10RAG: '05 Honda S2000, White Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    @nolty: nu stiu de ce te-ai simtit ofensat, dar posesorii de S2000 stiu foarte bine ce inseamna o aventura prin zapada cu acest model. Deci foarte putini folosesc aceasta masina iarna pe zapada.
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

    Comment


    • #32
      Doc, eu n-am zis nimic de zapada. 10RAG nu a mai povestit nimic de masina lui si eram curios cum mai merge masina, cum a trecut peste iarna asta, avand in vedere ca nu o tine in curte, ca drumurile sunt pline de gropi si inca sunt balti pe strazi, citisem si ca dragostan l-a vazut mergand spre Brasov, etc. Nu vreau sa ne certam aiurea, dar chiar nu am inteles sensul comentariului tau.
      Deci, in concluzie, 10RAG, ce-ti mai face furia alba?
      2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
      2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
      2000 Honda S2000 Berlina Black
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

      Comment


      • #33
        Eu am zarit-o la vanzare, aici.
        '18 BMW X1 18xd
        '15 BMW i3 range extender
        ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

        Comment


        • #34
          Nu am mai scris de mult din lipsa de timp
          Ma gandeam chiar sa inchid acest Thread

          In WE 20-21 Feb masina a fost pe Babarunca-Cheia si PoianaBv-Rasnov (pe PS) a fost o calatorie de test
          din pacate foarte ud asfalt (se topea de pe versanti) si mult pietris pe jos (de la materialul antiderapant aruncat la ultima ninsoare)
          masina se misca bine (135 kmh la vale pe ultima linie in jos Rasnov, 70-90 primele viraje din Babarunca, s-a speriat gagicamea )

          am ajuns in Sacele vineri la 00:00 dupa 5 ore de ceata si ocolit gropi prin ceata (mortii lor de gropi, cred ca imi iau platforma )
          am pus avariile si am franat tare ca nu mai aveam pe unde sa ocolesc un crater, si repede primesc injuraturi din Loganul din spate: ''- Ce pu** me* franezi asa frate....? ...

          Dupa ce am pus masina la vanzare pe mobile.ro
          am primit telefoane de la 2 englezi si un 1 elvetian
          Probabil in Elvetia nu sunt gropi...

          Comment


          • #35
            jos pe acele de par mai largi spre Cheia fugea frumos de spate, ...
            (mai am mult de invatat)


            am facut revizie mare la 41.000 km + placute de frana
            schimbat ulei dupa 7.000 si ulei in diferential dupa 20.000
            dupa ce schimb anvelope spate

            in WE 13-14 Mar masina va fi pe Babarunca Rasnov si ParauRece

            sa nu veniti pe traseu cu vreo 3 sau 4 S2000-uri pe la 6:30 ca vreau sa am drumul liber

            foarte corect utilizata si ingrijita
            100% piese originale de fabrica (fara modificari)
            cu KM reali pe bune
            masina este de vanzare la 20.000 eur

            (Nu prea ma grabesc sa o vand)
            deoarece suntem pe hondafan.ro si nu pe autovit.ro este fara sens sa va povestesc ce satisfactii si ce senzatii ofera masina asta)
            sper sa am placerea de a o vinde catre un un pasionat

            Comment


            • #36
              nu va enervati
              bucurati-va de Honda (ca peste 5 ani o sa avem masini electrice)

              to nolty: o tin in curte
              to dragostan: cred ca tu mi-ai dat flash-uri pe la Sinaia

              Va salut

              Comment


              • #37
                eu eram, frumos agregat! pacat de drumuri...
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                Comment


                • #38
                  salut domnu' proprietar de s2k

                  sunt alex (subaru sti albastru ...ti am dat o carte de vizita ziceai ca ma suni sa ti dau ceva oferte de CASCO) ...asta ca sa stii cu cine vb :P

                  zi mi te rog ....pentru ca ma intereseaza masina ...care este statusul masinii mai e de achitat la leasing sau asta e pretul cu banu' jos ?

                  intreb pt ca eu cand vroiam sa o iau de la Carpati ei o dadeau in leasing ...si de aici vine intrebarea ...tu ai terminat leasing ul sau ai luato cash?!

                  astept un semn ...iar daca mai e valabil anuntul si te intereseaza un schimb ...astept un semn (PM sau reply) 10x

                  Comment


                  • #39
                    Te salut domnule Alex M
                    stiu cu cine vorbesc (felicitari pentru pasiunea si performanta din CNVC)

                    nu te-am mai sunat pentru CASCO - masina a mers ocazional iarna
                    am facut un CASCO recent 1200 EUR an GROUPAMA

                    am cumparat-o cash
                    nu prea ma intereseaza schimb (poate Lotus sau EVO X) - (Subaru au adevaratii soferi)

                    Iti trimit PM daca vrei sa vorbim
                    Te salut

                    Comment


                    • #40
                      Salut 10RAG!
                      Nu te-am felicitat pana acum, dupa accident am vizitat mai putin acest forum insa o fac acum!

                      Te-am remarcat prin trafic odata (am mers in paralel o bucata de drum pe DN1) si de emotie era sa te ating cu CRV-ul :-)

                      Masina ta a fost a mea pana la accident si este remarcabil cat de bine au reparat-o. Am mai facut niste ture cu ea inainte de a o cumpara tu si nu am simtit nici o diferenta.
                      Sa o stapanesti sanatos pana o vinzi.

                      Comment


                      • #41
                        Cata, bine ai revenit
                        pe cand un topic la MY CR-V ?
                        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                        Comment


                        • #42
                          Salutare domnu si felicitari pentru masina.
                          Voiam doar sa sesizez faptul ca in primele posturi spuneai ca :

                          -Este cea de la Carpati
                          Productie 2005, prima omologare 09.2006 are 36.000 KM (pe bord)
                          Exterior Alb perlat, motor la interior negru mat
                          Stare foarte buna la 64.000 RON (adica 15.000 euro dupa cursul de anul trecut)

                          pentru ca in alt post sa spui ca :
                          am facut revizie mare la 41.000 km si masina este de vanzare la 20.000 eur.

                          Sa traiasca! S2000 este ca vinul, cu cat trece timpul devine mai valoroasa (cu peste 30%).
                          Din pacate bijuteria asta nu prea are sosele prin Romania.
                          http://www.hondafan.ro/forum/album.php?u=3153

                          Comment


                          • #43
                            Multumesc Catallona

                            Am cumparat masina tocmai pentru ca stiam cum a fost reparata
                            Acum este intr-o stare tehnica foarte buna (am mers cu alte S2000 si am ramas surprins cat de inchegata e, tinuta de drum foarte buna, caroseria si puntile perfect aliniate, la 250 km merge linie)
                            Felicitari celor de la Carpati pentru o reparatie bine facuta

                            Daca vrei sa vezi masina, te astept cu cea mai mare placere
                            Da-mi PM

                            Te salut

                            Comment


                            • #44
                              To Hedone

                              Cred ca nu ai inteles bine

                              Eu nu am nimic de ascuns
                              Am facturi, contract de garantie, nu ascund cu cat si cum am cumparat masina; doar ca eu am cumparat-o in anumite conditii
                              Respectiv a fost recuperata leasing si vanduta la un pret redus
                              Faptul ca eu am cumparat-o la un pret foarte redus nu inseamna ca tu poti gasi alt S2000 la acel pret

                              Daca stii S2000-ul albastru de la ASKO (a stat in showroom in Chiajna) a fost vandut cu 23.000 EUR inclusiv TVA acum o luna si ceva
                              Il cunosc pe proprietar, este un om serios care a apreciat masina si platit-o in consecinta

                              Eu am primit oferta de 19.000 de la cineva din Grecia,
                              Ieri, sambata am facut 700 km,
                              PoianaBV-Rasnov la 10 dimineata doar tu cu masina, in racoare e chiar fun, ar fi interesant sa incerci !
                              nu ma grabesc sa o vand !

                              Pretul de 20.000 este negociabil dar, doar pentru cei care vad masina si o inteleg
                              De cand am cumparat-o am bagat si destui bani in piese si consumabile doar pentru ca merita, este o masina care se cumpara din pasiune pentru condus, nu vreau sa castig bani cu ea, doar sa o vand la un pret corect

                              In cautare de sosele bune
                              Te salut

                              Comment

                              Working...
                              X