NISMO: '01 Honda Civic Coupe 1.7 LS, Titan Silver (EM2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NISMO: '01 Honda Civic Coupe 1.7 LS, Titan Silver (EM2)

    Salut,
    Sunt nou pe forum, sper sa ma integrez rapid. Sunt noul posesor al acestui em2. Motorizre D17A8, arcuri HR -30mm, jenti 17". Am cumparat-o din Germania. Am optat pt modelul acesta ca imi place foarte mult cum arata si cum se comporta pe sosea.
    Urmeaza un upgrade: Folii, telescoape KONI, evacuare Magnaflow, Xenon, Bujii NGK Iridium IX si un soft nou.. atat deocamdata.
    niste poze:
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 11-11-09, 10:23.
    sigpic
    at work

  • #2
    Bine ai venit printre noi si asteptam mai multe poze cu frumoasa ta.
    Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
    sigpic
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

    Comment


    • #3
      Welcome to the Jungle, nismo!

      Mie mi se pare că este destul de elegant coupe-ul. Imi plac şi jantele.
      CR-V e:HEV
      JAZZ GD1 CVT
      Ex: CR-V RE6

      Ex: RDX TB1
      Ex: Civic FD1

      Ex - JAZZ GD1
      Ex - ACCORD Type-R
      Ex - DEL SOL EH6

      Comment


      • #4
        Super masina
        Cred ca e foarte rara in Romania.
        Sa o folosesti sanatos
        Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
        Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
        Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
        Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

        Comment


        • #5
          Bun venit.
          Felicitari pentru achizitie, s-o stapanesti sanatos.
          Tare stickerul cu magarusul de pe spate , sa pui si unul cu Hondafan langa :P
          SB-14-CVC

          You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo

          Comment


          • #6
            Wecome to the club!

            Sa te bucuri de masina! Modelul cred ca e unicat pe la noi. Cum de te-ai hotarat la el?
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              bun venit pitre noi , da intradevar sunt cam rarute pe la noi
              Touge is what we live for

              Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

              Comment


              • #8
                Originally posted by ticker View Post
                Wecome to the club!

                Sa te bucuri de masina! Modelul cred ca e unicat pe la noi. Cum de te-ai hotarat la el?
                salut,

                multumesc de urari, da, intr-adevar n-am prea vazut modelul asta de coupe la noi, nu stiu de ce. inainte sa o cumpar m-am documentat bine de tot, ce probleme are, ce poate si daca are potential. din nefericire bugetul nu mi-a permis o motorizare vtec (125CP). o posed de 5 zile, inca sunt cu ea in Germania, ma intorc peste o luna in Romania, sper sa nu am surprize la inmatriculare si la taxa. masina se comporta foarte bine pe drum intins, i-am schimbat uleiul (5W-30) , filtrul de ulei si bujiile (NGK Iridium IX). Urmeaza distributia, am fost la un service, mi-au zis ca ar costa 400 euro (cu pompa de apa inclusa). sincer nu stiu ce sa zic.. ma gandeam sa imi incerc norocul sa vin cu distributia veche in Romania si sa o schimb la noi.. dar pe de alta parte.. masina avad 150.000 km nu m-as risca sa vin asa cu ea.

                Modelul EM2, este din SUA (cel putin asa scrie in brief-ul masinii). Am intrat pe forumuri americane si am vazut o sumedenie de ele. Sunt fiabile. Boala lor este transmisia (la cele dotate cu cutie automata (scuzati cacofonia)). A mea e manua. Inca n-am avut probleme cu ea, sper sa nu ma dezamageasca.

                Numai bine !
                Last edited by nismo; 11-11-09, 17:55.
                sigpic
                at work

                Comment


                • #9
                  Salut si felicitari pentru masinuta, imi place tare mult cum arata modelul asta.
                  Am si o intrebare ptr tine: cat ai dat in Germania pe bujii?
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Den1GRator View Post
                    Salut si felicitari pentru masinuta, imi place tare mult cum arata modelul asta.
                    Am si o intrebare ptr tine: cat ai dat in Germania pe bujii?
                    salut
                    multam bujiile m-au costat 50e (tot cu manopera)

                    o zi faina
                    sigpic
                    at work

                    Comment


                    • #11
                      deosebita masinutza ta!
                      sa o folosesti sanatos!
                      sa te intorci cu bine acasa!
                      '18 BMW X1 18xd
                      '15 BMW i3 range extender
                      ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                      Comment


                      • #12
                        sa o stapanesti sanatos! deosebita ! o intrebare la tine :ai amortizoarele stock pe masina ? pt ca as vrea sa o cobor putin si eu pe a mea si ma gandeam sa nu micsorez prea mult cursa amortizorului si sa le stric.ms man!
                        h o n d a c i v i c satin silver ep 1

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by civicep1 View Post
                          sa o stapanesti sanatos! deosebita ! o intrebare la tine :ai amortizoarele stock pe masina ? pt ca as vrea sa o cobor putin si eu pe a mea si ma gandeam sa nu micsorez prea mult cursa amortizorului si sa le stric.ms man!
                          din nou ms de urari!

                          da, am amortizoare stoc, arcurile sunt sport (oricum sta foarte bine in curbe). din pacate nu e o combinatie prea buna. in modul acesta se vor uza cam repede telescoapele stoc. am pus ochii pe niste amortizoare koni reglabile (sper sa le pot lua in viitorul apropiat). ar fi perfecte pt Romania...

                          un sfat.. daca vrei sa faci o treaba buna, schimba-le pe ambele..
                          sigpic
                          at work

                          Comment


                          • #14
                            bafta in toate frate cupar si s-o harbuiesti sanatos ! ca sa o harbuiesti trebuie sa-i mai pui 300.000 langa aia 150. si....adu acasa cupeul ala sa vada si romanii nostri ca mai sunt si alte masini in afara de cele nemtesti !!!!!!!!!!
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

                            Comment


                            • #15
                              ok.. mi-am schimbat becul stang, ca era ars.. am evaluat motorul ochiometric si am observat ca lipseste capacul de la vasul de racire.. tin minte ca am completat nivelul cu apa distilata acus 5 zile... si azi nu mai era.. am incercat sa improvizez ceva dar nu stiu daca e ok.. ma poare ajuta cineva cu vre-un sfat?
                              multam...

                              @sparco78. il aduc acasa la mijlocul lui decembrie
                              sigpic
                              at work

                              Comment

                              Working...
                              X