BEHOLDER: ´08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, Nighthawk Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BEHOLDER: ´08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, Nighthawk Black Pearl

    Bine am venit ... nu! Sunt si eu un proaspat viitor posesor de Honda Civic. Vine saptamana viitoare la Asko.
    Aveam un Ford Fiesta, care mi-a ramas mica si m-am gandit s-o schimb.
    Am oscilat intre Mitsubishi Lancer si versiunea din titlul threadului.
    A fost o decizie destul de grea dar dupa multe negocieri cu mine insumi am ales Honda.
    Puteti sa ma convingeti ca am facut cea mai buna alegere?... ca sa scap de remuscari.
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 28-08-08, 11:02.

    My '08 Civic Sedan 1.8 M/T
    hondacivic.ro
    blog.margescu.ro

  • #2
    Felicitari, si bine ai venit.
    Binenteles ca Honda este intotdeauna alegerea cea optima din toate punctele de vedere.
    Urmatoarele zile probabil ca nu vei putea dormi linistit asteptand masinuta, pana atunci mai poti citi pe aici, si te poti pregati sufleteste pentru marele moment
    Honda Civic 5D 2.2 i-CTDi Executive, Black
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/lng/
    Video Sharing: http://www.webtube.ro/

    Comment


    • #3
      Originally posted by beholder View Post
      Bine am venit ... nu! ...
      Bine ai venit ...DA !
      Ford fiesta apoi Civic sedan ... pai e imposibil sa-ti zica cineva ca nu ai facut o alegere buna ...atata timp cat e honda e cea mai buna

      asteptare usoara !
      '18 BMW X1 18xd
      '15 BMW i3 range extender
      ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

      Comment


      • #4
        Era vorba de alegerea dintre Lancer si Civic :|.

        My '08 Civic Sedan 1.8 M/T
        hondacivic.ro
        blog.margescu.ro

        Comment


        • #5
          Daca nu cumva aveai de gand sa te dai 80% din timp pe macadam, atunci poti fi sigur ca Honda e cea mai buna dintre cele mai bune alegeri. Felicitari si sa te stapaneasca sanatoasa
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

          Comment


          • #6
            Poti sa fi sigur ca ai facut cea mai buna alegere si ai sa vezi asta mai ales cand o sa-ti vina masina si o sa te sui in ea. Tocmai m-a sunat un prieten sa-mi spuna ca si-a luat CR-V acum o saptamana (si cumnatul lui un Accord 2009) si mi-a zis ca si el oscila intre mai multe marci si modele (printre care si Outlander), dar acuma e hotarat: "asta e masina perfecta pentru mine si acuma inteleg de ce tot laudai tu Honda. E cu totul altceva".
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • #7
              Multumesc pentru opinii. M-am mai linistit.

              My '08 Civic Sedan 1.8 M/T
              hondacivic.ro
              blog.margescu.ro

              Comment


              • #8
                Originally posted by beholder View Post
                Era vorba de alegerea dintre Lancer si Civic :|.
                iar eu iti admiram evolutia

                te asteptam si la intalnirile clubului sa o admiram si live
                '18 BMW X1 18xd
                '15 BMW i3 range extender
                ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                Comment


                • #9
                  Bine ai venit intre noi..
                  tine-ne la curent si sa ve stapaniti sanatosi reciproc.
                  ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                  ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                  Comment


                  • #10
                    S-o stapanesti sanatos N-are nici o sansa Lancer. Mie nu-mi place. Cu siguranta ai facut alegerea corecta ! Hai, sa te vedem pe strazi si la intalniri
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • #11
                      Welcome! Nu-ti mai face griji! E prea tarziu

                      Daca ai fi vrut o masina linistita era poate bun si Lancer-ul atata timp cat nu era TeDeI-ul

                      Motorul de 1,5 de pe Lancer e prea slab iar cel de 1,8 parca vine doar cu CVT. Civicul Sedan e mult in fata la capitolul motoare, design exterior, design interior, sasiu etc. Motorul de 1,8 i-VTEC dupa 4000 rpm suna absolut Divin!

                      Nu zic de Lancer ca e o masina rea, deoarece si eu am cochetat cu ideea unui Outlander la un momentdat si Mitsu face masini bune, dor o Honda e o ... HONDA
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Felicitari pentru decizie! Parca suna mai frumos hondar decat mitzubishar...nu?
                        CR-V e:HEV
                        JAZZ GD1 CVT
                        Ex: CR-V RE6

                        Ex: RDX TB1
                        Ex: Civic FD1

                        Ex - JAZZ GD1
                        Ex - ACCORD Type-R
                        Ex - DEL SOL EH6

                        Comment


                        • #13
                          Felicitari pt decizie si sa iti vina cat mai repede, iar apoi sa te bucuri de ea fara incidente.
                          Exact acceasi decizie a trebuit sa iau si eu, sa aleg intre Lancer si Civic.
                          Lancer daca as fi luat, era full option ala TDI 2.0 140hp cu xenon si ce mai avea, pt ca altceva nu aveau si de 1.5 nu luam never ever.
                          Cam asta e pararea despre LANCER"
                          - motor diesel = cuplu mare (plus)
                          - motor diesel generatie veche, pompa injector daca nu ma insel (zgomot si depasit tehnologic) (minus)
                          - bord simplu, nici macar un afisaj la clima, nimic, si la radio nu mai se vedea nimic in soare (minus)
                          - aspect ok, pare mai agresiva si mai masculina (plus) desi spatele nu ma prea incanta, poate cu un eleron
                          - cred ca spatiu interior mai mare (plus)
                          - sistem audio destul de bun pe versiunea asta (plus)
                          - bara stabilizatoare intre amortizoarele din fata (nu stiu cat de utila e daca nu faci raliuri)
                          - zgomotoasa (minus, desi nici civicul nu e chiar asa liniste, oricum urmeaza sa o insonorizez)
                          - roti de 18 (plus si minus) arata bine dar probabil ca iti rupe rinichii, mai ales ca azi am descoperit ca am pietre la ei
                          -xenon fabrica (plus) am pus si eu xenon pe a mea, dar mai e de lucru

                          Cam asta imi vine asa la prima strigare, de mentionat ca lancer descris aici era aproape 22K iar civic a fost 18400 Euro.
                          Plusurile la civic au fost enumerate deja, nu cred ca mai am ceva de adaugat, multe optiuni in banii lui, motorul facand toti banii.
                          Seth
                          Senior Member
                          Last edited by Seth; 28-08-08, 18:24.

                          Comment


                          • #14
                            Felicitari pentru alegere Beholder... multi km cu ea (cand o sa-ti vina) si fara incidente..
                            Si eu o astept sa vina saptamana viitoare
                            @Seth81 - unde ai gasit oferta la civic sedan ES cu 18400?

                            Comment


                            • #15
                              Fara taxa de prima inmatriculare, a fost cadou de la dealer.

                              Comment

                              Working...
                              X