HONDA in Japan SuperGT 2010!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    De unde iei cursa?
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

    Comment


    • #62
      corect, de unde iei ?
      am cautat si nu am gasit nimic vreau si eu cursa
      EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
      Del Sol '94 ESI
      CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
      BMW Z4 '03 Titan Silver

      Comment


      • #63
        http://supergt.net/supergt/2011/1102/1102racv_e.htm

        so far, no success

        Comment


        • #64
          am gasit: http://www.fromsportcom.com/ transmit live cam tot ce inseamna sport, sper sa transmita si cursele de jgtc
          EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
          Del Sol '94 ESI
          CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
          BMW Z4 '03 Titan Silver

          Comment


          • #65
            " racing-underground " Oricum nu merge fara invitatie si e tare greu de obtinut .
            Daca chiar vreti cursele sa le vedeti nu doar de colectie va trimit dvd-uri cu sezonul trecut si cursele de anul asta cand se mai strang cateva . Sunt preluate de la televiziuni japoneze cu comentariul in japoneza desigur.
            Tocmai am vazut etapa de la Fuji . Foarte slab s-au comportat toate masinile Honda. Cel mai probabil datorita ploii torentiale, ploaie care a si fost cauza opririi cursei cu 6 ture inainte de final.
            No signature

            Comment


            • #66
              Update.
              Dupa ce la Okayama masinile Honda au ratat cu putin victoria a venit etapa de duminica de la Sepang unde masina Weider HSV 010 a castigat fara probleme plecand din pole. Pe podium au mai urcat un GTR si masina HSV a echipei Keihin.
              No signature

              Comment


              • #67
                In 2011 dupa o prestatie mai modesta a masinilor Honda titlul sa dus la Nissan prin echipa S-Road GT-R.
                Astept cu interes sezonul viitor.
                No signature

                Comment


                • #68
                  Acum ca deja e "sezonul viitor" trebuie sa mentionez ca HSV-010 e deja cea mai lenta masina de pe grila la clasa GT500. Au avut o sansa mare la ultima etapa prin echipa Epson dar numai datorita gumelor Dunlop care au stralucit pe ploaie . Ar fi fost prima victorie Honda de anul asta daca nu dadea GT-R-ul echipei S-Road cu ei in gard (la proporiu ) in ultimele viraje.
                  La clasa GT300 Honda a obtinut primul pole position cu CR-Z-ul Hybrid acum 2 luni la cursa de 1000km de la Suzuka. In cursa masina a fost repede "mancata" de Aston Martin, Lambo, Porsche, Ferarri, BMW,Mercedes,BRZ,GT-R300,Audi R8 , Prius ..si cam toata grila
                  _41_
                  Senior Member
                  Last edited by _41_; 26-10-12, 20:37.
                  No signature

                  Comment


                  • #69
                    In ultima etapa de la Fuji masina hybrid Mugen CR-Z GT pilotata de Daisuke Nakajima a obtinut locul 2 la clasa GT300 fiind primul podium pentru acest model.
                    No signature

                    Comment

                    Working...
                    X