WillyCR-VFAN: '08 Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, Nighthawk Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • WillyCR-VFAN: '08 Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, Nighthawk Black Pearl

    Masina e din iulie 2008, am cumparat-o de la Asko in ianuarie 2009, avea 7000 km facuti de un japonez de la ei,..rodaj ideal,....a trecut un an, cateva zapezi, cateva drumuri la munte, niste zeci de km in off-road, pot sa fac un mic bilant, .....masina se comporta exemplar in toate imprejurarile, conduc de aproape 20 de ani, am schimbat multe masini, am avut si sansa sa conduc marci consacrate (nu erau ale mele), dar asta e prima Honda si m-a cucerit,...nu e cea mai frumoasa, cea mai desteapta, dar are ceva anume, ceva ce n-am gasit la alte masini, e silentioasa, sigura, calda, confortabila, dupa 2 zile ai senzatia ca o conduci de-o viata, tehnologie super, ii cauti defecte, dar nu le gasesti, marturisesc ca daca imi voi permite si voi trai suficient, urmatoarele mele masini vor fi CR-V 4, CR-V 5, etc......am avut si sansa sa dau peste acest dealer-ASKO-jos palaria pentru seriozitate si amabilitate,......sotia, copilul,.....pana si cockerul negru pe care-l avem sunt indragostiti de masina,....o recomand cu caldura, cand o sa am ce sa-i reprosez, o sa anunt aici in lumea iubitorilor de HONDA, pe curand!
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 19-08-10, 21:26.
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

  • #2
    Vrem POZE !
    Cum sa nu iubesti CRV-ul ?
    uite la noi in contul YOUTUBE ce sta la loc de cinste !






    YouTube - Honda CR-V 2007 - China advert




    sau:




    YouTube - Honda CR-V advert






    sa ai parte de mii de km fara probleme, ca-n reclama:




    YouTube - Honda CR-V Beautifull










    reclama care m-a facut sa iubesc cel mai mult CRV-ul !!!
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

    Comment


    • #3
      Welcome to the Jungle, WillyCR-VFAN!
      Să te bucuri de mașinuță mulți km.
      CR-V e:HEV
      JAZZ GD1 CVT
      Ex: CR-V RE6

      Ex: RDX TB1
      Ex: Civic FD1

      Ex - JAZZ GD1
      Ex - ACCORD Type-R
      Ex - DEL SOL EH6

      Comment


      • #4
        S-o stapanesti sanatos si sa nu ai ce sa-i reprosezi !
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • #5
          Bun venit in randul hondarilor!
          Sa o folosesti sanatos in continuare!
          '18 BMW X1 18xd
          '15 BMW i3 range extender
          ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

          Comment


          • #6
            Bine ai venit printre noi si sa o stapanesti sanatos.
            Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
            sigpic
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

            Comment


            • #7
              Multumesc de urari!,..si voi sa va bucurati de ele fara evenimente neplacute 100 de ani de-acum incolo,.....va urmaresc de mult timp, inainte de a lua masina am studiat parerile voastre si nu numai, cred ca am citit niste mii de pareri, apoi am trecut pe drive teste, vreo 3 luni, la aproape toate marcile cu SUV-uri, am analizat raportul pret-calitate, m-am uitat in portofel sa vad ce-mi permit si am luat hotararea,....am vandut destul de repede si Meganul din 2006 si asta a fost,.....sotia si baiatul meu au analizat si au ales la fel,...Asko mi-a facut propunerea si-n trei zile am adus-o acasa,....am asteptat aproape un an pentru a putea face un bilant adevarat, si eu in perioada de tatonari cautam posesori de CR-V cu minim 6 luni de experienta la volanul acestei masini,......cand am spus ca n-am ce sa-i reprosez n-am mintit,...o sa punctez scurt 2 aspecte......consumul pare maricel, dar e un SUV cu cutie automata, in functie de stilul de condus e perfect normal, 9-14, iar bateria mi-a dat ceva emotii, m-am salvat cu clestii si cu participantii la trafic, stiu ca e ecologica,...dar fiindca ASKO mi-a confirmat ca bateria are o problema si saptamana viitoare mi-o schimba cu una noua, am uitat de acest incident,.....in rest masina pastreaza aceeasi imagine perfecta despre o tara numita Japonia, pe care as vrea, daca voi putea, sa o vizitez intr-o buna zi,....o sa va tin la curent, cu bune, cu rele,....pe curand, cu simpatie, acelasi!
              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

              Comment


              • #8
                Felicitari, speram sa te bucuri de ea mult timp de acum incolo! Si obligatoriu sa o aduci la intalnirile Hondafan!
                2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                2000 Honda S2000 Berlina Black
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                Comment


                • #9
                  CR-V 2007-China, superb filmuletul, merci tokyodream, am vazut multe pe youtube, dar pe asta nu,....
                  la comanda vrem poze!, prezentam urmatoarele....
                  Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                  "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                  "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                  Comment


                  • #10
                    Sa va bucurati de el multa vreme (pana treceti la modelul nou)!
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      cu placere!
                      filmuletul CR-V 2007-China, este RAR pe youtube, l-am "luat" de la un chinez si l-am pus la noi, ca nu e de pierdut
                      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                      Comment


                      • #12
                        Pe zapada, ca tot e vremea asta, se comporta exemplar, n-am gume de iarna, dar n-am emotii, trebuie atentie la franare, ABS-ul functioneaza bine , dar la viteza mare, distanta de franare e mare, sunt necesare D1 sau D2 (cutie automata), pentru frana de motor si securitate sporita, oricum e prima iarna, dupa multi ani, cand iarna e ca vara sau pe-aproape, tractiunea integrala si VSA-ul isi fac treaba foarte bine, in definitiv vorbim de o masina japoneza,.....pe curand
                        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                        Comment


                        • #13
                          daca te joci iarna pe gheata sau zapada cu cauciucuri de vara o sa mai descoperi un lucru la masinile japoneze. cat costa o reparatie.

                          Comment


                          • #14
                            Am gume allseason Dunlop mud and snow, NU DE VARA, chiar se comporta foarte bine,......ma jucam pe gheata si pe zapada cu multi ani in urma,.....acum imi place sa-i admir pe altii
                            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                            Comment


                            • #15
                              Te joci cu alea cu tractiune fata sau spate cu asta 4x4 ce sa faci sa te dai ca pe sanie...???? Eu am incercat pe platou la FAN CURIER....cum incerci sa faci figuri cum intra controlul tractiunii...si incepe sa faca ca toate alea.....sau poate nu am stiut eu....Am accelerat si am incercat sa derapez de spate prin viraj brusc...aiurea...nu a vrut nimic. Intoarceri cu frana de mana nu..ca e 4x4 si ..nu e cazul.... doar sa nu mai accelerezi....asa ca m-am potolit si mi-am vazut de treaba....mai ales ca masina a iesit din garantie si cu asta am spus totul....
                              Imi plac anvelopele tale...pe sosea la drum intins se aud...sunt zgomotoase...??? ar fi bune pentru pescuit si vanatoare..o anvelopa buna ajuta mult la noroi....nisip....Intreb fiindca in primavara ar cam trebui sa le schimb pe cele pe care la am....si e bine de stiut.....
                              FLORIN CRISTEA
                              Senior Member
                              Last edited by FLORIN CRISTEA; 19-01-10, 18:18.
                              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                              Comment

                              Working...
                              X