tunning

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • tunning

    salut!


    nu de curand mi-am facut un profil.

    am o honda civic coupe,model 2004,1700ccm,120hp,benzina.
    as vrea sa-i fac o reinstalare de soft sa-i maresc cuplu si caii.
    mi-am pus pe ea un boxpower,firma fga,destul de scump 330 euro,dar nu sunt multumit.

    daca are cineva o informatie unde as putea face ceea ce caut poate sa-mi trimita un mail :sebi_linda@yahoo.com


    va multumesc!

  • #2
    Putina atentie n-ar strica. Ce sa caute un astfel de thread la rubrica de intalniri?
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • #3
      se muta acum.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        Pe langa faptul ca ai deschis topicul in aria gresita, trebuie sa mai afli ca tuning se scrie cu un singur "n".

        Cat despre powerbox iti spun de pe acum, bani aruncati aiurea. Un motor aspirat nu prea ai ce sa modifici in soft decat avans si injectie, iar la modele noi timp de raspuns la pedala de acceleratie. Cu powerbox nu faci nimic din astea, posibil sa pacaleasca sonda lamba si sa trimita catre calculator informatii ca amestecul este prea bogat.
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

        Comment


        • #5
          Nu poti avea o crestere de putere semnificativa cu D17, adica maximum 10 cai.
          07 Honda Accord 2.0 MT Black

          Comment


          • #6
            merci,frate ptr atentionare.nu a mers tastatura...............tunning!credeam ca aici gasesc oameni care sunt pasionati de honde nu de cuvinte scrise la repezeala.


            oricum multumesc!

            Comment


            • #7
              Originally posted by sebycivic View Post
              merci,frate ptr atentionare.nu a mers tastatura...............tunning!credeam ca aici gasesc oameni care sunt pasionati de honde nu de cuvinte scrise la repezeala.


              oricum multumesc!
              Nu inteleg de ce te superi, Doc ti-a atras atentia pt eroarea de dactilografiere, dupa care ti-a raspuns on-topic. Unde e repezeala aici?

              Comment


              • #8
                @sebycivic Suntem pasionati de honde si satui de tunneri cu powerbox.
                07 Honda Accord 2.0 MT Black

                Comment


                • #9
                  atunci nu te mai chinui sa dai replici atotstiutorule.halal forum mai e si asta!greseala mea ca am intrat sa-mi fac un cont crezand ca primesc sfaturi folositoare,m-am inselat.
                  sunteti mai rai decat o haita de lupi!

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by sebycivic View Post
                    atunci nu te mai chinui sa dai replici atotstiutorule.halal forum mai e si asta!greseala mea ca am intrat sa-mi fac un cont crezand ca primesc sfaturi folositoare,m-am inselat.
                    sunteti mai rai decat o haita de lupi!
                    Nu te grabi sa judeci o comunitate dupa niste raspunsuri care nu ti-au placut TIE.
                    Ai scris, ti s-a raspuns.
                    Daca aveai interes si respect de la bun inceput, citeai inainte de a posta, postai unde trebuie, CUM trebuie si categoric raspunsurile ar fi fost altfel.
                    Du-te la farmacie si cere sa-ti vanda schiuri roza cu buline si spune-mi daca iesi de-acolo felicitat sau privit chioras si eventual putin smotocit verbal.

                    Nu-ti fie cu banat, noi nu te vom plange daca refuzi sa intri intre lupi, DAR iti propun un zambet in plus, un gand extra si vei vedea ca totusi nu suntem ca lupii.

                    salutare!

                    P.S. Nu suntem ca lupii, suntem ca elefantii: Toti pentru unu, unu pentru toti!

                    Comment


                    • #11
                      doc,atotstiutorul,daca era diplomat putea sa scrie de inceput ceva de genul................welcome man!am specificat ca sunt nou,dupa care i-am multumit de informare.ce trebuia sa-i mai zic?sau voi,astia,de bucuresti va credeti mai superiori?

                      Comment


                      • #12
                        Eu cred ca poti gasi si sfaturi folositoare Nu e cazul sa te superi. Noi suntem fani Honda si iubitori de limba romana


                        LE Superior nu are grad de comparatie
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #13
                          KMR, jur ca ma abtin cu greeeeu sa comentez gradele de comparatie ....
                          ON: Sebycule, lasa supararile si hai sa fim prieteni! :-)
                          O sa afli multe lucruri noi despre masina ta aici, ai sa fi surprins! Iar noi astia mici si rai de fapt nu suntem nici mici nici rai, dar asa dam impresia ...
                          Pvesteste-ne despre masinuta ta! :-)

                          L.E. Iar am scris simultan KMR-ule .. Adica eu ma abtin de ma dor destele si tu, pleasca!

                          L.E. Am reciti postul lui seby si imi da senzatia ca stie foarte bine ca superioritatea nu are grad de comparatie, si ca de fapt era intrebare retorica, ironic adresata! Me reads between the lines!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by sebycivic View Post
                            doc,atotstiutorul,daca era diplomat putea sa scrie de inceput ceva de genul................welcome man!am specificat ca sunt nou,dupa care i-am multumit de informare.ce trebuia sa-i mai zic?sau voi,astia,de bucuresti va credeti mai superiori?
                            doc diplomat nu e clar!dar cate ceva despre tuning stie.s-au aprins repede spiretele!!!

                            peace!


                            man,power box-ul ala e clar o treaba de marketing!feeling tau nu te-a inselat!o resoftare si pt +10 cp ar merita!chiar daca ar fie modifice avansul si parametri de injectzie!

                            bafta mare!
                            ex CL7 AT 2006
                            CN1 Sport 2005
                            KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                            "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                            Comment


                            • #15
                              pacat sincer de tonul general...de multe ori am avut si eu senzatia ca se sta la panda la greseli (de orice fel) iar spiritul de "comunitate" e o notiune abstracta unora. sper ca omul nostru sa nu se supere si sa "dea vorba mai departe" pt ca nu ne-ar face cinste. cu rabdare si intelegere cred ca putem trai toti
                              HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
                              HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
                              vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
                              KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

                              Comment

                              Working...
                              X