Probleme de organizare INH 2009

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Facand si eu parte din cei 8, cred ca hoinar a aruncat vorbe putin jignitoare la inceputul discutiei in necunostinta de cauza, dar e de inteles, pentru ca ii era afectata si lui imaginea in fatza gazdelor.

    Ca sa terminam cu treaba asta care a ajuns prea departe, eu mai sunt dispus sa platesc odata cat imi spuneti voi ca e nevoie, daca asa se considera. Noua ni s-a spus ca trebe sa strangem 6 milioane in total pe cele 2 camere, si asa am facut, daca am fi stiut altfel, nu ar fi fost o problema.

    Va rog spuneti-ne voi rezolvarea si ne vom conforma, ca sa nu ramanem cu reputatia de nesimtiti pe care i-a durut undeva si au plecat.

    Comment


    • #32
      Originally posted by Achim View Post
      va multumim frumos ca ne-ati asteptat, dar am crezut ca ati facut-o din placere si nu din obligatie (uite, Den1Grator sunt convins ca a facut-o din placere ) pentru ca, fiind constienti de delay'ul mare pe care il vom avea, nu am rugat pe nimeni sa ne astepte ... taman ca sa nu deranjam... si acum ne este reprosat si asta
      crede-ma ca tot ce am facut a fost din placere si nici din cea mai mica obligatie. am facut totul din entuziasm si pasiune pentru marca pe care o indragim toti. si cred ca s-a vazut pe mine cat am stat acolo ca a fost asa. sunt martori toti ceilalti ca a fost totul cat se poate de bine. iar in noaptea aia pana ati venit voi am ras de ne-am spart. ne-am simtit super ok. chiar m-am bucurat ca avem si s2000-uri printre noi. era pacat sa nu avem.
      CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
      NEW ???
      HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
      EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

      Comment


      • #33
        Mai bine discutati la telefon detaliile astea.
        Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
        2 roti

        Comment


        • #34
          Originally posted by hoinar View Post
          "intr-adevar sambata dimineata, imediat ce ne-am asezat la masa ai venit sa avem o discutie despre cazare, si te-am rugat daca putem sa amanam dupa ce mancam si noi ca eram deja cu lingurile in farfurie apoi am vb cu unul si altul si ni s-a indicat asa ... " normal nici una din persoane nu era cu drept de decizie. dar pentru voi nu vi s-a parut norma ca trebuie sa intrebati ca la magazin pe vanzator cat trebuie sa platiti? si daca tot nu am discutat nu era normal sa ma cauti sa povestim sa lamurim lucrurile? asa nici un pic de gand nu te-a trecut ca trebuie lamurit cu plata?
          repet (pentru ca am mai spus asta vis-a-vis de ideea cu gandul pt plata cazarii) ... eu am mai intrebat in stanga si in dreapta, kiar am vb cu Den1Grator si mai apoi cu Maruta si a ramas ca noi ii dam banii lui Dacian si e suficient... ramane asa.

          mie-mi pare rau ca e vba de obrazul tau si nu am vrut sa se ajunga in situatia asta... deci nimic nu a fost cu intentie, kiar am incercat sa explic pasii pe care i-am urmat pentru a clarifica situatia in care eram noi...

          am vb cu dl. Popa si din ce am inteles a ramas asa...
          mi se explicase ca am fi avut de achitat un total de 1600 RON dar am incercat sa il conving ca noi am solicitat 2 camere in care ne-am fi bagat noi cum puteam ... nu stiam nicidecum ca e vba de cazare cu plata / pers. ca atare, camera de 4 persoane in care am dormit noi s-ar fi ridicat la suma de 100 de euro pe noapte... avand baia pe hol

          Originally posted by ramm View Post
          Mai bine discutati la telefon detaliile astea.
          true... e cam ciudat aici pe public dar daca asa m-am trezit azi de dim ... nah inteleg ca postul a intervenit in urma celor 7 apeluri in decurs de 3h la care nu am rasp (aka dormeam)...
          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

          Comment


          • #35
            Originally posted by Achim View Post
            repet (pentru ca am mai spus asta vis-a-vis de ideea cu gandul pt plata cazarii) ... eu am mai intrebat in stanga si in dreapta, kiar am vb cu Den1Grator si mai apoi cu Maruta si a ramas ca noi ii dam banii lui Dacian si e suficient... ramane asa.
            eu repet ca tu nu ai inteles ca nu cu den1grator si nici cu maruta trebuia sa discuti ci cu dl. popa, sau eventual cu mine . in fine, daca ai vb cu el la telefon sper ca ati lamurit situatia. si ca nu-mi va fi rusine sa ma duc din nou acolo.

            Originally posted by Achim View Post
            nu stiam nicidecum ca e vba de cazare cu plata / pers. ca atare, camera de 4 persoane in care am dormit noi s-ar fi ridicat la suma de 100 de euro pe noapte...
            cred ca de mai bine de 1 luna a fost scris pe forum pretul/persoana/noapte...
            CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
            NEW ???
            HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
            EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

            Comment


            • #36
              Foarte urata tigania asta aici. Sincer. De ce nu vb voi la telefon? Asta era si unul din motivele pentru care la intalniri umblam cu dosare si foi dupa mine, de se mira lumea ce dracu scriu atat. Drept urmare, am avut zero probleme pe partea financiara.
              Si, sincer, Hoinar, te-ai grabit putin cu jignirile. Tb sa fi anuntat ca lipsesc X bani si ca ceri explicatii. Atat. Restul, la telefon, PM, mail. In rest, respect pt efort, stiu cum e.

              Comment


              • #37
                bogdan, eu oricum am incheiat subiectul. imi pare rau ca s-a ajuns la aceste discutii. dar nu pot sa tac cand vad ca sunt aspecte nelamurite si eu pic la mijloc pentru ce? pana la un punct am considerat ca merita efortul. dar dincolo de acel punct nu. greseala mea e ca am considerat ca si altii trebuie sa fie la fel ca mine. ca eu cand ma duc intr-un loc si beneficiez de un serviciu intreb pe cel ce-l presteaza cat costa. iar daca nu s-a inteles ca INH 2009 nu s-a facut sa iasa oricum ci am dorit sa fie o reusita, asta e. si daca ceva nu a fost clar, sa se puna in locul meu si sa zica ce-ar fi facut. daca nu-mi pasa de ei ii lasam in masina sa doarma. sau in cort, cum a zis achim. punct. dar se pare ca reciproca nu a fost valabila.

                e o lectie pe care am invatat-o. mi-am exprimat scuzele publice adineaori pentru cei care s-au simtit jigniti. nu am asteptat si nici nu astept nimic in schimb. va multumesc tuturor pentru increderea acordata. sper ca nu am dezamagit.

                iar cu dl popa o sa ma descurc eu cumva.
                CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                NEW ???
                HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                Comment


                • #38
                  man scuzele au fost acceptate, nu iti pune problema de asta. ziceam doar ca se putea rezolva si altfel, totusi e bine ca s-a ajuns la un consens.
                  si eu am intrebat, dar am intrebat colegi de forum, ca nu aveam de unde sa stiu care e dl Popa si care e un chelner ... "stii cum zic" ?
                  The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                  DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                  Comment


                  • #39
                    Hoinar, ce s-a intamplat cu banii dati de mine ? Eu n-am mai ajuns la intalnire, n-am primit nici un ban inapoi dar citesc ca nu s-a platit totul? Mie mi se pare cel putin bizara abordarea. Sunt curios, dupa ce se termina toata discutia asta stupida despre bani, cate locuri s-au platit ( in total ) si cati oameni au venit. Dupa ce descurci toate itele, anunta-ma si pe mine. Astea sunt riscurile pe care le ai ca organizator .

                    Multumesc
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • #40
                      Hoinar, in primul rand intalnirea a fost o reusita si asta ti se datoreaza in cea mai mare parte. Felicitari!
                      In al doilea rand, daca problema nu se rezolva, eu unul nu vreau sa ramai tu cu obrazul patat, nu meriti asa ceva.
                      Asadar sunt dispus fara nici un fel de parere de rau sa-ti depun inapoi cei 600 RON (inca mai am contul tau pe undeva) si sa fie totul ok la acei oameni care v-au primit atat de frumos si unde v-ati simtit atat de bine.
                      Eu oricum pierdeam banii, nici nu ma gandeam ca-i mai recuperez.
                      Te rog, nu ezita, da-mi un pm daca pot ajuta in felul acesta la rezolvarea situatiei.
                      Sunt lucruri mai importante in viata decat banii, iar obrazul este unul dintre ele.
                      Maşinile se împart în douã categorii: Honda si ... restul!
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Dacian/?g2_page=1

                      Comment


                      • #41
                        n-ar fi corect pt tine sa pierzi banii, din moment ce locurile au fost ocupate. noi am dat cati bani ni s-au cerut. am o baga banuiala ca, confuzia e la domnul popa, si de acolo toate aceste discutii...

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Paul RR View Post
                          n-ar fi corect pt tine sa pierzi banii, din moment ce locurile au fost ocupate. noi am dat cati bani ni s-au cerut. am o baga banuiala ca, confuzia e la domnul popa, si de acolo toate aceste discutii...
                          cine ti-a cerut tie o anumita suma de bani? te rog sa-mi spui exact. cine ti-a spus tie ca dai x lei? de vii sa spui ca ai dat cat "ti s-a cerut". civilizat din partea voastra era sa intrebati fiecare cat aveti de platit. nu sa va complaceti in "eu am venit sa stau la buget, ca altfel ma duc si pun cortul". v-a cerut dl. popa bani? ma indoiesc. te rog sa-mi raspunzi cine ce bani "ti-a cerut"? si cred ca dl popa stie foarte bine si cati au fost cazati si cat costa un meniu complet la el, asa ca nu cred ca are nici o confuzie. plus ca lista de la mine cu toti participantii a ramas la el.
                          hoinar
                          Senior Member
                          Last edited by hoinar; 06-07-09, 16:56.
                          CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                          NEW ???
                          HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                          EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Achim View Post
                            man scuzele au fost acceptate, nu iti pune problema de asta. ziceam doar ca se putea rezolva si altfel, totusi e bine ca s-a ajuns la un consens.
                            si eu am intrebat, dar am intrebat colegi de forum, ca nu aveam de unde sa stiu care e dl Popa si care e un chelner ... "stii cum zic" ?
                            stiu cum zici. dar erau destule persoane acolo pe care puteai sa le intrebi. dar asa cum ai spus tu, ai intrebat un chelner daca ai de platit ceva, el ti-a spus ca e la grup platit, iar tu fiind linistit ca ai platit deja odata cu grupul (ceea ce evident ca nu s-a intamplat) ai mancat in continuare. nici dupa ce ai terminat de mancat nu ai venit sa ma intrebi, bai, eu stau aici gratis? daca nu era sa compensezi cu dacian ce faceai?
                            hoinar
                            Senior Member
                            Last edited by hoinar; 06-07-09, 16:37.
                            CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                            NEW ???
                            HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                            EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by KMR View Post
                              Hoinar, ce s-a intamplat cu banii dati de mine ? Eu n-am mai ajuns la intalnire, n-am primit nici un ban inapoi dar citesc ca nu s-a platit totul? Mie mi se pare cel putin bizara abordarea. Sunt curios, dupa ce se termina toata discutia asta stupida despre bani, cate locuri s-au platit ( in total ) si cati oameni au venit. Dupa ce descurci toate itele, anunta-ma si pe mine. Astea sunt riscurile pe care le ai ca organizator .

                              Multumesc
                              locuri s-au platit 41. in total au stat 47 persoane. o sa-ti spun minteni cu cine trebuie sa te compensezi.
                              CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                              NEW ???
                              HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                              EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                              Comment


                              • #45
                                personal vreau sa stiu cati bani mai trebuie sa dau si cui. se pare ca a fost o neintelegere undeva. dl hoinar a prezentat situatia destul de hardcore ceea ce ma determina sa-mi iau gandul de la o viitoare participare.
                                R 40510 - Cosmic Grey Ep3
                                hsnracing.blogspot.com

                                Comment

                                Working...
                                X