Revizie Kampur Brasov

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Revizie Kampur Brasov

    Vad ca pana acum nu a facut nimeni un topic dedicat acestui dealer Honda.

    Profit de ocazie si vreau sa spun cateva cuvinte despre cum s-a desfasurat prima revizie la civic 5d, pe care am facut-o vineri la ei.

    Am fost programat pentru ora 13:00. Am ajuns la ei la ora 12:50. M-au primit frumos, m-au gasit la programari, si m-au asigurat ca-n cel mai scurt timp masina va fi preluata. La 13:05 civicul era pe elevator. In 45 de minute a fost totul gata, ulei si filtre schimbate, masina verificata. Am fost rugat sa mai astept putin sa o puna si pe tester. La 14:30 cred eram deja la achitat prestatia Si aici SURPRIZA mare: costul a fost 522 lei si nu 750 lei cat fusesem informat telefonic. Si nu se poate spune ca a fost o greseala, intrucat am sunat si la alti dealeri honda sa intreb pretul la prima revizie si toti mi-au spus cam acelasi pret:750 lei.

    In concluzie, nu pot sa remarc decat ca s-au purtat super ok, s-au miscat repede si cel mai important (da, incepe sa se intample si in romania, se pare), s-a respectat ora programarii. Las deoparte cireasa de pe tort, cu economia de 230 lei.

    Den1grator poate confirma totul, fiind si el cu mine sa-si faca revizia si ceva probleme pe garantie.
    hoinar
    Senior Member
    Last edited by hoinar; 23-11-09, 11:36.
    CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
    NEW ???
    HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
    EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP


  • #2
    Poti sa pui si factura scanata?
    Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
    2 roti

    Comment


    • #3
      Iaca si factura
      CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
      NEW ???
      HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
      EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

      Comment


      • #4
        Aha.... deci se poate si la preturi mai mici..
        Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
        2 roti

        Comment


        • #5
          Stiu ca informatia care o prezint poate genera "mici" discutii, dar am preferat sa o fac publica ca o simpla realitate. Nu inseamna ca vreaun dealer va trebui sa se simta ofensat ca are preturi mai mari la revizii. Si la mine la firma eu imi fundamentez preturile asa cum consider de cuviinta. Asta nu inseamna intotdeauna ca le am mai mici decat concurenta. Clientul este cel care va alege. Totul e sa uzeze de dreptul la informare
          CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
          NEW ???
          HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
          EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

          Comment


          • #6
            Originally posted by ramm View Post
            Aha.... deci se poate si la preturi mai mici..

            a se citi si postul lui croco' de pe My Accord
            pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

            Comment


            • #7
              Originally posted by bastircar View Post
              a se citi si postul lui croco' de pe My Accord
              acum am citit, si asta numai pt ca mi-ai indicat exact ce sa stiu zice, cred ca e si putina lipsa de comunicare acolo. nici mie nu-mi place sa merg pe povesti chiar deloc, imi plac lucrurile clare si ferme. dar daca ei au vrut sa ma taxeze mai putin cu 230 lei decat mi-au spus la telefon, chiar nu m-am suparat.

              nu vreau sa le iau apararea, cu mine s-au purtat exact cum am descris mai sus. poate si la mine daca vin 10 clienti in firma, si crede-ma ca pe toti ii tratez la fel, s-ar putea sa fie unul nemultumit de ceva ...
              CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
              NEW ???
              HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
              EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

              Comment


              • #8
                Facut azi revizia de 20k, la Kampur.
                Parere: 100% profesionalism.
                Din momentul in care am predat cheile pana cand am plecat - aprox. 1h; ca si bonus, in timpul asta, mi-au si spalat masina.
                Pret revizie: 600 RON (TVA inclus), cu ulei Motul, cumparat de la ei (nu mai aveau Honda pe stoc)
                Pret manopera: 75 RON + TVA / ora

                Comment


                • #9
                  pai nu mai aveau ulei honda ca l-am terminat eu si cu den1grator atunci ne-am mai luat fiecare de rezerva ca am auzit ca se scumpeste si ca nu se mai aduce in romania. hihi... am glume in program de dimineata se vede ca-s beteag.
                  CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                  NEW ???
                  HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                  EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                  Comment


                  • #10
                    Nenea Hodorogu, angajatul de la Kampur, e baiat fain. Pacat ca nenea patronul nu ii da pe mana o Honda adevarata sa faca reclama firmei. Bietul umbla prin oras cu Fiat Albea (masina dealerului Honda) si saluta hondarii cu care a incheiat contract...

                    Comment


                    • #11
                      Sa nu zici ca pe Fiat scrie : "Honda-The Power of Dreams"!!!
                      Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by sebip View Post
                        Sa nu zici ca pe Fiat scrie : "Honda-The Power of Dreams"!!!
                        pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                        Comment


                        • #13
                          Salutare hoinar, ramm si toturor hondarilor. In primul rand La Multi Ani si un 2010 mai bun. Am si eu o intrebare la voi dupa ce am tot citit topic-uri legate de revizii, service-uri si preturi. Am 26k cu masina din semnatura iar in februarie face 2 ani deci va trebui sa fac si revizia (pana acum am mai facut una la 12k cumulata cu cea de un an). Mai mult ca sigur se vor inlocui filtre + ulei + placute de frana fata si spate. Nu stiu la ce service sa fac aceasta revizie, avand in vedere marja de preturi practicate de diferite service-uri din diferite orase. Mentionez ca masina este luata de la Asko dar in accelasi timp nu mi-ar fi greu sa ma duc pana in Brasov la Kampur sa fac aceasta revizie ! Spuneti-mi va rog care este parerea voastra, cine a mai facut revizia de 2 ani cu schimbatul celor de mai sus la Kampur, cam care ar fi pretul, si mai ales daca pot sa ma duc cu placutele mele de frana pentru a fi inlocuite ? Ma gandeam sa iau Greenstuff de la EBC. Va multumesc pentru raspunsuri.
                          '08 CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport M/T Nighthawk Black Pearl

                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/My_Black_Pearl/

                          Comment


                          • #14
                            la multi ani si tie, judge
                            eu nu am facut decat revizia de 1 an, deci nu pot sa ma pronunt in legatura cu aia de 2 ani. ce te pot sfatui, e sa faci cum am facut eu: sa suni la service-urile la care potential te-ai duce si sa vezi la fiecare exact care sunt conditiile, inclusiv daca iti accepta piese aduse de tine. in legatura cu placutele, eu nu mi-as pune greenstuff-urile alea (am vrut sa scriu porcarii, da' nu-s totusi chiar asa) civicul vine stoc cu placute textar pe fata si ferodo pe spate. pe del sol mi-am pus tot placute textar si sunt super multumit de ele. ideea e sa apuce un pic sa se incalzeasca. eu din ce-am auzit ebc-urile nu-s nu stiu cat de grozave, insa cel mai bine ar fi sa intri putin si pe forumuri de pe afara sa vezi ce zic si altii pe acolo. eu cel putin la del sol o sa merg tot pe textar, care in combinatie cu discurile brembo fac o treaba foarte buna.
                            CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                            NEW ???
                            HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                            EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                            Comment


                            • #15
                              Pun si eu o intamplare nu prea fericita cu Kampur, din pacate toate preturile lor bune si amabilitatea se duc pe apa sambetei cand esti mintit si plimbat intre SB si BV de-amboulea de cateva ori.

                              Acum 3 saptamani am fost sa imi fac verificarea oferita gratuit de catre Honda si de acolo au inceput sa scartaie lucrurile...am descris deja la mine pe thread ceea ce au facut atunci (de fapt nu au facut mai nimic), insa odata cu acea verificare i-am pus sa vada si de pedala de ambreiaj care scartaie si click-aie foarte urat; au verificat ei, au facut probe si au ajuns la concluzia ca nu are rost sa il mai greseze pentru ca e clar ca face extrem de urat si nu mai au ce ii face - drept urmare s-a hotarat schimbarea cilindrului de ambreiaj, urmand ca ei sa ma sune intr-o saptamana sa merg din nou in service pentru aceasta operatiune....au trecut saptamanile una dupa alta, s-au facut 3 saptamani (de fapt 3 jumatate) si nici un semn de la ei; drept urmare azi dimineata m-am prezentat la Brasov sa vad daca se mai intampla ceva sau nu - ajuns acolo am fost tinut afara circa 35 de minute, timp in care tot a mai trecut un baiat de la service de vreo 2 ori sa imi spuna ca "imediat imediat se rezolva", seful de service, cel care a facut constatarea si care mi-a promis ca imi rezolva problema intr-o saptamana se tot facea nevazut pe acolo, nu a avut nici macar bunul simt sa vina sa ma salute sau sa isi ceara scuze ca m-a lasat sa astept ca vitelul 3 saptamani...intr-un final a venit acelasi baiat din service si imi zice "dati-mi va rog cheile de la masina" am intrebat si eu ca omul pentru ce iar el imi spune ca tre sa probeze nu stiu ce, sa vada ce trebuie sa ii faca - va spun sincer ca am ramas traznit, eu stiam clar ca problema fusese depistata si trebuiau doar sa schimbe cilindrul ala, cand i-am zis acelasi lucru si baiatului din service a dat din umeri si mi-a zis "SE PARE (adica nu erau chiar siguri sau ce? oare i-a durut in 14 si nici macar nu au facut nota de garantie catre Honda?) ca nu aproba HTR sa va schimbam cilindrul.
                              Drept urmare m-am urcat in masina si am plecat naibii de acolo, pentru prima oara dezamagit de masina pe care o posed, insa nu din cauza ei ci din cauza serviciilor de rahat oferite de o reprezentanta Honda.
                              Acum sper numai sa nu se duca ambreiajul de tot sau cilindrul ala sau ceva, pentru ca drum la Bucuresti nu am curand si sa mai bag inca 600 de km (pe langa cei 600 bagati deja pana la BV si inapoi de 2 ori) si asta PE BANII MEI nu prea imi vine.
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                              Comment

                              Working...
                              X