München 4.01.2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • München 4.01.2010

    Prima intalnire Hondafan din 2010 tocmai a luat sfarsit. A fost cu siguranta cea mai mica intalnire Hondafan! De fapt, sub egida Hondafan, pentru ca a fost intalnire tematica... si anume astrul si-a facut temele si a preluat stickerele pentru maruta. Acum, in cateva cuvinte: astrul e un om absolut bestial, singurul lui defect este ca-i viu!
    Am tras o plimbareala scurta prin München ca deh, omul era pe fuga. Dar cu toata fuga, nu a reusit sa se sustraga de la o sfanta bere la cea mai berarie renumita din sat, si anume la HB. Nu o sa scriu prea multe, astept sa intre el sa povesteasca, daca va vrea, evident.
    O sa pun insa niste poze, marturii vii ale intalnirii de gradul III intre cei mai caterincosi membri Hondafan.


    Astrul si subsemnatu' in fata la Karlstor



    In fata la HB



    In berarie


    Uimit la vederea unui covrig urias



    L.E. Maruta, vezi ca te va contacta astrul cand ajunge in Bucale sa iti dea stickerele. E decizia ta cum, cui si cate stickere imparti. eu ti-am trimis toata portia mea !

    Much later edit:
    Je halii sarmali ... pffff.... traitzar neamu' astrule!
    Guest
    Guest
    Last edited by Guest; 04-01-10, 20:01.

  • #2
    bai astia 2...ce fete penale aveti....si v-ati tras acolo in poze sa va vada tot poporul)


    da,ontopic,faine pozele!cred ca merita vizitat munichul asta
    ex CL7 AT 2006
    CN1 Sport 2005
    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

    Comment


    • #3
      Dedic al douămiilea meu post acestei întâlniri.
      Felicitări!
      Îmi pare rău că nu am ajuns şi eu, deşi eram la doar 250 km distanţă.
      CR-V e:HEV
      JAZZ GD1 CVT
      Ex: CR-V RE6

      Ex: RDX TB1
      Ex: Civic FD1

      Ex - JAZZ GD1
      Ex - ACCORD Type-R
      Ex - DEL SOL EH6

      Comment


      • #4
        Oh cata marinimie! Multumesc Maruta!
        si dupa cum deja ai citit, in cursul saptamanii (cel tarziu al saptamanii viitoare) o sa ai o intalnire cu Astrul!
        Si noua ne-a parut rau ca nu ai putut sa ajungi, ar fi fost chir meserias sa fim mai multi... cu atat mai mult cat l-am fi corupt si pe El Zorab sa ajunga!
        Oricum ... a fost un inceput pentru Hondafan-Meeting Abroad!

        Comment


        • #5
          Originally posted by HonDanutzzz View Post
          ... a fost un inceput pentru Hondafan-Meeting Abroad!
          Si abia asteptam continuarea !

          PS: am inceput operatiunea "Job hunting", iar una dintre posibilele oferte este Munchen.
          Daca se concretizeaza esti primul care afla...dupa nevasta-mea.
          '18 BMW X1 18xd
          '15 BMW i3 range extender
          ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

          Comment


          • #6
            In orice problema crezi ca te pot ajuta in procesul de relocare in München, o voi face cu cea mai mare placere!
            Just let me know cand ce si cum se va intampla si vom povesti atunci mai pe indelete!
            Si by the way... Münchenul este orasul european care a iesit primul din criza (asta daca a fost vreodata) iar acum este infloritor. Si nu, nu exagerez deloc cand spun asta! Asa ca aici e totul ok!

            Comment


            • #7
              Au inceput reducerile?
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

              Comment


              • #8
                Da, imediat dupa Rev! Pana la 80% la tzoale...

                Comment


                • #9
                  Originally posted by HonDanutzzz View Post
                  Prima intalnire Hondafan din 2010 tocmai a luat sfarsit.
                  O sa pun insa niste poze...
                  Poze, poze... da nici o Honda?
                  Honda Jazz '09, Deep Violet Pearl...
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/scooby29/
                  Numele japonez: 秋本 Akimoto (true autumn) 海斗 Kaito (big dipper of the ocean)

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by HonDanutzzz View Post
                    Da, imediat dupa Rev! Pana la 80% la tzoale...
                    Pana cand tin reducerile alea? Ca poate iti e dor de mine
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • #11
                      Pana li se termina marfa. dar nu cred ca se intinde dincolo de sfarsitul lunii ianuarie, ca din februarie deja inceop "colectiunile" de primavara.
                      Acum deja au inceput cu lichidarile de stocuri ale produselor de iarna... tzoalele de iarna sunt super ieftine acum!
                      Iti spun io ca lunea trecuta am luat leafa :bling bling:

                      Originally posted by scooby29 View Post
                      Poze, poze... da nici o Honda?
                      Nope... Astrul a lasat masina la mine la bloc si am mers cu metroul, altfel am fi facut juma de excursie cautand un loc de parcare, si cealalta jumatate cautand automat de tichet!

                      Comment


                      • #12
                        Dani, as fi venit cu mare placere pana la München, dar nu in conditiile de ieri...Am aterizat abia pe la 11:30, pana am iesit din aeroport si am ajuns la masina, a mai trecut vreo ora. In jur (de azi dim si pe toata lumea :P) de ora 13,00 am ajuns si eu in sfarsit acasa. Aveam o ceata in frigider de zile mari, asa ca direct la magazin la obisnuita tura de shopping cu nevasta. Dupa aia, nici pofta de mancare nu am mai avut si direct SCHLAFEEEEEEEN pana pe la 19:30. :P:P:P Stai linistit ca tot nu scapi fara sa te vizitez anu' asta...Te anunt dinainte ca sa pregatesti ciorba aia radauteana pe care ai laudat-o de aveam Tsunami din Filipine in gura...
                        My cars:
                        2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
                        ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by HonDanutzzz View Post
                          Pana li se termina marfa. dar nu cred ca se intinde dincolo de sfarsitul lunii ianuarie, ca din februarie deja inceop "colectiunile" de primavara.
                          Acum deja au inceput cu lichidarile de stocuri ale produselor de iarna... tzoalele de iarna sunt super ieftine acum!
                          Iti spun io ca lunea trecuta am luat leafa :bling bling:
                          Pai nu mi-ai spus daca ti-e dor de mine
                          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                          My cars:

                          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                          Comment


                          • #14
                            Dar vai!!! Se mai pune problema? :falledinlove:

                            Comment


                            • #15
                              KMR.ule, daca e vorba strict de t(z)oale "al nostru" Metzingen (the home city of HUGO BOSS) bate prapaditu ala de München cu ani lumina, iar bucurestenii (bengosi) au aflat asta de mult, nu degeaba sunt pline strazile orasului de ei:

                              http://www.outletcity-metzingen.com/

                              Mi-e dor de tine (si de Maruta si de Delphi si de Pantera si de.....)!!

                              Iar drumul e un chilipir, Bucuresti-Stuttgart by BLUE AIR.
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment

                              Working...
                              X