Recensamant, CRV probleme AMBREIAJ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recensamant, CRV probleme AMBREIAJ

    Am avut o experienta neplacuta astazi vis a vis cu acest ansamblu de piese ,
    mai pe larg , la o accelerare mai sanatoasa ambreiajul a inceput sa patineze , am incercat de mai multe ori dar problema a persistat , aveam eu o presimtire , datorita faptului ca de vreo 10k km a inceput sa tina tot mai sus.
    Am citit pe hondafan , dar si pe forumuri din ungaria si UK , si am observat ca este o problema destul de comuna mai ales la motorizarea 2.2 i-CTDI
    Propun urmatorul format :

    Model / An
    Km la producerea defectiunii:
    Reparat in garantie:
    Cost reparatie (daca au existat):
    Comentarii :


    Puteti da copy paste la textul de mai sus pentru usurinta.
    9
    Am avut probleme
    22.22%
    2
    Nu am avut probleme
    66.67%
    6
    Am avut probleme si problema a recidivat dupa reparatie/inlocuire
    11.11%
    1

    The poll is expired.


  • #2
    ai PM !
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
    http://www.hotelcehov.ro/

    Comment


    • #3
      Buna
      Azi am dat o fuga pana la service , si sa vezi ciudatenie, nu mai patina discul , am incercat si eu , dar nimic , am ramas sa o incerc cand motorul e rece , daca problema persista , sa ma duc inapoi si o schimba fara nici o problema , in garantie sper??

      Comment


      • #4
        Posibil incercarea ta de a scoate o alta masina din zapada sa-si fi spus ultimul cuvant la ambreaiajul uzat.
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

        Comment


        • #5
          Civic 5d executive / 2008

          Prima data la aprox 35.000 km acum sunt la aprox 63000 km si a aparut din nou

          Reparat pe garantie: in cartea service a scris inlocuit kit ambreiaj

          Nu am avut nici o cheltuiala in plus doar timpul pierdut, nervi si alti nervi acum... probabil voi merge in Ungaria cu masina... Per total suportul Honda Trading Romania / Europa la aceasta problema este aproape zero... merita dati in judecata ptr ca orice alt producator si-ar fi chemat toate masinile in service ptr corectarea pieselor cu defect de fabricatie/proiectare. Oricum e clar... japonezii nu prea stiu sau nu vor sa faca masini diesel.
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

          Comment


          • #6
            ! Atentie ! Acest poll este doar pt CRV !
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              LE --- to delete, acum e off topic , si cum ati facut acum e ok!


              Modificati titlurile la poll sau modurile de votare ca apare o aberatie de tipul cum e acum, nu a avut probleme dar in schimb a recidivat ceea ce nu e chiar ok, adica a si avut probleme plus ca a recidivat.
              wolfydRg
              Senior Member
              Last edited by wolfydRg; 25-01-10, 18:33.
              Honda Accord - 2006 2.0 Executive

              Comment

              Working...
              X