Doc: '05 Suzuki DRZ 400E

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Doc: '05 Suzuki DRZ 400E

    Incepe o noua poveste pe doua roti. Ieri ati vazut noul motor pe care l-am achizitionat dupa ce am vandut Transalpul. Ii multumesc lui Spider pentru sfaturi si ajutor in cumpararea acestui motor. Merita sa apelati la el, chiar stie ce vorbeste cand il intrebi de motoare.



    Nu am inca poze cu motorul, unii dintre voi l-au vazut ieri la intalnirea Hondafan. Promit sa pun unele atunci cand ies cu el prima oara pe coclau. Arata bine in poze numai cand este plin de noroi.

    Astazi m-am urcat pe el si am inceput sa ma plimb cu el prin oras. Ce sa zic, senzatie. Nu ai nicio treaba in trafic, poti trece peste orice. Cozile la semafoare nu ai nicio legatura cu mine. Cu niste roti de supermoto, mersul in oras va fi si mai placut. Astept acum si prima iesire la munte sa vad cum se descurca pe poteci.
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

  • #2
    Felicitari pentru achizitie si sa il stapanesti sanatos si fara probleme!
    La cum arata (la prima vedere) , chiar nu cred ca vei avea probleme cu el.
    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

    Comment


    • #3
      Sa o stapanesti si sa o folosesti sanatos!
      Frumos exemplarul.
      '18 BMW X1 18xd
      '15 BMW i3 range extender
      ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

      Comment


      • #4
        Sa il stapanesti si sa il folosesti sanatos.
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

        Comment


        • #5
          Felicitari! Nu pot decat sa-ti urez mult noroi si timp liber
          Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
          Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
          1000 Locuri de vizitat in Romania

          Comment


          • #6
            Maine primeste prima revizie la reprezentanta Suzuki, schimb de ulei si filtru (vreo 160-180 ron cu tot cu manopera). Mi-am gasit si oglinzi originale (70 ron/buc). Ii mai lipsesc niste roti de supermoto pentru mers in trafic. E pacat sa tocesc gumele cramponate de enduro.
            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

            Comment


            • #7
              nebunie, sa ai parte de ea si de senzatii tari, ca de fapt de aia ai luat un astfel de motor
              '08 Honda Civic 5D 1.8 MT Sport 140hp i-VTEC Nighthawk Black Pearl
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/babaus/ +sticker
              Dacia Super Nova de vanzare
              Cauciucuri + jante de vanzare

              Comment


              • #8
                Sa o stapanesti sanatos.. si sa va purtati de grija unu altuia!
                Nu doar rotile o fac supermoto... Un compromis bun la caucioace il gasesti la Heidenau K60
                "I would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity"
                Civic Type-S, deep bronze B-64-ZUC- is no mediocrity
                Kawasaki KLE500, albastru B-56-ETO
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/prafuit/Ea/

                Comment


                • #9
                  Nici nu mi-am dorit un supermoto, ci am nevoie de un motor cu care sa ma deplasez si in oras. Este cel mai bun compromis, iei un enduro si pui roti de supermoto. Invers nu prea ai avantaje. Am gasit ieri niste roti de SM cu gume incluse: 300 euro. Sa vad de unde fac rost de niste banuti.
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment


                  • #10
                    super motorul. sa il stapanesti sanatos!

                    Comment


                    • #11
                      Deoarece asta e motivul pentru care ai plecat asa repede si fara sa spui nimic, esti iertat!
                      Te asteptam cu poze dupa ce ii faci botezul...pana atunci sper ca nu dormi cu ea....
                      Bafta!
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
                      http://www.hotelcehov.ro/

                      Comment


                      • #12
                        Astazi i-am facut revizia la reprezentanta Suzuki. Motorul impecabil, nu i-am schimbat decat uleiul si filtrul de ulei. Primul tuning: oglinzi. Cand l-am cumparat nu avea oglinzi retrovizoare, asa ca le-am cumparat pe cele originale.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • #13
                          Si simti vreo diferenta?

                          S-o alergi santos.
                          Accord 2009 2.4 M/T White Pearl ex Accord 2009 2.4 A/t Black Pearl
                          http://www.hondafan.ro/forum/album.php?albumid=193

                          Comment


                          • #14
                            DA, nu ma mai doare gatul.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • #15
                              pai voua astora cu "crampoane" merge sa va zic asfalt uscat?
                              HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
                              HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
                              vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
                              KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

                              Comment

                              Working...
                              X