Sezonul de F1 - 2010 -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by razvan p. View Post
    a batut!FERRARI RULLZ!:d

    sunt bucuros!brelokul meu pe cheia HONDA e FERRARI!shumi e in puncte!eu zic ca va fi f in teresant!
    motoarele cosworth.....)))....."fiabilitate" engleazeasca!Doar un DB-S mi-as cumpara)
    probabil nu cei de la cosworth nu au gasit reteta F1, asta nu inseamna ca sunt subtirei

    Comment


    • #32
      Interesanta cursa, desi cam subtire ca "excitement". M-a mirat strategia de 1 pitstop, stiind din cursele anterioare ca Bahrain e un mare mancator de pneuri. Cred ca daca mai avea cursa inca vreo 5 tururi, le schimbau, avand in vedere cum aratau la sfarsit gumele lui Alonso / Massa (pe astea le-am vazut mai indeaproape.

      Mi se pare o idee enervant ca in calificari s-au facut timpi de 1:53 - 1:55 iar in cursa sub 1.58 nu s-a scos.

      Bravos Lotus, Echipa noua, dar la care se cunoaste totusi "staif"-ul, atat al pilotilor experimentati de altfel, dar si a echipei tehnice. Si, pe soare, arata de pici

      Mi-a placut micul Senna, care desi a facut abia jumatate de cursa - incheind totusi din probleme ale masinii nu erori de pilotaj, a mers frumos.

      McLaren FTW!!! (For The Win - pentru non gamerii din public )
      Ex: Civic FK2 - Champagne Silver
      Nissan Juke nismo - Pearl White

      If you need to move, you drop a cog or two, then hammer the loud pedal - instant grin factor 5

      Comment


      • #33
        Interesant ii ca Ferrari indiferent de piloti intodeuna ii in frunte. Pacat pentru Vetel, a fost ca un maratonist care oboseste pe final. Imi lipseste Kimi....
        Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

        Comment


        • #34
          Si mai interesant mi se pare faptul ca RBR (Red Bull Racing) foloseste motoare Renault si merg mult mai bine decat echipa de fabrica. Bine, aici o fi vorba si de ingineri, sasiu, etc. da chiar asa mare diferenta?
          sigpic
          Daca vine muntele la tine si nu te cheama Mahomed... fugi!!! Sigur e alunecare de teren!

          Comment


          • #35
            Pai conteaza extraordinar de mult aerodinamica, setarile de apasare pe care le fac masinii injinerii, strategia si modul in care gestioneza o cursa...
            Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

            Comment


            • #36
              Corect, dar asa ajungem la concluzia ca aia de la Renault sunt slabi rau, daca nu pot scoate untul din sasiul ala, ori astia de la RB au niste creiere supradimensionate.
              sigpic
              Daca vine muntele la tine si nu te cheama Mahomed... fugi!!! Sigur e alunecare de teren!

              Comment


              • #37
                Deci ce ziceti de Alonso? E cam singurul care mai face depasiri adevarate si cum depasirile=spectacol...

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Quicker View Post
                  Corect, dar asa ajungem la concluzia ca aia de la Renault sunt slabi rau, daca nu pot scoate untul din sasiul ala, ori astia de la RB au niste creiere supradimensionate.
                  Eu merg pe prima varianta (adica sunt slabi)

                  Originally posted by sebip View Post
                  Interesant ii ca Ferrari indiferent de piloti intodeuna ii in frunte. Pacat pentru Vetel, a fost ca un maratonist care oboseste pe final. Imi lipseste Kimi....
                  Anul trecut parca nu prea era in frunte. Nu zi "hop" pana nu ai sarit.
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • #39
                    Ferrari a avut o masina slaba anul trecut.

                    Cat despre Alonso... el e renumit pentru usurinta cu care faca o depasire si ce metode isi gaseste. E printre putinii piloti care e capabil sa faca o depasire pe exterior, combinat cu viitorul viraj pe interior, drept exemplu depasirea de la start in Bahrain, cand l-a devansat pe Massa. Toata cursa a fost singura depasire pe exterior intr-o succesiune de curve de genul ala. Daca va uitati atenti, fiind in spatele unui alt monopost, cam pe la 200-250 de metrii, se muta pe mijlocul pistei, revine in aceiasi linie cu monopostul din fata. Face chestie asta pe fiecare linie dreapta, pana ajunge in spatele lui. De ce? Pentru ca in spatele unui monopost, pana nu intri la aspiratie, aerodinamica are de suferit, astfel iese din turbulenta pentru a prinde o aerodinamica mai buna si revine pe trasa inainte de curba. De asemenea are si cele mai bune starturi, cu record mondial de depasiri la start... de pe locul 13 pe 3 sau 2. A castigat 10 pozitii pana la prima curba.

                    Dupa mine Alonso e cel mai inteligent pilot de la Senna incoace. Schumacher era maestru, mergea ceas, dar sa nu uitam cine i-a taiat macaroana in 2005 si 2006. Nimeni altul decat Alonso. As indrasni sa spun ca ar fi posibil sa-l egaleze la titluri pe Schumy, daca o sa urmeze perioada lunga de sedere la Ferrari a germanului.
                    sigpic
                    Daca vine muntele la tine si nu te cheama Mahomed... fugi!!! Sigur e alunecare de teren!

                    Comment


                    • #40
                      pariez ca RENAULT si COSWORTH sunt motoristii "campioni"!!primii in "coada listei" pe anul asta!dar intrebarea e,BMW ce face????este un motorist de top de tot totusi!ia fiti atenti:

                      1 Ferrari 43
                      2 McLaren-Mercedes 21
                      3 Mercedes Benz GP Ltd 18
                      4 RBR-Renault 16
                      5 Force India-Mercedes 2
                      6 Williams-Cosworth 1
                      7 Renault 0
                      8 STR-Ferrari 0
                      9 Lotus-Cosworth 0
                      10 BMW Sauber-Ferrari 0 !!!!!!!!!!!????????????????????
                      11 HRT-Cosworth 0
                      12 Virgin-Cosworth

                      cine imi explica si mie anomalia asta?????BMW-SAUBER-FERRARI.....se vede ca F1 este condusa de un batranel pervers si senil!sper ca nu si pedofil...
                      ex CL7 AT 2006
                      CN1 Sport 2005
                      KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                      "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                      Comment


                      • #41
                        Mai facut curios...dar aici http://www.formula1.com/teams_and_drivers/teams/7/ nu apare si Ferrari!!!
                        Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                        Comment


                        • #42
                          clasamentul l-am luat si eu de pe site-ul oficial F1 iar topul celo 12 este intocmai,nu pricep, BMW-FERRARI????CINE E MOTORISTUL,CA SAUBER NU E!!

                          http://www.formula1.com/teams_and_drivers/teams/
                          ex CL7 AT 2006
                          CN1 Sport 2005
                          KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                          "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                          Comment


                          • #43
                            oricum daca cauti site-ul oficial al celor de la Sauber te duce elegant la BMW.
                            Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                            Comment


                            • #44
                              Ca tot aminteam de Kimi:
                              Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                              Comment


                              • #45
                                echipa s-a înscris cu denumirea BMW - Sauber în F1 înainte să se retragă BMW.
                                așadar cum s-au înscris, așa se numesc

                                cum BMW s-au retras au luat și ei motor de unde au putut
                                Atenţie la motociclişti!
                                '08 Civic 5D, 1.8 M/T Exec - NHB

                                Comment

                                Working...
                                X