Mecanic Honda īn Bucureşti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mecanic Honda īn Bucureşti

    Am scris şi īn secţiunea de la My Civic, dar īntreb şi aici (poate că există deja un topic, dar nu l-am găsit):
    Cine ştie un mecanic bun, verificat, care să lucreze la preţuri rezonabile īn Bucureşti sau Ploieşti sau īn zone apropiate? Īntreb, pentru că de două săptămīni caut, dar n-am găsit unul ok, iar la service nu-mi prea dă mīna să mă duc.
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/alinul/

  • #2
    Bravo pentru topic. Si eu am nevoie de unul dar nu stiu nimic. Daca dai de unul de incredere ( care lucreaza bine, etc ), nu uita sa ne spui ( te rog ).
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • #3
      Cred ca am vorbit in YM si ti-am dat un numar de telefon, daca nu ti-am trimis PM.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • #4
        Dap... uite dom-le ce kestie... nu credeam să ne mai auzim, citim etc. Mulţumesc frumos pentru număr. Fac cinste.
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/alinul/

        Comment


        • #5
          Originally posted by KMR View Post
          Bravo pentru topic. Si eu am nevoie de unul dar nu stiu nimic. Daca dai de unul de incredere ( care lucreaza bine, etc ), nu uita sa ne spui ( te rog ).
          Am găsit, īn fine, un tinichigiu bun (trebuie grunduite nişte conducte pe dedesuptul maşinii, reaprată toba, poate şi o antifonare etc.). Culmea, o rudă mai īndepărtată. Din păcate, tocmai īn Floreşti Prahova. Am dat şi de un mecanic bun (īncă nu am ajuns la cel recomandat de Doc), īn Ploieşti, dar īncă n-am ajuns la el, deci nu pot recomanda, īncă, neştiind ce poate.
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/alinul/

          Comment


          • #6
            Tot e bine, asteptam vesti si despre mecanic. Thx ca ne tii la curent
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • #7
              Originally posted by alinul View Post
              Am scris şi īn secţiunea de la My Civic, dar īntreb şi aici (poate că există deja un topic, dar nu l-am găsit):
              Cine ştie un mecanic bun, verificat, care să lucreze la preţuri rezonabile īn Bucureşti sau Ploieşti sau īn zone apropiate? Īntreb, pentru că de două săptămīni caut, dar n-am găsit unul ok, iar la service nu-mi prea dă mīna să mă duc.
              Si eu subscriu, pt o distributie schimbata la EK3-ul meu. Daca stie cineva un mecanic mai handy-man asa, dati-mi va rog un pm. Mersi in avans.
              Silver D15Z6 CIVIC SEDAN, 1996, 1.5 VTEC-E

              Comment


              • #8
                Si eu caut un mecanic urgent!! Am un Civic coupe din '95, trebuie sa l inscriu si mi scoate mult prea mult fum, indiferent daca motorul este cald sau rece. daca ma duc la rar n am nici cea mai mica sansa sa trec. Faceti o fapta buna si dati mi si mie nr unui mecanic bun din Buc sau apropiere! Merci!

                Comment


                • #9
                  Caut un mecanic bun, sa mi rezolve un tacanit puternic la motor, honda accord 2.0 din 2004. Tacanitul se agraveaza odata cu cresterea turatiei.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by ady25 View Post
                    Caut un mecanic bun, sa mi rezolve un tacanit puternic la motor, honda accord 2.0 din 2004. Tacanitul se agraveaza odata cu cresterea turatiei.
                    Ai PM ! Il cunosc de foarte multi ani, e priceput, chiar perfectionist. Va relationati si sper sa rezolvi problema.
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gāndiţi pentru voi īnşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Cānd rămāi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui pānă la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să īţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gāndeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • #11
                      te rog PM si catre mine.

                      Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                      Ai PM ! Il cunosc de foarte multi ani, e priceput, chiar perfectionist. Va relationati si sper sa rezolvi problema.

                      Comment


                      • #12
                        Eu va recomand Coasta de Est.
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by skakiur View Post
                          te rog PM si catre mine.
                          Ok! Ai PM !
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gāndiţi pentru voi īnşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Cānd rămāi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui pānă la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să īţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gāndeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment


                          • #14
                            mecanic

                            Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                            Ok! Ai PM !
                            Salut,

                            Rog contact pentru un mecanic bun Honda, Bucuresti.

                            Multumesc

                            Comment


                            • #15
                              Coasta de est
                              EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                              Del Sol '94 ESI
                              CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                              BMW Z4 '03 Titan Silver

                              Comment

                              Working...
                              X