MAGICVTEC: '97 Honda Prelude 2.2 VTi A/T, Iceberg Silver (BB8)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MAGICVTEC: '97 Honda Prelude 2.2 VTi A/T, Iceberg Silver (BB8)

    Dupa ce am avut Civic sunt un pic dezamagit de Prelude. Comportament total diferit, masina fiind mult mai grea, mai putin sportiva...Cutia de viteze automata este un dezastru, treptele fiind foarte "lungi", afectand acceleratia, fata de varianta manuala (7 s) pierde 2 secunde. In schimb e mult mai comoda, mai dotata, se simte cuplul mai mare iar directia pe spate face diferenta. Pentru cine nu se grabeste si vrea sa mearga linistit, o recomand.

    Mi-am adus aminte de poze, nu am decat 2 si cu ocazia asta vedeti si niste gagici .


    By magicvtec at 2009-09-29


    By magicvtec at 2009-09-29
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 24-11-09, 13:47.

  • #2
    Bine ai venit cu prezentarea la My Prelude.
    Faptul că ai spus şi lucruri pozitive şi negative despre această maşină este de lăudat şi totodată de mare ajutor pentru cei interesaţi.
    Dar care este concluzia generală?
    Mai aşteptăm şi alte poze şi dacă poţi să ne spui şi costuri de īntreţinere şi cāt de greu/uşor găseşti piese pentru Prelude...
    CR-V e:HEV
    JAZZ GD1 CVT
    Ex: CR-V RE6

    Ex: RDX TB1
    Ex: Civic FD1

    Ex - JAZZ GD1
    Ex - ACCORD Type-R
    Ex - DEL SOL EH6

    Comment


    • #3
      frumos.
      dar de ce nu ai luat una cu MT?
      mai vrem poze si impresii de la drum.
      schimba "avatarul", nu se vede.
      bine ai revenit
      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

      Comment


      • #4
        Bine ai venit si sa o stapanesti sanatos.
        Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
        sigpic
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

        Comment


        • #5
          Sa te bucuri de masinuta. Imi place modelul asta f. mult!
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            unde sunt facute pozele?

            Comment


            • #7
              Multi km fara probleme!Sa te bucuri de ea.
              raDucKu
              Senior Member
              Last edited by raDucKu; 01-10-09, 17:05.

              Comment


              • #8
                nu,cred ca e diesel..
                ex CL7 AT 2006
                CN1 Sport 2005
                KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                Comment


                • #9
                  Originally posted by michaelro2001 View Post
                  unde sunt facute pozele?
                  A recunoscut si un coleg de-al meu zona din poze - pare a fi Braila, nu?
                  '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                  Comment


                  • #10
                    Scuzati de intarziere ,nu am avut avertizarea de e-mail activata,si de abi azi am primit primul e-mail de pe acest forum cu intalinrea de le conacul secuiesc...
                    Inca am aceasta masina si sunt multumit de ea
                    @maruta : concluzia generala dupa 2 ani : este o masina excelenta chiar si cu AT,chiar de e mai lenta.Avantajul l-am observat pe autostrada,la mers constant avand treapta a4a f lunga consuma mai putin,invers in trafic.Eu,indiferent cum merg,mereu consum 10 l /100 km.,cel mai putin am reusit 8 si ceva de la Braila la Arad,dar am mers incet cum e la noi.Costuri de intretinere...consumabile pana acum: ulei pun Motul 8100 x-cess (8 euro/l)sau Mobil 1(12 euro/l),de preferat Motul.Am schimbat si discurile de frana fata,am pus Brembo (190 euro).EU stau in Italia,iar piese se gasesc destul de usor,nu din reteaua Honda oficiala,ci de la altii (HondaClubItalia)sau de pe internet.Oricum,masinile Honda sunt printre cele mai fiabile din lume.

                    @tokiodream:
                    NU mi-am luat cu MT pentru ca nu am gasit atunci una sa-mi placa,sa fie bine intretinuta etc.Plus,nu am mai avut niciodata masina cu AT sau cu "tiptronic".Iar eu cum merg mai mult pe autostrada,combinatia cu cruise control mi se pare super confortabila.

                    @michaelro2001:
                    Dupa cum a spus [g]..in Braila.Eu sunt de acolo si poate ne vom vedea in vara asta.Mai este cineva de pe forum din Braila sau Galati?

                    Comment


                    • #11


                      MagicVtec
                      Member
                      Last edited by MagicVtec; 04-05-11, 15:38.

                      Comment

                      Working...
                      X