WAGNER: '07 Honda Civic 5D 1.8 M/T, Alabaster Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Multumesc, Ticker.
    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

    Comment


    • #32
      Cam nemiscat thread-ul asta.
      Update 27500km: am schimbat astazi placutele frana fata cu unele Ferodo Premier.Pe spate nu e cazul inca (am estimat ca mai au 50% viata in ele). Desi vorbisem cu 4turbo pentru Greenstuff, au intervenit niste chestii si am ajuns direct la Asko. Ca de obicei, totul de nota 10. Si servicii, si atmosfera.Multumesc inca o data Razvan, Florin si tuturor baietilor de acolo. A, sa nu uit, m-am intalnit si cu Dragostan cu al lui Civic rosu. Salutari si aici! Sper ca ai ajuns cu bine acasa.
      Si, avand in vedere ca o cheltuiala duce la alta, m-am "impiedicat" si de Augsburg si am plecat de acolo cu o pereche de stergatoare Bosch (numite pompos Aerotwin), care vor poposi pe parbriz la primavara, totusi. Acum ii tot dau astia cu coduri galbene.
      Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

      Comment


      • #33
        da da, salutari! totul merge excelent, masina e boboc acum, merge de rupe, parca mai bine ca noua!
        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

        Comment


        • #34
          Bravo domnilor, sa mearga foarte bine in continuare
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • #35
            Bune stergatoarele alea, am luat si eu dar pe comanda, nu stiu cum de ai gasit tu in stoc norocosule. Prima impresie dupa aprox 1 luna este ca nici nu se compara cu cele stock, si asta temperaturi ft scazute unde ar cam trebui sa inghete cauciucul ala.
            1.8 i-VTEC MT CIVIC 5D Nighthawk Black
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/escobar/NHB
            Mavi Travel - Aducem lumea mai aproape de tine
            http://www.mavitravel.ro
            STOP ACCIDENTELOR RUTIERE! VIATA ARE PRIORITATE!

            Comment


            • #36
              Sa inteleg ca am avut bafta. Se mai intampla si asta(rar, ce-i drept). Am zis ca incercarea moarte n-are. Daca tot era in drum...

              Multumesc de urari sensei KMR. Asemenea si tie.
              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

              Comment


              • #37
                Update 27800km: mica privighetoare a primit un cadou (luminos) de primavara constand in leduri de pozitie si pentru plafoniere, precum si un kit xenon pentru proiectoare (4300k). Ca sa fie distractia ca la regulament, am schimbat si becurile de pe faza scurta cu unele de 4300k (xenon erau si inainte, dar de 5000k). Operatiunile au fost efectuate la Doc. Inca o data multumiri, maestre! Mi-ai bagat un mare ghimpe cu benzile pentru portbagaj.
                Vestile proaste: noi zgarieturi facute de aiuriti care ori nu vad pe unde merg si ce cara cu ei, ori isi inchipuie ca acele carucioare de carat alimentele de la Carre4 sau Cora au frane Brembo cu discuri ventilate. Tara lu' peste!
                Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                Comment


                • #38
                  Scuze Andrei ca nu am stat cu tine cand ti-a montat Florin kitul xenon, dar aveam de lucru la o masina. Sper ca odata cu venirea caldurii si amenajarea service-ului sa avem loc si de masini in hala.
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment


                  • #39
                    Stai linistit, nici o problema, baietii s-au miscat super ok - au fost foarte atenti cu masina. Am vazut ca aveai de lucru. Mai vin luna viitoare, cred, pentru iluminarea de portbagaj. Mi se pare chiar interesanta ideea, in conditiile in care folosesc destul de mult portbagajul seara (cumparaturi). A propos, placuta de la plafoniera centrala chiar da lumina, nu gluma. O sa pun si niste poze in viitorul nu foarte indepartat.
                    Wagner
                    Senior Member
                    Last edited by Wagner; 22-02-10, 18:08.
                    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                    Comment


                    • #40
                      E dezastru acum, pana nu se amenajeaza spatiul imi este si rusine sa mai fac vreo lucrare mai complexa. Oricum pana nu vine caldura si apar niste fonduri suplimentare nu se incepe lucrarea din service. Sper in curand sa fie gata magazinul de tuning din fata ca sa se mute o parte din birouri acolo si sa ramana service-ul gol.
                      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                      Comment


                      • #41
                        "Orice drum incepe cu un pas" nu stiu cine a spus-o, dar e foarte adevarat. Orice inceput e greu.Aspectul halei e mai putin important,cred. Doar sa va creati cateva conditii sa va ajute la lucru. Singura chestie de care m-am temut a fost ca ar putea trosneasca vreun plastic din cauza temperaturii destul de scazute, totusi. By the way, nu s-a aburit nici un geam de far sau de proiector. Bafta multa in continuare.
                        Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                        Comment


                        • #42
                          Nu trosnesc ele asa de usor, chiar eram putin ingrijorat. Nu stiam daca se descurca Florin dar mi-am adus aminte ca a mai desfacut cateva Civic-uri. La fiecare masina trebuie sa stii in ce ordine sa desfaci suruburile si de unde sa incepi sa desfaci plasticele.
                          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                          Comment


                          • #43
                            Singura chestie de care nu stiu ce sa zic e un capac de la o conducta de aer despre care cred nu a fost montat bine, dar nu stiu cum arata inainte. Adevarul e ca nu avea decat 2 locasuri de prindere, nu prea putea fi pus altfel. Ma studiez problema.

                            LE: E totul ok, nu e nici o problema.
                            Wagner
                            Senior Member
                            Last edited by Wagner; 23-02-10, 17:03.
                            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                            Comment


                            • #44
                              Cam liniste pe aici. A venit primavara, si am putut observa ceva mai bine efectele a doi ani si jumatate de circulat prin Romania, in special prin Bucuresti. Am atasat si cateva poze. Deci, zgarieturi, ciupituri de la pietre, praguri facute praf (si pot sa jur ca nu le-am julit eu, ci masina de deszapezire care a trecut pe strada unde locuiesc), vopsea contaminata, etc. Cum as putea sa scap mai usor de defectele din poze , fara a fi necesar sa vopsesc toata masina? Sunt minore, stiu, dar sunt foarte enervante si chiar dau impresia ca masina a trecut prin razboi, nu prin oras....
                              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                              Comment


                              • #45
                                Si a fost verificarea de primavara...
                                Despre Asko, se stie: Inca o data multumiri tuturor, de la A la Z! Parca nici n-am fost intr-un service.
                                Despre masinuta si bune si mai putin bune:
                                Bune:
                                - inca mai merge si nu e un pericol pe sosea. Marea majoritate a verificarilor au aratat lucruri pozitive. Cu alte cuvinte, se tine bine, in ciuda drumurilor si a traficului din mizeria asta de oras.
                                - s-a schimbat cu ocazia asta si frana de mana (recall).

                                Mai putin bune:
                                -limitatorul de sarcina de la unul din amortizoarele de pe fata este facut praf. Deci, o noua vizita in service (deja programata).
                                -greierele meu de undeva din dreapta fata, ne da batai de cap. Si mie, si baietilor de la service. Data viitoare, sarim cu totii pe el. Dracii il iau! Am facut proba de drum - la fix 70km/h a inceput sa "cante" - cred ca are vreo legatura cu noile radare sau flacara violet.

                                Pe de alta parte am avut ocazia sa admir si modificarile masinii lui Galileo, cu care am si stat de vorba. Salutari maestre si aici! M-ai innebunit cu Tarox -urile alea!
                                Wagner
                                Senior Member
                                Last edited by Wagner; 24-03-10, 23:16.
                                Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                                Comment

                                Working...
                                X