Lista probleme ambreiaj (scuturare) la Honda Civic 1,8 (fie 5D, Sedan sau Type S)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @adi

    nu poti face statistici relevante pentru o decizie serioasa folosind doar frecvente si procente extrase de pe un forum auto, fie ca e unul "neserios" cum e acesta sau unul mai serios cum e cel de civic; numai o mica parte din soferii de civic sunt activi, defapt, pe forumuri
    dar, desigur, faptul ca atat de multi scriu despre asta pe aici inseamna ca ar trebui sa ai niste semne de intrebare pe tema asta; banuiesc ca si ford-ul avea hachitele lui; mai toate masinile au

    pe de alta parte daca ai deja o concluzie ca ambreiajul e o problema la civic, sa te lamentezi pe tema asta pe aici nu mi se pare in niciun fel constructiv; asta e; si nici nu vad la ce te ajunta "explicatii tehnice"; crapa si gata; cel oem e pur si simplu de calitate scazuta
    "Ethics. That's always so inconvenient."
    Cal Lightman

    Comment


    • Scuze ca aduc sus un topic vechi de 6 ani, dar s a ajuns la vreo concluzie? Sa fie vreo planetara mai slaba?sa fie ceva senzor stricat și sa taie puterea motorului, gen vsa?

      Comment


      • După ce am patinat acum cāteva zile ambreiajul pānă a mirosit a ars , nu a mai făcut nici la mine

        Comment


        • Concluzii nu prea. Si la mine mergea dupa cateva patinari... anul asta nu a mai vrut nici fel nici chip sa isi revina pana nu a trecut iarna.
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • Dintre cei care si-au schimbat master cylinder-ul, isi mai aminteste cineva cat timp a durat operatiune in service, poate chiar si un pret al manoperei?

            Comment


            • Din amintirile mele, undeva spre 3 ore de lucru efectiv (5D, cel pe care nu il agreezi - trebuie demontate destule sa ajunga la el) si pana in ~75 eur manopera, la Asko, dar se intampla prin primavara 2016 (posibil sa fie alte preturi acum)
              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

              Comment


              • Ciudat, pe garantie imi amintesc ca l-au schimbam mult mai repede (1h maxim)
                Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                1000 Locuri de vizitat in Romania

                Comment

                Working...
                X