HUBER: `96 Honda Civic Hatchback 1.4 IS, Satin Silver (EJ9)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Chiar asa ce mai face lau a inceput anul din plin! l-am prins destul de rar si atunci era cu treaba pana peste urechi!
    Tu ai ceva activitate?
    Din ce -mi vine mie pe mail apar destule licitatii pachet complet, canalizare, apa si drumuri, poate ne adunama sa facem de-o lucrare!
    pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

    Comment


    • #17
      ar fi stas sa stii, deocamdata suntem prinsi cu chesti de anu trecut...tot felu de prostii pt primarii, hartii draci .
      eu acuma astept sa ma sune sa imi zica data examenului sa scap de griji
      cu Lau ma intalnesc azi, avem intalnire la 5 in fiecare sambata
      Ing. Topograf - ACTIVITATE - CADASTRU, TOPOGRAFIE, MASURATORI TERESTRE, PARCELARI, TRASARI, INTABULARE, DOCUMENTATIE CADASTRALA. ETC

      Comment


      • #18
        Super!
        Poate organizam si noi ceva la BM de genul, tare mi-ar placea!
        Ia zi ce mai face flacau?!
        pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

        Comment


        • #19
          ma nu a venit ieri
          a fost la avatar in Timisoara
          am o intrebare......
          tre sa fac schimbul de ulei, acuma am in mosina castrol 10w60 fyll sintetic...probl cu el ii ca il cam papa.......la 15000 km papa cam 1 L
          ma gandesc sa bag Motul 10w40 full sintetic racing...chestia e ca ii cam scump....2L=90 ron.
          voi ce recomandati?
          Ing. Topograf - ACTIVITATE - CADASTRU, TOPOGRAFIE, MASURATORI TERESTRE, PARCELARI, TRASARI, INTABULARE, DOCUMENTATIE CADASTRALA. ETC

          Comment


          • #20
            cauta prin forum, eu am gasit un ulei race, si mai bun pentru honda productie japan, daca nu ma insel ENEOS, si nu ma insel mi-am adus aminte la baie

            Daca te uiti pe forum, Maruta stia de un distribuitor, si trebuie facut un mic calcul, varsta masinii, km rulati, si asa alegi acum calitatea uleiului

            Toate cele bune!
            pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

            Comment


            • #21
              bine ai venit printre noi
              respectiv la piesele de pe ebay.... depinde de la cine cumperi , eu am cumparat fara probleme
              tehnic vorbind , inainte sa cumperi catback-ul , intereseaza-te de diametru , de obicei vin in 2.5¨, ceea ce mi se pare enorm pentru un D14 . Cat despre ulei , daca il papa ai grija sa nu-i lipseasca

              Comment


              • #22
                de lipsit nu lipseste , doar ca eu stateam linistit stiind ca mai am de facut vreo 2-3000
                acuma ma luat asa prin surprindere...oricum 10w60 zice ca merge 20.000 km....eu mi-am facut calculul la 15000 sa fac schimbul, ca mno...e honda , tre tras pe ea :P
                Ing. Topograf - ACTIVITATE - CADASTRU, TOPOGRAFIE, MASURATORI TERESTRE, PARCELARI, TRASARI, INTABULARE, DOCUMENTATIE CADASTRALA. ETC

                Comment


                • #23
                  Legat de uleiul 10-60 nu e prea mult?
                  Eu am din fabrica dupa cum zic cei de la reprezentanta 0-20
                  si cred ca am sa merg pe aceeasi linie si la prima revizie!

                  ma duc sa verific azi cat mai am si eu pe joja, poate fac ceva completari ca are 5 mii si poate s-a mai rodat sa zic asa!
                  pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                  Comment


                  • #24
                    nush
                    pana acuma nici nu am auzit sa bag asa ceva in motor "0-20 , 0-30 "
                    oricum, acuma o sa folosesc MOtul 10-40 full Sintetic racing, sper sa fie bun, ca de laudat e foarte laudat
                    Ing. Topograf - ACTIVITATE - CADASTRU, TOPOGRAFIE, MASURATORI TERESTRE, PARCELARI, TRASARI, INTABULARE, DOCUMENTATIE CADASTRALA. ETC

                    Comment


                    • #25
                      salut... Da! din cate stiu motul e foarte bun ! am mai auzit pe forum de eneos ,cica ar fi recomandat de cei de la honda , dar din pacate e rar la noi in romanica ! merita sa te interesezi , poate ai noroc bafta multa
                      sigpic
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sassser/

                      Comment


                      • #26
                        E de vanzare pe forum la preturi bune
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by ticker View Post
                          E de vanzare pe forum la preturi bune
                          ticker ! arunca si tu un link sa nu caute baiatul asta mult ! si fie vorba intre noi ma intereseaa si pe mine
                          sigpic
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sassser/

                          Comment


                          • #28
                            Nu e greu cu search

                            http://www.hondafan.ro/forum/showthr...ighlight=eneos
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by ticker View Post
                              da dar in cazul in care dau search !! nu mai primesti laude merci esti un meserias
                              sigpic
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sassser/

                              Comment


                              • #30
                                ms ms
                                Eneos nu am gasit la prieteni mei, de aceea am ales Motul
                                Ing. Topograf - ACTIVITATE - CADASTRU, TOPOGRAFIE, MASURATORI TERESTRE, PARCELARI, TRASARI, INTABULARE, DOCUMENTATIE CADASTRALA. ETC

                                Comment

                                Working...
                                X