FEBRA: '92 Honda Accord 2.0 16v, Metallic Green

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    insanatosire grabnica la masinica si la cati mai multi km
    ...in inima mea sunt toate de Accord.

    www.eRecenzii.ro

    Comment


    • #17
      Salut!
      Din cate am vazut in poza nu prea se potriveste delcoul pe care il am eu.
      Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
      Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
      Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
      Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

      Comment


      • #18
        Ciao, daca nu ai gasit delco pt honda ta incearca sa gasesti pentru rover 620,au acelasi motor si se pare ca sunt mai usor de gasit

        Comment


        • #19
          @ bigfoot23ro: ok thx anyway pt ajutor.

          @remus: multam de HINT! sper sa am mai mult noroc. dar din ce an tre sa fie modelul?? musai 93-93 sau poate sa fie si mai nou?
          febra
          Senior Member
          Last edited by febra; 26-10-09, 15:36.
          Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


          Accord '92 PGM-FI
          Accord Coupe '99 V-TEC

          Comment


          • #20
            In sfarsit dupa multe certuri, dureri de cap am primit o veste bunicica in legatura cu actele masinii. Luni la ora 08:00 sunt programat la RAR. Sau cel putin asa zic baietii care au umblat dupa porpietarul masinii si au dat anunt in monitorul oficial pentru cartea de identitate.
            Abia astept sa se termine nebunia asta si sa scot mica bestiuta la aer. Daca rezolv cu actele mai ramane treaba cu delcoul.


            Sambata sper sa revin cu ceva poze mai mari mai clare si mai 'artistice )'
            Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


            Accord '92 PGM-FI
            Accord Coupe '99 V-TEC

            Comment


            • #21
              Salut am si eu o Honda acord 2.2 1992 model america
              si am cv prb cu ea
              mi'au dat baietii de la service o lista cu 15 probleme ....
              stie cineva unde as putea gasii cv piese mai ieftine si poate si un mecanic mai bunicel
              ultima experienta din service ( mi'a schimbat omu ambreiaju si placutele de frana si am luat'o cu alte probleme)

              Comment


              • #22
                STEFAN HONDA ACORD 1992: '92 Honda Accord 2.2L, Negru

                piese mai ieftine la japanparts.ro
                ingaraj.ro
                cu mecanicii e mai complicat...daca imi zici ce probleme ai poate te ajut eu.
                Hondafan forever

                Comment


                • #23
                  Originally posted by stefan honda acord 1992 View Post
                  Salut am si eu o Honda acord 2.2 1992 model america
                  si am cv prb cu ea
                  mi'au dat baietii de la service o lista cu 15 probleme ....
                  stie cineva unde as putea gasii cv piese mai ieftine si poate si un mecanic mai bunicel
                  ultima experienta din service ( mi'a schimbat omu ambreiaju si placutele de frana si am luat'o cu alte probleme)



                  Nu vreau sa fiu rau dar nu e mai bine sa deschizi propiul topic???
                  NU de alta dar in primul rand poluezi topicul meu si in al doilea ai mai putine sanse sa te poata ajuta cineva.
                  Anyway sa o stapanesti sanatos si sper sa rezolvi repede problemele cu ea.
                  Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


                  Accord '92 PGM-FI
                  Accord Coupe '99 V-TEC

                  Comment


                  • #24
                    Marti de 1 decembrie am scos honduta la o plimbarica pana la Calarasi si inapoi, am facut un total de 350 km si am scos un consum de 7,2 la suta. Zic eu ca e foaaarte bun consumul tinant cont ca are motor de 2000 cmc 133 hp si viteza medie a fost de 110 km/h. Cel mai mult i-am dat 160 si s-a comportat foarte bine, nu dadea semne de oboseala, tragea perfect si liniar, iar ce mi-a placut este ca putea si mai mult dar am zis sa nu exagerez mai ales ca inca nu o cunosc destul de bine, asta fiind primul drum intins care l-am facut.
                    Este foarte usor de condus, nu este obositoare la drum, nu te lasa in depasiri si raspunde foarte promt la comenzi. Sa speram ca voi reusi sa fac un drum cu ea de craciun pana la Oradea. Sincer pentru o masina de varsta ei ofera mult mai mult decat ar trebui.
                    Salutari.
                    Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


                    Accord '92 PGM-FI
                    Accord Coupe '99 V-TEC

                    Comment


                    • #25
                      Daca vi la Oradea dau o bere ,dar numai dupa ce incerc masina .
                      Apropo si colegu meu are una la fel dar e pe carburator si are cam acelas consum . .
                      Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
                      Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
                      Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
                      Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

                      Comment


                      • #26
                        Sunt 80 la suta sanse sa vin la Oradea (in Alesd mai exact) dar nu voi venii cu honda, voi venii cu o Toyota Corolla Hatcback (a parintilor mei).
                        Chiar si asa sa stii ca nu refuz invitatia ta dar sa fie cu ceai
                        Mai vorbim.
                        Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


                        Accord '92 PGM-FI
                        Accord Coupe '99 V-TEC

                        Comment


                        • #27
                          Salutare!!!
                          Nu am mai hondarit demult pe forum
                          Imi poate spune si mie cineva de unde pot face rost de niste suspensii sport?
                          Sau daca se potrivesc de pe alt model de honda?
                          Si eventual niste jante pe 15 4x114,3 de Honda?
                          Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


                          Accord '92 PGM-FI
                          Accord Coupe '99 V-TEC

                          Comment


                          • #28
                            Cu suspensii sport o faci praf !
                            Nu uita ca locuiesti in Romania

                            Comment


                            • #29
                              N-as prea zice. Eu merg de 3 ani cu suspensii sport si masina lasata si n-am omorat nimic. Ba din contra ai tendinta sa protejezi excesiv masina de gropi.
                              Doar ca pierzi confortul. Este un compromis pe care fiecare si-l asuma.
                              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                              Comment


                              • #30
                                Same here.
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                                Comment

                                Working...
                                X