DEJAVU: '05 Honda S2000, Yellow

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by DejaVu View Post
    Daca S2000(urmasa NSX ca doar a fost caonstruita pe aceesi line de productie)
    Nu sunt sigur ce-ai vrut sa spui dar faptul ca ambele modele (plus alte doua) au rulat in paralel in aceasi fabrica nu cred ca le face pe niciuna "urmasa" celeilalte.
    Pe aceasi linie nici nu aveau cum sa fie produse fiindca NSX.ul a rulat in mare parte in productie manuala, pe cand S-ul, la cantitatea care s-a produs (rotund spus 10:1), la banda.
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • Originally posted by octi_b View Post
      Eu an ajuns la concluzia ca exista la Honda o placere a condusului care vine nu numai din cum se aude motorul, ci si din cum raspunde la apasarea acceleratiei, cum se simte directia, cum sta masina pe drumuri netede etc. E un cumul de factori care dau aceasta "dependenta".
      Subscriu!
      Si cel tarziu aici firmele coreene nu mai pot tine pasul, fiindca la capitolele astea, sunt la ani luminca diferenta. Chiar daca sunt cu 5k mai ieftine si au garantie pe 7ani.
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • Originally posted by KMR View Post
        Stai asa

        Nu te supara . E tot o forma de apreciere
        Nu e nici o suparare , numai ca ma tem sa nu iau o hotarare pe care sa o regret dupa...........
        Toti Oamenii sunt Trecatori
        Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

        Comment


        • Originally posted by STI View Post
          lichid + bleeding anual este solutia
          Multumesc!
          La urmatoarea intanlnire o sa te cicalesc despre bleeding + "power bleeding"
          Toti Oamenii sunt Trecatori
          Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

          Comment


          • Originally posted by DejaVu View Post
            Astazi am terminat de montat accesoriile : Spoiler bara + Eleron + Flapsuri(remontat), toate OEM.
            Vizionare placuta!
            Diferenta la nuanta culorii este flagranta, arata comme si comme ça,linia este incarcata mult,imi aduc aminte la peage la Nice nu se deschidea bariera ca era prea joasa masina,am trecut pe sub bariera si dupa vreo 20 km ma ajuns Subaru de la gendarmerie din urma sa platesc peajul.
            Last edited by mitch31; 24-06-12, 17:34.

            Comment


            • Originally posted by mitch31 View Post
              Diferenta la nuanta culorii este flagranta, arata comme si comme ça,linia este incarcata mult,imi aduc aminte la peage la Nice nu se deschidea bariera ca era prea joasa masina,am trecut pe sub bariera si dupa vreo 20 km ma ajuns Subaru de la gendarmerie din urma sa platesc peajul.
              Am citit si recitit si tot nu ies din modul "confuz"
              Toti Oamenii sunt Trecatori
              Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

              Comment


              • adica i se pare ca accesoriile sunt rosii iar masina e verde
                Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                Comment


                • E simplu: din cauza faptului ca se vede o diferenta de culoare la tine, l-a alergat pe el jandarmeria cu Subaru....
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment


                  • E prea frumoasa masina asta:

                    CR-V e:HEV
                    JAZZ GD1 CVT
                    Ex: CR-V RE6

                    Ex: RDX TB1
                    Ex: Civic FD1

                    Ex - JAZZ GD1
                    Ex - ACCORD Type-R
                    Ex - DEL SOL EH6

                    Comment


                    • Ce diferente dom'le? Chiar frumoasa, nimic de zis...
                      -------------------
                      There is no point of having if you can't share.

                      Comment


                      • Originally posted by DejaVu View Post
                        Am citit si recitit si tot nu ies din modul "confuz"
                        Intreabal pe gaby eu sunt primul proprietar daca vrei sa intelegi mai bine,iar chestia cu lumina din fata merge la copii nu la stiutori.

                        Comment


                        • Originally posted by mitch31 View Post
                          Intreabal pe gaby eu sunt primul proprietar daca vrei sa intelegi mai bine,iar chestia cu lumina din fata merge la copii nu la stiutori.
                          Cu Gaby(gabrielb) m-am vazut dupa montarea accesoriilor, daca vrei parerea lui , e exprimata intr-un post pe precedenta pagina, oricum raman la starea actuala nu le mai dau jos.
                          Si o chestie de limba romana: nu e diferenta de culoare(e aceeasi culoare , acelasi cod) a iesit o diferenta de nuanta a culorii, care dupa cateva spalari + expuneri la soare a inceput sa fie foarte greu de observat.
                          Si : daca ai fost primul propietar(din acte nu am inteles), aprecieri pentru masina aleasa.
                          Toti Oamenii sunt Trecatori
                          Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

                          Comment


                          • Am dat cu parerea,mai citeste odata ca nu a vorbit nimeni de culoare ci de nuanta,nu intru in polemici ,nu ma intereseaza, alegerea a fosta la vremea aia ,intre timp au fost altele mult mai suparate ca GTR ul de exemplu,sa o folosesti sanatos. (proprietar din acte) nu pricep ce vrei sa spui daca ai vreun dubiu mai am photo si un mic filmulet pe iphone cind se descarca de pe camion,am asteptato 6 luni numai pentru culoare. Nu te mai obosesc ca mie greu tare sa scriu si sa gindesc pe romaneste.

                            Comment


                            • DejaVu cum ai ajuns tu la a 5-a honda fara sa iti placa , eu sunt la a 9-a honda si imi place foarte mult linea si senzatiile care ti le ofera

                              Comment


                              • Originally posted by blondu View Post
                                DejaVu cum ai ajuns tu la a 5-a honda fara sa iti placa , eu sunt la a 9-a honda si imi place foarte mult linea si senzatiile care ti le ofera
                                Am spus mai sus "stangaciile" acestei masini.
                                Te intreb :
                                - iti place ca oglinda stanga nu se deschide suficient si astfel iti "ofera" un generos unghi mort?
                                - iti place "protectia" la vant(decapotata), sublima dar inexistenta ?
                                - iti place pozitia anti ergonomica a franei de mana(departe in dreapta consolei si inclinata tot spre dreapta?
                                -iti place ca planul de schimbare a vitezelor e orientat spre dreapta(poza 2) in loc de stanga(poza 1),
                                -nu simti ca a fost proiectata pentru volan pe dreapta si superficial modificata pentru tari cu volan pe stanga ?
                                Pentru alte "justificari" citeste posturile mele de aici(nu sunt multe pagini)
                                Attached Files
                                DejaVu
                                Senior Member
                                Last edited by DejaVu; 02-07-12, 18:54.
                                Toti Oamenii sunt Trecatori
                                Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

                                Comment

                                Working...
                                X