Mecanic "tatic in Honde" din iasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mecanic "tatic in Honde" din iasi

    Salut si la multi ani tuturor!
    Nu stiu daca am postat unde trebuie dar caut un mecanic bun in iasi care sa se priceapa la Honde,va rog sa nu ma trimiteti la reprezentanta ca stiu unde este dar preturile sunt destul de mari.Nu sunt carpaci,platesc cat face si m-as "abona" pentru perioada nedeterminata cu masinuta mea,cat o mai tin,si oricum daca mi-as lua alta tot Honda va fi.Am mai multe probleme cu masinuta,trebuie sa imi schimb tot ce inseamna bucse,sa verific servo directia,etc.Va rog mult daca stiti un mecanic bun din iasi sa imi lasati un numar de telefon pe privat.Va multumesc.
    Always aiming for the "Honda" percent
    http://www.hondafan.ro/forum/album.php?albumid=461

  • #2
    vorbeste cu Maharvey si/sau Sakerut , poate stiu ei pe cineva .....
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

    Comment


    • #3
      Ce probleme ai "varule" ?
      Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
      Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
      Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
      Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

      Comment


      • #4
        Originally posted by bigfoot23ro View Post
        Ce probleme ai "varule" ?
        ) pai de unde sa incep...cred ca am bucsele de pe spate duse pentru ca atunci cand trec peste o denivelare se aude un "poc" de parca as da cu fundu' masini de asfalt,cand virez stanga sau dreapta si accelerez (la viteze mici 20/30/h) se aude un uuu-it care ma dispera de 2 luni,imi scartie franele dimineata sau seara,imi scartie o curea(cred ca transmisie ca distributia a fost schimbata anul trecut),imi agata in viteza a doua dimineata...cam astea ar fi
        Always aiming for the "Honda" percent
        http://www.hondafan.ro/forum/album.php?albumid=461

        Comment


        • #5
          salut un mecanic bun care sa faca numi honda nu este e bun ca nu ai alte prbleme ,problemele astea gen bucse curele pot sa iti dau nr meu ma suni si te trimiti la mecanicu meu are preturi bune si treaba buna ,cu agatzatau in treapta adoua schimba uleiu din cutie cu ulei de cutie de la honda MTF iti las nr meu si iti explic unde e servicu 0753103050
          Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
          Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

          Comment


          • #6
            Sal. "uuu-iutl" de care zici tu e de la placute,face asa mai ales cand sunt reci,au pe placute o lamela metalica care atinge discul cand sunt aprope duse placute,cu atagatul in treapta a2a e de la ulei punei numai mtf3 de la honda,cat destre bucse nu stiu ce sa zic dar inclin spre bieletele antiruliu,daca reusesti sa iti dai seama care sunt ti le poti schimba si sg nu e mare inginerie sa desfaci 2 suburi,asa ca nu mai caua mecanic "tatic" in honda ca nu o sa il gasesti.bafta
            h o n d a c i v i c satin silver ep 1

            Comment


            • #7
              Pe spate sunt cateva bucsi care ar bate , la mine a fost una rupta si troncanea .
              In legatura cu uleiul de cutie poti pune Castrol MTF sau Mobil MTF fara probleme
              si poate nu vei mai avea probleme cu schimbatul vitezelor .
              Cum zicea colegul de mai sus huruitul poate sa fie si de la placutele de frana care sunt
              uzate si poate ar fi bine sa le schimbi. .
              Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
              Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
              Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
              Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

              Comment

              Working...
              X