X3M: '09 Honda Jazz 1.4 ?/T LS, Deep Saphire Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Welcome to Scuderia Jazz! Sa le stapaniti sanatosi si sa va bucurati de ele dupa cum ne bucuram si noi de ele! Sa fie intr-un ceas bun! Asteptam pozele ....

    Comment


    • #17
      Multumesc Dacian, nelica, la fel si voua !
      Ma bucur sa vad ca nu sint singurul proprietar de Jazz din Bucuresti, masinuta e de nota 10, dar vad ca nu prinde deloc la noi.
      Deocamdata am mers numai prin oras, in afara de o plimbare scurta pe A2. Revin cu impresii zilele urmatoare.

      Comment


      • #18
        ceva noutati in noul an ?
        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

        Comment


        • #19
          @vradu: aşteptam impresiile alea.
          Am mai văzut 2 Jazz-uri între timp. Unul chiar are o culoare bestială!
          Maşinile se împart în două categorii: Honda si ... restul!
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Dacian/?g2_page=1

          Comment


          • #20
            Salut,
            Am cam intirziat cu impresiile, ce-i drept :-)
            Ma apucasem sa scriu un roman, dar a trebuit sa ma intrerup cu treaba, si intre timp am fost deconectat asa ca am pierdut tot ce scrisesem.
            Si pt ca mi-e lene sa scriu din nou, pot sa zic ca dupa 8 luni si 11k km, impresiile sint bune spre foarte bune :-)
            Pe scurt:
            - spatiu interior excelent pt clasa ei, apreciez mult magic seats, pot cara bicicleta sau diverse lucruri fara sa rabatez bancheta, usor de condus, consuma super putin, e fisneata, silentioasa, VSA-ul si-a facut excelent treaba
            - minusuri: vopseaua

            Cind m-am apucat sa caut masina nici nu ma gindeam ca o sa iau un Jazz, acum am devenit fan :-)

            Comment


            • #21
              De vopsea să nu-ţi faci probleme, e la fel la toate. La ei se dă un strat subţire, nu ca la altele. Există nişte oje de retuş dacă ai nevoie, la un preţ rezonabil!
              Maşinile se împart în două categorii: Honda si ... restul!
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Dacian/?g2_page=1

              Comment


              • #22
                ai vreo poza cu ea ca sunt tare curios cum da Deep Sapphire Blue pe Jazz?
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #23
                  Imi cer scuze ca nu am mai postat nimic pana acum despre masinuta, dar o sa incerc sa fac un sumar al celor 2 ani si jumatate de cand am masina.
                  Acum are la bord 40.000 km si 2 revizii la activ ambele facute la reprezentanta honda de la Chiajna (in continuare ma declar foarte multumit de felul in care isi trateaza clientii). Consumul este de 4,8-5,2 l/100 km in afara orasului iar in oras 6,2-6,5 l/100km (Buzau). Inca sunt extrem de multumit de masina din toate punctele de vedere, o recomand orcui, este o masina foarte fiabila si se comporta excelent in oras. Singurul lucru care as putea sa i-l reprosez este faptul ca daca mai faci cate o prostie cum am facut eu si am spart stopul stanga spate, in bara unui sprinter cand dadeam in marsalier, platesti de iti vine acru pentru alt stop. La reprezentanta mi-au cerut 1200 RON pentru un stop nou iar pe la dezmembrari nu gasesti sub nici o forma. Inca nu l-am schimbat ca nu este spart extraodinar de rau dar tre sa duc o mare munca de convingere cu mine insumi ca sa dau 1200 RON pentru unul nou:P (ledurile batele-ar vina).
                  Asta este ma asteptam sa fie mai scumpa la piese de cand am luat-o. Daca are cineva un sfat pentru o solutie mai ieftina pentru un stop as fi profund recunoscator pentru ajutor, daca nu.....aia e las zgarcenia la o parte si il pun nou.
                  Inca odata subliniez ca este o masina pe care o recomand fara nici o exagerare oricui si nu regret ca am cumparat-o , daca as fi din nou in situatia sa imi cumpar masina noua as cumpara inca una fara remuscari, atata doar ca tre sa fiti si cu dare de mana pentru piese de schimb. Multa sanatate tuturor care au postat aici si sper sa mai postez si alte impresii (pozele ....mai greu ca nu prea ma pricep,sry).

                  Comment


                  • #24
                    Incearca pe ebay[tre sa fie macar 1 stop]
                    Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

                    Comment


                    • #25
                      Salut,

                      Poti incerca pe e-bay sau chiar aici in tara pe net... vezi toate site-urile cu piese auto: autokarma.ro, 24car.ro, etc. Au piese sub pretul din reprezentanta;
                      Bafta

                      Comment


                      • #26
                        Nu te complica cu reprezentanta , asa cum au spus si colegii de forum incearca la toate magazinele de piesesi o sa-l gasesti sigur la un pret mult mai bun .
                        Succes !

                        Comment

                        Working...
                        X