X3M: '09 Honda Jazz 1.4 ?/T LS, Deep Saphire Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • X3M: '09 Honda Jazz 1.4 ?/T LS, Deep Saphire Blue

    Salutare tuturor celor care posteaza pe acest site caci datorita lor m-am convins ca HONDA e o marca MUST HAVE!

    Astazi am luat masina de la Asko din Bucuresti.
    Are la bord 130 km pe care i-am facut de la showroomul Asko din Chiajna pana in Buzau cu un consum mediu afisat pe computerul de bord de 5,5 l.
    Ce sa va spun sunt super incantat de masina si eu si sotia si vreau sa ii multumesc mult si lui Bogdan Petre de la Asko Virtutii , un super baiat ,daca vreti o honda mereti cu incredere la el precum si celor de la Asko Chiajna pentru felul in care isi trateaza clientii, nota 10.
    O sa revin si cu niste poze sper in wekendul acesta ca am venit pe seara si nu prea mergea sa ii fac poze cand am ajuns acasa , numai dati-mi si mie linkul unde sa pun pozele caci e prima data cand postez pe un forum.
    In perioada urmatoare o sa va mai dau detalii despre masina numai sa prindem si noi ceva vechime.Prima mea impresie ,foarte subiectiva, o masina de 10+.
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 13-11-09, 09:51.

  • #2
    Bine ai venit si s-o stapaniti sanatosi si fara probleme !
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • #3
      Felicitari pentru achizitie si pentru buna inspiratie! Sa o stapaniti sanatosi si sa va bucurati de ea !

      Comment


      • #4
        felicitaaaari!!!! sa o stapaniti sanatosi!!
        Life is a dance, live it gracefully!
        YouTube - tandem skydiving

        Comment


        • #5
          Felicitari !
          Sa o stapaniti sanatosi!
          Honda...cea mai buna alegere
          '18 BMW X1 18xd
          '15 BMW i3 range extender
          ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

          Comment


          • #6
            Welcome to the Jungle, X3M! Mă bucur că forumul Hondafan te-a ajutat să iei decizia achiziţionării unei Honde.
            Să vă bucuraţi de maşinuţă mulţi km de acum înainte.

            Cât priveşte albumul de fotografii, îţi poţi deschide unul gratuit la Hondafan Galleries şi să-ţi pui linkul cu albumul personal în semnătură. Dacă nu reuşeşti, apelează cu încredere la un moderator.
            CR-V e:HEV
            JAZZ GD1 CVT
            Ex: CR-V RE6

            Ex: RDX TB1
            Ex: Civic FD1

            Ex - JAZZ GD1
            Ex - ACCORD Type-R
            Ex - DEL SOL EH6

            Comment


            • #7
              Bine ai venit printre noi si iti doresc multi km fara evenimente!
              Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
              sigpic
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

              Comment


              • #8
                Bine ati venit printre fani!

                Sa va bucurati de ea multa vreme.

                Scooby nu mai e singurul cu Jazz nou de pe forum.
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Felicitari pentru achizitie.
                  Sa va bucurati de masinuta si sa aveti parte de sute de mii de km. fara incidenta neplacute.
                  SB-14-CVC

                  You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by ticker View Post
                    Scooby nu mai e singurul cu Jazz nou de pe forum.

                    Asa este... in sfarsit Jazz-ul meu are un fratior pe forum . Sau o fi surioara?

                    Oricum... felicitari pentru alegere si bun venit printre noi. Vrem detalii... pret de achiztie, bonusuri, etc. si bineinteles... poze!
                    Honda Jazz '09, Deep Violet Pearl...
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/scooby29/
                    Numele japonez: 秋本 Akimoto (true autumn) 海斗 Kaito (big dipper of the ocean)

                    Comment


                    • #11
                      Sa o stapaniti sanatosi, sa va bucurati de ea mult si bine, sa fie cu noroc!
                      Cea mai buna alegere!
                      Maşinile se împart în două categorii: Honda si ... restul!
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Dacian/?g2_page=1

                      Comment


                      • #12
                        Welcome aboard!
                        Carpe diem!
                        Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

                        Comment


                        • #13
                          Multumesc tuturor pentru urari!
                          Cu pozele mai dureaza un pic ca zilele astea am avut treaba si nu am reusit sa-i fac poze.
                          Pt. scooby29 : masina este condusa de mine(male) si de sotie ocazional fiind singura masina in familie! Pretul de achizitie a fost de 13828.51 euro si am avut incluse gentile de aliaj si covorasele de cauciuc! Mi se mai facuse o oferta in pretul de 14200 de euro cu alarma si senzori de parcare spate da am preferat discountul mai ales ca in Buzau nu e chiar asa nebunie cu locurile de parcare!
                          Suntem foarte multumiti de masina cu exceptia uneui lucru: haionul de la portbagaj zdrangane la gropile de pe strazile din oras ,foarte enervant chiar ,(loveste undeva in plasticul care acopera motorasul de la stergatorul din spate) am improvizat eu cu niste cheder de cauciuc pana cand oi avea timp sa dau pe la cei de la asko !
                          Azi am avut un drum pana in Bucuresti si inapoi si mi-a iesit un consum mediu de 6.4 cu viteza in afara orasului de 120-130 km/h, bun zic eu avand in vedere ca masina are doar 537 km la bord!
                          In afara de treaba cu haionul masina se comporta foarte bine la drum,demaraj,depasiri chiar mi s-a parut foarte descurcareata avand in vedere ca inca nu m-am acomodat eu cu ea foarte bine.Suspensiile sunt un pic mai rigide da or sa-si mai dea drumul cu timpul!
                          Multa sanatate la toti si o sa va tin la curent cu ce mai apare ....sper numai bune!

                          Comment


                          • #14
                            Salutare X3M, s-o stapinesti sanatos !
                            Eu am luat celalalt jazz deep saphire blue (am inteles ca erau 2 la importator). Eram la drive test cind ai sunat ca iei masina :-)
                            Am luat-o in ziua cu greva de la metrou, dar nici n-am observat aglomeratia din Bucuresti, eram prea bine dispus :-)

                            Comment


                            • #15
                              Atunci, @vradu: S-o stapanesti sanatos, multi km fara probleme!
                              Maşinile se împart în două categorii: Honda si ... restul!
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Dacian/?g2_page=1

                              Comment

                              Working...
                              X