Recorduri de consum la Civic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by LittleM@n View Post
    Probabil ca poti atinge si recordul lui paul daca: ...............
    Stai linistit ca iarna mai greu atingi asa consumuri ca tine acum.
    Eu consumul acela l-am scos de la Vaslui la Iasi, doua persoane in masina si ceva bagaje (nu multe), dar era vara.
    Sa zic cat am acum consumul cand nu am mai tinut cont si am mers numai in oras? undeva la 11.3 - 11.4% Mult, foarte mult, asa cred.
    Oricum, mai merg cu ea pana se termina benzina si apoi fac si calcului la pompa.

    Comment


    • #62
      Aoleu, da pe unde mergi frate? De fapt, spune cinstit, o lasi 5 min la relanti ca sa se incalzeasca maxim inainte sa pleci, de aici consumul
      '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
      Fosta:
      '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
      Javascript motherfucker in Iasi?
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

      Comment


      • #63
        Pai real am si eu 8.9 pe bord in 5000km, iar la ultimul plin a fost 10.4.
        Aici e vorba de cat putem scoate record :P
        @pauliasi: Nu ma mai pacali, recunoaste ca era vant, ai ridicat si panzele si ai dat si la pedale
        oricum, ramai etalonul meu

        P.S.: cu yarisul, pe acelasi drum, aceleasi conditii, am scos minim de 4.2 (bine, poate puteam in extrem si un 3.8-3.9, dar atunci nu eram chiar asa la plimbare); iar ala are motor de 1.0

        Comment


        • #64
          Hai sa va dau eu consum record (negativ )

          Ala de 14.82...... 15 Ianuarie - 3 Februarie, BuCUResti only.......
          Ex: Civic FK2 - Champagne Silver
          Nissan Juke nismo - Pearl White

          If you need to move, you drop a cog or two, then hammer the loud pedal - instant grin factor 5

          Comment


          • #65
            Cum se numeste aplicatia aia?
            1.8 i-VTEC MT CIVIC 5D Nighthawk Black
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/escobar/NHB
            Mavi Travel - Aducem lumea mai aproape de tine
            http://www.mavitravel.ro
            STOP ACCIDENTELOR RUTIERE! VIATA ARE PRIORITATE!

            Comment


            • #66
              Road Trip (versiunea full, platita, nu cea lite). Stiu ca o o foloseste si maruta. Asa parca-ti mai vine sa tii niste statistici / consum la pompa, etc.
              Ex: Civic FK2 - Champagne Silver
              Nissan Juke nismo - Pearl White

              If you need to move, you drop a cog or two, then hammer the loud pedal - instant grin factor 5

              Comment


              • #67
                Si eu ziceam ca sunt singuru' cu consumuri de 13-14 reale. In ultima vreme am mers numai prin oras si numai la ore de varf. Da, stiu, bafta mea.
                Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                Comment


                • #68
                  13-14 in oras? pick me, pick me! In ploiesti merg constant cu 12, daca merg doar la ore de varf 3-4 zile la rand sare la 13-14
                  Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                  Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                  ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by equinoxe View Post
                    Road Trip (versiunea full, platita, nu cea lite). Stiu ca o o foloseste si maruta. Asa parca-ti mai vine sa tii niste statistici / consum la pompa, etc.
                    Yep. Cu ajutorul lui reușesc să țin socoteala și la alte cheltuieli: http://hondafan.ro/forum/showpost.ph...&postcount=310
                    CR-V e:HEV
                    JAZZ GD1 CVT
                    Ex: CR-V RE6

                    Ex: RDX TB1
                    Ex: Civic FD1

                    Ex - JAZZ GD1
                    Ex - ACCORD Type-R
                    Ex - DEL SOL EH6

                    Comment


                    • #70
                      Cred ca topicul asta este cu acelasi subiect cu "Consumuri carburant Civic " http://www.hondafan.ro/forum/showthr...544#post305544
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • #71
                        @KMR: more or less. Acolo, din cate am citit si eu , sunt mai mult consumuri "medii", facute pe diverse "trip-uri" si discutii generale de consum, condusul "la consum", hypermiling, etc. Aici, sunt mai mult fazele de "HOLY SH....." .

                        Dar..... sigur, cred ca pot fi unite la o adica.
                        Ex: Civic FK2 - Champagne Silver
                        Nissan Juke nismo - Pearl White

                        If you need to move, you drop a cog or two, then hammer the loud pedal - instant grin factor 5

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by andrei_r View Post
                          Aoleu, da pe unde mergi frate? De fapt, spune cinstit, o lasi 5 min la relanti ca sa se incalzeasca maxim inainte sa pleci, de aici consumul
                          Nu fratioare. Ce e drept am mai lasat-o la relanti dimineata pana s-a dezghetat parbrizul si luneta uneori, dar de cand a fost perioada cu ger si putin mai inainte s-a mers destul de mult cu ea.
                          Pe 4-5 ianuarie am facut plinul si am parcurs cu ea in jur 400 km numai in oras (cu mici exceptii - carrefour era)
                          Mai e faza ca eu si sotia conducem diferit (ea schimba pe la 2500 sau peste), acum abia am convins-o pe pe vreme rece nu strica sa mearga cu turatia mai jos.
                          Saptamana viitoare o sa fac iarasi plinul si calculul la pompa sa vad consumul real.


                          Originally posted by LittleM@n View Post
                          @pauliasi: Nu ma mai pacali, recunoaste ca era vant, ai ridicat si panzele si ai dat si la pedale

                          recunosc .. ceva de genul YouTube - Yabadabadoo-time for Greenpeace in Brussels

                          Mai in primavara poate o sa ies la o plimbare doar pentru consum (inspre Roman probabil) Sunt sigur ca daca ai rabdare se poate scoate si mai putin.

                          Comment


                          • #73
                            Click image for larger version

Name:	IMG_0888.jpg
Views:	1
Size:	35.0 KB
ID:	719275

                            2 persoane in masina, portbagaj plin, decembrie 2014...

                            Comment


                            • #74
                              Eu fac zilnic o naveta de 150 de kilometri cu ea (trei sferturi e in Ungaria). Media e pe la 5.9 in mod normal. In weekend mai pune nevasta-mea mana pe ea si o creste

                              Comment

                              Working...
                              X