GEVE : 06' Yamaha Xt660X Supermoto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GEVE : 06' Yamaha Xt660X Supermoto

    M-am gandit sa prezint si celalalt animalut chiar daca nu este Honda (momentan).
    Este vorba de o Yamaha XT 660 X Supermoto

    a primit si ceva "modificari ": Evacuare LeoVince X3 double, filtre sport DNA racing,crash-pad-uri,handguards,ghidon 28mm, sosete pt amortizoare,jante excel+cauciucuri Pilot Power CT2.

    pe viitor va primi : xenon, modificat codita ( suport numar rabatabil,stop led,semnale led), scarite aftermarket si evident piesa de rezistenta Power Commander...si mai sunt cateva chestii dar nu-mi vin in cap acum...


    www.cartronics.ro

  • #2
    Sa o stapanesti sanatos, o motoreta super fun! O d'asta am inchiriat in Grecia, e fun total! I'am spus tipei de la inchirieri sa aiba grija de ea ca anul asta o iau o saptamana intreaga!
    sigpic

    HONDA - THE POWER OF DREAMS
    Honda Civic Type-R FN2

    Comment


    • #3
      heheh super tare intradevar e super fun !


      www.cartronics.ro

      Comment


      • #4
        Trebuie sa ne vedem. Anul asta vreau sa incerc alt motor, ceva dedicat spre enduro sau sm. Am avut Honda Transalp dar acum vreau ceva mai usor.
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

        Comment


        • #5
          man depinde pentru ce vrei sa o folosesti,eu unu' merg foarte mult in oras si imi este super comoda,manevrabilitate maxima, in afara in schimb e cam trist,mere maxim 190 si cam "topaie" roata pe fata + vantu care te rupe...per total sunt foarte multumit.


          www.cartronics.ro

          Comment


          • #6
            Originally posted by geve View Post
            mere maxim 190 si cam "topaie" roata pe fata
            caaaaaaaat?? ala din grecia nu urca peste 155...
            sigpic

            HONDA - THE POWER OF DREAMS
            Honda Civic Type-R FN2

            Comment


            • #7
              evacuare schimbata,filtre sport...si niste inconstienta = 190 pe testate


              www.cartronics.ro

              Comment


              • #8
                Pai eu nu am reusit mai mult de 165km/h pe vacuta Honda. Te cam ia vantul la viteza aia si nu merita incercat. Acceptabil era la 140km/h.

                Eu vreau o capra usoara, sub 150kg ca vrea sa ma fatai in oras si pe la munte. Incerc un dual, am vazut ceva la Honda dar nu prea se gasesc la noi si e cam scump.
                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                Comment


                • #9
                  Doc, incearca un Ducati monster. Eventual asta nou dew 1100 cmc! Orgasmul e capuccino pe langa ce-ti ofera motorul ala. Dar parca, cat de mult iubesc eu Ducati, un XTR sau KTM SM e mai belea, si pentru trafic trafic urban, jucariile astea sunt mai meseriase decat orice Ferarri sau Bugatti.
                  Pffff ... mi-ati facut chef de plimbare cu jenunchele la asfalt... :belea:

                  Comment


                  • #10
                    Dani le-as incerca pe toate dar nu prea am unde si prefer totusi varianta cu rupt oase pe bolovani decat in trafic. Ma gandesc la o capra usoara pe care sa o folosesc foarte des in oras, dar cu roti de offroad sa pot merge si prin zone putin accesibile masinilor.

                    Am gasit de la Honda doua modele: XR650R si XR650L dar nu prea le-am vazut pe la noi. Primul este: The biggest, baddest dirt bike on the planet si nu cred ca este pentru mine, insa cel de-al doilea pare mai apropiat de ce vreau eu.
                    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                    Comment


                    • #11
                      doc nu am zis ca e recomandat sa megi cu 190 km, e trist chiar si foarte periculos,intradevar viteza de " croaziera " la capra este de 140 km, dar eu am zis maximul la care am ajuns, am mers sa zic 5 minute cel mult cu 190 si m-a terminat ca simteam ca imi iau zborul, eu sincer iti recomand un enduro si separat sa-ti pui roti de supermoto, sa il ai atat pentru oras cat si pentru ceva teren, daca vrei senzatie atunci iei un 2 timpi si deja se schimba total treaba, destul de greu de mers cu 2t in oras dar e o idee , hondanutzz sincer ducati ma lasa rece... in special monsteru' fie el si de 1000, prefer un FZ1000 un kawa z1000 sau un "cornet" in schimbul italiencei


                      www.cartronics.ro

                      Comment


                      • #12
                        @geve ... Pai da ... ca nu te-ai dat cu un Ducati pe viraje sa simti cum sta ca locomotiva pe sine, d'aia!

                        Comment


                        • #13
                          man fiecare cu parerea lui si cu ce s-a plimbat,totusi e normal sa stea bine pe curbe pentru ca este un sport touring...ceva de genu' e stradala motoreta, ce asteptari sa ai ? nu e 1000 RR sa iti scuturi genunchii pe jos si nu nici SM sa poti sa derapezi in draci pana la urma fiecare percepe in felul lui placerea condusului pe o motoreta


                          www.cartronics.ro

                          Comment


                          • #14
                            Iote ca s-au gandit sa o faca din nou!
                            http://www.super-tenere.com/
                            Ce transmisie... ce motor.... cred ca e mai ieftina decat BMW 1200 GS
                            Si se pare ca i-au pus centru de greutate destul de jos... cred ca este foarte versatila motocicleta... Hai cu ride-testul
                            "I would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity"
                            Civic Type-S, deep bronze B-64-ZUC- is no mediocrity
                            Kawasaki KLE500, albastru B-56-ETO
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/prafuit/Ea/

                            Comment


                            • #15
                              da man...dar scump...o fi mai ieftina decat bmw dar oricum e scumpa...in rest super motor...


                              www.cartronics.ro

                              Comment

                              Working...
                              X