MDL88: '11 Honda Civic Type S 1.4 i-VTEC, Urban Titanum Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Si eu tot la suspensii ma gandesc ... Eibach Pro Kit ar fi singura solutie din cate stiu... pierdem vreo 2 cm din garda la sol...cica.
    '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
    ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
    ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

    Comment


    • #32
      Eibach Pro Kit nu e singura solutie, e cea mai populara. Mai exista si alte variante. Cu eibach Pro kit, garda la sol coboara cu aprox 2.5 cm.
      Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
      Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
      1000 Locuri de vizitat in Romania

      Comment


      • #33
        La strazile noastre din Iasi si din imprejurimi.. cu 2.5 cm mai joasa.. va deveni un fel de provocare condusul.. cel mai probabil
        If you think I am cute now, wait until you see me in my Civic!
        sigpic

        Comment


        • #34
          Originally posted by T-Bone View Post
          Si eu tot la suspensii ma gandesc ... Eibach Pro Kit ar fi singura solutie din cate stiu... pierdem vreo 2 cm din garda la sol...cica.
          Ma depaseste subiectul suspensiilor. Va rog mult, faceti-ma si pe mine sa inteleg, ce avantaj aduce Eibach Pro Kit-ul pentru drumurile din orasele Moldovei? Sunt cumva mai confortabile decat cele OEM?
          Presupun ca fata din @MDL88 cu al sau motor de 1.4 la confort s-a referit cand a scris ca ar face upgrade la suspensii, nu?
          Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

          … Jazz do it ...

          Comment


          • #35
            Originally posted by InjectoR View Post
            Presupun ca fata din @MDL88 ...
            ...eu presupun ca MDL vine de la numele user-ului (Madalina, eventual) si nu de la Moldova

            Comment


            • #36
              Originally posted by scarr View Post
              ...eu presupun ca MDL vine de la numele user-ului (Madalina, eventual) si nu de la Moldova
              Da, da, de la Madalina vine
              Adevarul e ca mi-ar placea un kit de suspensii/arcuri.. doar ca nu ar fi tocmai o idee extraordinara, pana nu ma mut intr-o tara europeana cu strazi mai bune..
              If you think I am cute now, wait until you see me in my Civic!
              sigpic

              Comment


              • #37
                Originally posted by scarr View Post
                ...eu presupun ca MDL vine de la numele user-ului (Madalina, eventual) si nu de la Moldova
                @scarr, iti las si eu astea aici:

                https://ro.wikipedia.org/wiki/Gestaltism

                ….Preceptele gestaltismului, formulate ca o reacție împotriva orientării atomizate din teoriile ce i-au precedat, subliniază faptul că întregul este întotdeauna mai mare decît părțile din care este alcătuit și că atributele acestuia nu sînt deductibile din analiza părților, luate separat.

                1) cu o pagina mai devreme nu eram singurul care s-a intrebat daca userul @MDL88 ar fi o fata. Cand am scris mai sus: fata din @MDL88 m-am referit la fata din userul MDL88 …chiar mi-e greu sa inteleg unde ai vazut aici Moldova.
                2) Moldova ar fi MLD nici decum MDL
                Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                … Jazz do it ...

                Comment


                • #38
                  Originally posted by InjectoR View Post
                  @scarr, iti las si eu astea aici:

                  https://ro.wikipedia.org/wiki/Gestaltism

                  ….Preceptele gestaltismului, formulate ca o reacție împotriva orientării atomizate din teoriile ce i-au precedat, subliniază faptul că întregul este întotdeauna mai mare decît părțile din care este alcătuit și că atributele acestuia nu sînt deductibile din analiza părților, luate separat.

                  1) cu o pagina mai devreme nu eram singurul care s-a intrebat daca userul @MDL88 ar fi o fata. Cand am scris mai sus: fata din @MDL88 m-am referit la fata din userul MDL88 …chiar mi-e greu sa inteleg unde ai vazut aici Moldova.
                  2) Moldova ar fi MLD nici decum MDL
                  Gata, scuze ... m-a derutat mult cuvantul "din" si de acolo am dedus gresit. Si mie mi se parea ciudat asociatia cu Moldova, insa precizand in acelasi post zona Moldovei, in fine, m-am derutat complet. Inca o data, scuzele mele

                  Comment


                  • #39
                    Intre timp a aparut o micuta problema la masina mea .. poate a mai intalnit-o cineva.. in bord, deasupra/stanga cd-rom-ului se aude un zgomot. E destul de suparatoare, sunetul acela, de plastic.. Ceva idei? Cum se poate remedia? Se poate sa fi sarit dintr-un clips ceva? Se desface usor?
                    Multumesc!
                    If you think I am cute now, wait until you see me in my Civic!
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      De desfacut...relativ usor. Oricum doar cu chestii din alea de scos plastice speciale sa nu zgarii etc. Poti cauta pe Youtube toata procedura (ceva video-uri despre cum sa dai jos CD-Player-ul, eventual schimb cu navigatie). Daca e zgomot de joc, posibil sa fie ceva rupt pe acolo (eventual a umblat cineva fara atentie sau cu putin ghinion si ... uite rezultatul). Daca e scartait... atunci e vorba de praf si silicon bagat intre 2 componente de plastic. La mine scartaie cand apare caldura in zona schimbatorului. Scot frumos masca ( doamne ce liniste e fara masca, dar arata urat) o sterg si o pun la loc, iar in mare parte dispare.
                      '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                      ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                      ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                      Comment


                      • #41
                        Am rezolvat cu zgomotul de plastic.. am dat jos si am pus la loc bucata din zona CD-romului si acum nu se mai aude. Multumesc 😁.
                        Si inca o intrebare: jucariile noastre nu ar trebui sa aiba si senzor de lichid parbriz?
                        + nu functioneaza semnalizarea din oglinda dreapta. Se gaseste doar blocul de semnalizare separat? Sau trebuie oglinda completa?
                        mdl88
                        Junior Member
                        Last edited by mdl88; 12-05-17, 22:55.
                        If you think I am cute now, wait until you see me in my Civic!
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Se gaseste, pe cox e 50 de euro.

                          Comment


                          • #43
                            Semnalizatoarele din oglindă nu prea se strică (LED), mai degrabă se troznesc.
                            Scoate sticla şi apoi capacul oglinzii şi verifică mufa.

                            Senzor nivel pish-pish n-are.
                            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                            Comment


                            • #44
                              Senzori de nivel "pish-pish" nu are. Eu am pus aseara una bucata bidon 5 L de lichid parbriz (ca nu mai avea deloc), si am vazut ca a crescut nivelul cu 5 cm... doar
                              Data viitoare cumpar 10 L sa fiu sigur ca ma tine mai mult. Poate si fiindca ca am "pish-pish" pentru faruri, se duce mai repede lichidul pentru parbriz

                              Comment


                              • #45
                                @belxy - nu stiu cate led uri are semnalizarea, dar unul singur mai clipeste cand vrea, foarte slab. O sa eog pe cineva sa imi dea totusi oglinda jos ca sa se uite
                                Ok, deci am lamurit si cu senzorul 😁 Multumesc!
                                If you think I am cute now, wait until you see me in my Civic!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X