Februarie 2010: V-ati mai cumpara sau nu o Honda?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Varianta #4 pt mine din pacate
    Visam la un Accord 2.4 exec, dar cand vad ca imi pica ambreiajul la civic la 25K, ca imi agata schimbatorul, ca schimb 2 blocuri de lumini ca sa imi tacane la fel dupa un timp, ca tremura la relanti ca un diesel, ca are semnal la radio de toata jena, ca, ca ,ca...
    Iar 2.4 benzina implica niste taxe si consumuri serioase, probabil am sa ma uit prin alte parti, ceva care sa ofere 200cp cu o cilindree mai mica ...
    Seth
    Senior Member
    Last edited by Seth; 17-02-10, 18:18.

    Comment


    • #17
      3) .. mai stam, mai vedem..

      Eu inafara de FD2 ce sa-mi iau? Si ala de unde si cu ce bani? Ca pretul lui e foarte ok, dar adus aici.... Plus ca design-wise e un pas inapoi..
      Adi
      '08 CTR GT
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/adyhere4u/

      in curand...

      Comment


      • #18
        Originally posted by Doc View Post
        @RAV: am incercat sa schitez mai sus motivul pentru care Honda Trading are preturi mai mari la accesori decat alte tari, se pare ca ai reusit sa citesti printre randuri. Mai pe romaneste, nu suntem capabili sa cumparat atat de mult incat sa putem obtine un pret asemenator cu tarile dezvoltate.

        nu cred, Honda e peste tot in lume Honda! sau am eu impresia asta doar? pai ce sa cumperi? mai mult eu produc eu cumpar? Doc... ceva e aberant?!

        sti de ce avem preturi mari? pentru ca sunt prea multe comisioane si adaosuri comerciale ... de la Honda pana la client... asta e problema ...

        atata vreme cat capatanile accepta preturi aberant de umpflate ...

        pana una alta... nu are rost sa dau raspuns la intrebari de genu .. mai cumperi o honda dupa e o vinzi pe asta?
        pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

        Comment


        • #19
          Nu prea as mai merge pe Honda, m-a dezamagit, iar politica ei mi se pare confuza.
          Motivez votul meu prin faptul ca as vrea altceva de la o viitoare masina, ceea ce honda nu face decat prin design.
          Nu stiu ce legatura are politica reprezentantilor Honda in romania cu parerea despre masinile noastre. Cei de la Asko si CM sunt de nota 10+. Eu cand mi-am luat masina nu am fost sa vb mai intai la reprezentanta sa vad daca sunt ok sau daca au o politica pe care o sustin si eu, ci pur si simplu mi-am luat o masina care imi placea la momentul respectiv.
          Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
          In cautare de altceva

          Comment


          • #20
            Urmatoarea Honda pe care as lua-o e Acura ZDX , altfel raman la ce am.
            07 Honda Accord 2.0 MT Black

            Comment


            • #21
              2.Da, voi ramane tot pe Honda, cu toate ca au existat unele neplaceri si politica lor e putin confuza
              Orice va fi, va fi jap crap. Despre actuala honda, numai de bine, fiind prima masina sunt multumit, ramane de vazut ce va mai fi pe viitor.
              '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

              Comment


              • #22
                Eu as merge tot pe Honda dar nu ma prea intereseaza politica nici a firmei Honda si nici a altor companii. Nu sunt actionar la ei deci e treaba lor ce politica adopta. Prea mult patos si "implicare" in treburile altora In concluzie nu am votat nimic in poll pentru ca nu ma regasesc in niciuna dintre situatii adica vreau in continuare Honda dar politica lor nu ma intereseaza.
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                Comment


                • #23
                  2) Voi ramane tot pe Honda, dar astept mai mult de la ei, sper sa aduca ceva nou si din punct de vedere tehnologic si al strategiei de firma, ii vreau inapoi si in F1(cred ca si asta face parte din politica pe care trebuie sa o adopte), e momentul sa schimbe ceva pentru ca pierd teren in fata concurentei.

                  Comment


                  • #24
                    Am aceeasi pozitie cu a lui KMR.

                    Comment


                    • #25
                      Daca pe viitor ma voi multumi cu o crestere de 10-20 cp , o sa aleg tot Honda. Cu toate ca de la 140-150 cp, nu sari doar la 160.
                      ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

                      Comment


                      • #26
                        Am raspuns "da, voi ramane tot pe Honda, in ciuda faptului ca au existat unele neplaceri si politica lor e putin confuza momentan."

                        Comment


                        • #27
                          1.) da, sunt multumit de Honda, de politica ei, si voi ramane tot pe aceasta marca..
                          Am mai spus ca, daca imi voi permite, voi schimba masinile ca si pana acum,..max 5 ani una, iar acea viitoare masina va fi CR-V 4, CR-V 5, mi-a intrat in sange tipul asta de masina, nu-mi place niciun fel de politica, nici cea traditionala, nici cea a marilor producatori de autovehicule, (vorba lui KMR), la Honda ma deranjeaza, de pilda, chestia cu NAVI pt Romania si limitele nejustificate ale acelui sistem in explozia de tehnologie contemporana, daca nici ei nu se pricep la asa ceva, atunci nu se pricepe nimeni, e zgarcenie, e "politica" de firma, DUMNEZEU stie, cert e ca dupa ce m-am dat cu aproape toate tipurile de masini de pe planeta asta, tot la HONDA m-am intors, m-a cucerit cu rafinamentul si caldura ei, exista si acest dealer foarte serios ASKO si, una peste alta, am ramas si voi ramane in armata HONDA si in cea a HONDAFAN, trebuie sa mentionez asta, asa am aflat de existenta acestui club frumos din care nu mi-am propus sa plec prea curand, cu simpatie, acelasi
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment


                          • #28
                            Nu pot vota, pentru ca am o conditie: da, oricand voi merge tot pe Honda, cu conditia sa fie facuta 100% in Japonia. Si nu e o conditie impusa de snobism, ci de incredere. Am incredere in putine lucruri. Unul dintre ele este calitatea muncii japonezilor.
                            "(...)Toți pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă, / Quintesență de mizerii de la creștet până-n talpă.(...) Toți se scurseră aicea și formează patrioții, / Încât fonfii și flecarii, găgăuții și gușații, / Bâlbâiți cu gura strâmbă sunt stăpânii astei nații!" MIHAI EMINESCU, Scrisoarea III http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alicia/

                            Comment


                            • #29
                              imi doresc tot honda..dar vom vedea..nu stiu!
                              ex CL7 AT 2006
                              CN1 Sport 2005
                              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                              Comment


                              • #30
                                3) Nu stiu, sunt inca nehotarat, nu pot raspunde acum, vedem ce va fi pe viitor.

                                In
                                primul rand pentru ca nu se pune problema, abia am masina de 5 luni, dar foarte probabil ca la momentul la care imi voi lua alta, piata se va schimba de cateva ori. Daca nu as mai pune problema de cati bani am in buzunar si mi-as permite orice, as termina intr-un Lexus si gata. Dar cum foarte probabil nu va fi cazul, masina catre care m-as orienta trebuie sa aiba ceva foarte atractiv ca sa ma convinga sa dau bani in plus pe ea. Altfel, cel care va face cea mai buna oferta la momentul respectiv castiga din punctul meu de vedere, cu un plus pentru masinile japoneze (le acord marja de eroare mai mare la pretul platit), si mai ales la cele fabricate in japonia. Asa cum zicea si Alicia, parca lucrul facut de japonez e altfel.
                                Cel putin pana acum japonezii ne-au convins de 6 ori din 8
                                sa luam masinile lor (toate fabricate en Japon, si o singura data honda, din pacate pentru ei), si de fiecare data am fost multumiti de ceea ce am primit, deci nu vad de ce nu le-am acorda credit in continuare.

                                Comment

                                Working...
                                X