NISMO: '01 Honda Civic Coupe 1.7 LS, Titan Silver (EM2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    salut, mi-am pierdut de ceva vreme capacul de la vasul de expansiune. il caut de 3 luni pe net si la dezmembrari auto in zadar. ma intreb daca piesa respectiva este universala. daca se potriveste de pe alt model Honda, un EG sau EJ.. sau accord?
    multumesc
    sigpic
    at work

    Comment


    • #47
      Dupa cate stiu eu parca aveti reprezentanta HONDA in Timisoara.................da o fuga pana la ei ,daca nu asteapta pana in vara cand vin in tara si-ti aduc unul....
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/bxl77seby/

      Comment


      • #48
        nu as vrea sa ma du pana la reprezentanta special pt un capac :P + ca nu as da 100 ron pe un plastic, o sa vad maine sau poimaine daca ma ajuta un tovarash hondar cu un capac de eg (numai sa se potriveasca).. seba.. pana in vara mai este ), momentan stau cu scoci pe vas, as vrea sa schimb antigelul cat se poate de repede avand in vedere ca il am de cand am luat masina... din.. 2009........ nu mi-l poti trimite prin posta? platesc in avans
        sigpic
        at work

        Comment


        • #49
          Sper sa ajung vineri pe la reprezentanta Honda sa intreb ce si cum.Tinem legatura!
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/bxl77seby/

          Comment


          • #50
            Salut, si eu am achizitionat nu de mult acelas model , si am observat aceasi minune ,am completat cu apa distilata de 2 ori .... si nu mai e deci nu stiu unde se duce, spart nu e ca am verificat ,cineva cu vreo paree ? e normal sau nu ?

            Comment


            • #51
              incerarca si la magazine de piese auto, nismo. in afara de piese rare, gen nuca pentru schimbator sau volan, gasesti piesele astea care se duc (de sub capota sau caroserie) la preturi destul de ok. doar ca sunt aftermarket.

              Comment


              • #52
                capacul respectiv nu era de vanzare decat impreuna cu vasul de expansiune. am incercat capac de pe EG, EJ (nici vorba sa se potriveasca). Pana la urma mi-a trimis bxl77seby un capac cumparat din belgia (10eur).
                @AlexCR. detin masina de 4ani+. tot timpul am avut probleme cu achizitia pieselor de schimb. in afara de placute de frana, discuri frana, pivoti, bucse si toba (universala), am fost nevoit sa le cumpar ebay sau amazon (arcuri, telescoape, faruri ceatza etc.) sunt masini rare si piesele de schimb sunt scumpe, SH nu gasesti. iti dau un exemplu: de 7 luni ma chinui sa gasesc un etrier(punte spate stanga). Am fost la 4 firme si toate aveau numai etrier original (la comanda), pret intre 1400-1600 ron. Etrierul de pe cealalta parte l-am gasit pe Amazon cu 110eur.
                numai bine
                sigpic
                at work

                Comment


                • #53
                  Arata fain toba finala , ma gandesc ca suna bine , vreau si eu (
                  Spune-mi te rog atunci cand e motoru rece daca pleci cu ea , se ineaca motoru? (nu dureaza decat vreo 5-10 secunde dupaia merge perfect,n-ai treaba) ,eu am problema asta si nui dau de cap
                  flowplay
                  Senior Member
                  Last edited by flowplay; 29-04-14, 18:15.

                  Comment


                  • #54
                    -vechea finala am inlocuit-o cu una magnaflow (ca cea din poze s-a oxidat si a cazut)
                    -la rece motorul nu se ineaca, insa merge destul de prost pana se incalzeste apa/uleiul
                    sigpic
                    at work

                    Comment


                    • #55
                      Pai nu se accelereaza , si scade turatia nu mai stiu exact pana la cat o sa iti zic maine si da, merge prost , :| oare asa is ele? sa il las in pace pana se incalzeste

                      Comment


                      • #56
                        Salut . Am cumparat si eu acum 3 luni o honda civic em2 din 2003 si dupa ce i-am facut schimburile( distributie,ulei,pompa de apa si antigel) a mers bine masina,dupa o saptamana a inceput sa tremure cand o accelerez in sarcina si in frana de motor la fel . Are toane cand face cand nu si procesul se repeta . Ma poate ajuta si pe mine cineva ...?
                        Multumesc frumos!

                        Comment

                        Working...
                        X