WillyCR-VFAN: '08 Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, Nighthawk Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Asko nu face ITP,.....voi hondarii pe unde faceti ITP-ul?
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

    Comment


    • #32
      Langa CM, de pe Expozitiei, este un Service Hyundai.
      Acolo l-am facut ultima data. Parca a fost 80ron.
      '18 BMW X1 18xd
      '15 BMW i3 range extender
      ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

      Comment


      • #33
        Merci dumiflo, la Carpati, celalalt dealer ma gandisem, dar probabil nici ei nu fac chestia asta, cu Hyundai ai dreptate, e buna ideea, acolo pe Expozitiei, mai sunt si altii, Mercedes, Mitsubishi,......ok
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

        Comment


        • #34
          Cu placere, Willy!
          O seara buna!
          '18 BMW X1 18xd
          '15 BMW i3 range extender
          ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

          Comment


          • #35
            Azi am vrut sa vad noul CR-V facelift la Asko, trebuia sa ajung joia trecuta, era acolo,...dar n-am putut din motive profesionale,....azi am aflat ca s-a vandut si am renuntat la vizita,......vor mai aduce cat de curand, probabil un Executiv A/T, am inteles,....... f interesant,....incredibil,....daca CR-V 4 se va vinde la fel va trebui sa stau la panda......
            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

            Comment


            • #36
              Sper ca CRV-ul 4 sa nu fie o interpretare pe aceeasi tema ca Honda Crosstour sau CRZ. Ma refer mai ales la partea frontala. Desi nici spatele nu e ceea ce ar trebui sa fie. Probabil peste 2 ani vom afla...

              Comment


              • #37
                pai CR-V poate fi ceva de genul:



                asta circula acum pe net !
                Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                Comment


                • #38
                  tokyodream, daca va arata asa e bine, e foooaaarrrte bine....sper sa nu faca HONDA ce-a facut BMW din X5, cand a aparut X6, dar sa ne intoarcem in lumea noastra a hondarilor, ....sunt frumoase si SUV-urile BMW, ML, GLK de la MERCEDES, dar pentru mine cel putin, care am ales dupa o maaaaaare analiza,.....exista HONDA si restul masinilor,....mai spuneam undeva, nu e cea mai frumoasa, cea mai desteapta, dar are un rafinament,......ceva anume ce nu poate oferi nici o alta masina,.....sa fim sanatosi si sa traim suficient pentru a putea admira viitoarele bijuterii scoase pe strada de HONDA,....cred ca viitorul apartine motoarelor pe baza de hidrogen cu emisii....apa, ...vom trai si vom vedea,...pe curand!
                  o mica intrebare pt hondari.....cu ce benzina se simte HONDA cel mai bine?(producator)
                  Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                  "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                  "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                  Comment


                  • #39
                    Sensei RAZVAN P a testat acum 1-2 ani asa ceva cu masina lui, Accord 2006, 2.0 AT !

                    tabelul a ajuns pe toate forumurile din tara



                    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                    Comment


                    • #40
                      merci, Petrom ii dadeam, Petrom o sa-i dau in continuare......
                      Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                      "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                      "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                      Comment


                      • #41
                        Sa ai noroc la masina!
                        Willy - bine ai intrat in hora

                        Florine(tokyodream) mai sti cand a fost facut testul asta?
                        pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                        Comment


                        • #42
                          la benzina ?
                          dec 2007 - aprilie-mai 2008:
                          de la Razvan, un post mai vechi:

                          ================================================== ======
                          as avea cate-va completari si comentarii pe marginea tabelului, sugestii si pareri pe care le-ati emis pe parcurul testului.

                          am hotarat ca fiecare benzina sa primeasca un cod de culoare in urma testului efectuat si in raport de factorii- pret/raport/calitate:

                          1.culoarea rosie am atribuit-o benzinelor cu parametri de top si care in mod sigur ar asigura masinii functionarea cea mai "sportiva"-nu economica.

                          2.culoarea portocalie-singura atribuita efix 95.singura benzina cu CO 95 dar care se apropie de un 98.este o benzina buna care prin functionarea ei curata in mod real sistemul de alimentare.totusi se simte lipsa puterii calorice pe turatii ridicate

                          3.culoarea verde reprezinta clar compromisul ideal.valori bune pe parametri tehnici,masina trage pefect,consum bun chiar f bun.

                          4.culoare gri am atribuit-o benzinelor "normale".benzinelor aflate la limita inferioara si pe care va puteti baza dar doar pt a se invarti roata.

                          5.culoarea neagra am atribuit-o benzinelor care dupa vorba aia veche,"la pomul laudat sa nu te duci cu sacul",benzinelor care au avut cel mai dubios comportament la masuratorile oferite pe scanner, benzinele cu performate mici si consum ridicat.

                          Testul a fost efectuat la "ATI MOTORS COMPANY"-IASI de catre ce-i doi oameni de nota 10:d-l ing marius cernatescu si d-l ing andrei melnichi,ultimul fiind cel mai entuziast le multumesc ca nu m-au aruncat pe usa afara desi cred ca mai aveau puutin .
                          scannerul este cel HONDA pt utilizare profesionala in service si doar de dealer.
                          testul a fost realizat dupa ce maisna a facut 40k km si au fost schimbate bujiile cu unele marca DENSO si nu cu cele de fabrica NGK.
                          INFORMATIILE SUNT DOAR CU TITLU INFORMATIV SI NIMENI NU ISI ASUMA RESPONSABILITATI ULTERIOARE FOLOSIRII UNUI FEL SAU ALTUL DE COMBUSTIBIL.
                          dupa cum a spus si deplhi costurile suplimentare la un produs tip petrom 99 se compenseaza prin consum bun sau performanta.

                          l.e.:as recomanda si un "learn idle" pt obtinerea unor mai bune performante in functionare!

                          ================================================== ========
                          tokyodream
                          Senior Member
                          Last edited by tokyodream; 30-01-10, 16:28.
                          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                          Comment


                          • #43
                            Cateva poze....2 din weekend-ul ala geros de la tara,...undeva pe Valea Buzaului si cateva din weekend-ul trecut de la Predeal,...am plecat luni, ningea de rupea,......sus la Cioplea, unde am mai verificat-o in off-road,...si acum ca si altadata s-a comportat exemplar, cu D2 sau cu VSA-ul scos am iesit din toti nametii,...la un moment dat am cam exagerat, m-au criticat nevasta, copilul, cainele, dar "Zambiloiul" a iesit pana la urma din nameti, fara ajutor si ia facut sa taca, sincer nici eu nu credeam ca mai ies, dar am reusit,....la drum lung, spre Bucuresti, ninsoare non-stop, mazga, polei,..viteza....legala,..fara repros,....unul mic...la franare ..cu tot ABS-ul, distanta e destul de mare, dar cu frana de motor, din D in D2 sau D1 franeaza in siguranta,....pe curand
                            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                            Comment


                            • #44
                              A mea merge mai bine....gheata...90km la ora.....farna brusc...in 2 metri ingheata......iar in nameti decuplez spatele nu am nevoie..iese numai cu tractiunea pe fata...si cu frana de mana trasa.....
                              Asta asa ca sa stii si tu ce-i aia HONDA CRV adevarata....
                              Salutes.....
                              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                              Comment


                              • #45
                                Pe drumul spre cabana Susai, am vazut un CR-V 06 "inotand" prin zapada, nu avea nici o ezitare, l-am urmarit pana a disparut din raza vizuala, .....jos palaria
                                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                                Comment

                                Working...
                                X