Probleme de organizare INH 2009

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Este evident ca nu este vorba de rea credinta, ci doar de o incurcatura neplacuta, astfel o escaladare a acestui incident este de evitat cu orice mijloc. Pariu ca in max 1 hr totul va fi clarificat, si ar fi pacat sa se rosteasca vorbe grele !

    Peace !
    '08 Honda Civic 5D 1.8 Sport M/T Milano Red

    Comment


    • #17
      atunci nu ramane decat sa vb cu achim, hai sa mai postam si alte lucruri cum ar fii poze impresii etc

      Comment


      • #18
        atata sper sa nu primesc de la achim un raspuns ca el a achitat.... dar nu vreau sa vorbesc dinainte

        am lamurit-o cu luci la telefon. iti multumesc de intelegere
        hoinar
        Senior Member
        Last edited by hoinar; 06-07-09, 12:09.
        CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
        NEW ???
        HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
        EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

        Comment


        • #19
          Salut tuturor!
          Am plecat din munti si eu si am dat de (fara puncte de suspensie) NETsi drept urmare vreau sa transmit organizatorilor si membrilor toate cele bune si le multumim pentru felul in care ne-au primit (chiar daca conduceam toyota).
          Azi merg sa ma intalnesc cu mcbota sa-i vad Honda asa ca pana diseara ne vedem pe topicul lui tokyodream ( rerevised by my wife so dont throw rocks in me).
          pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

          Comment


          • #20
            hehe... esti pe maini bune atunci. il stiu pe marius am auzit ca a facut ravagii palinca ta
            CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
            NEW ???
            HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
            EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

            Comment


            • #21
              am vb din nou cu dl. popa. este exclus ca achim, daca a platit, sa fi lasat banii la altcineva din personal. dna. popa a fost mereu acolo. astept sa vad dupa ce discut cu achim care este situatia.
              CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
              NEW ???
              HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
              EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

              Comment


              • #22
                Originally posted by hoinar View Post

                am lamurit-o cu luci la telefon. iti multumesc de intelegere
                asta e OK
                Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                Comment


                • #23
                  Originally posted by tokyodream View Post
                  asta e OK
                  am lamurit-o in priviinta faptului ca achim a strans niste bani doar. nu si ca a achitat la pensiune cazarea.
                  CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                  NEW ???
                  HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                  EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                  Comment


                  • #24
                    n-ar fi ma bine sa mutam discutia asta pe celalalt topic?
                    hoinar, no offence, stiu ce exact cum te simti, si imi pare extrem de rau si pentru tine si pentru gazda pentru ca sunteti niste oameni extraordinari, dar discutia nu isi are rostul aici, ar trebui sa pastram acest topic doar pentru poze si impresii despre nationala.
                    sa speram ca, pana la urma, totul e doar o neintelegere si ca se va rezolva totul.
                    civic 2.2 5D FK3
                    CR-V 2.2 AT RE6

                    Comment


                    • #25
                      ultimul off-topic: am discutat cu Achim la telefon. se pare ca a fost o "mica" mare neintelegere. cred ca s-au adunat doar banii ce i-au dat lui Maruta pentru Dacian. nu stiu dc el nu s-a dus sa discute cu dl. sau dna. popa direct in legatura cu plata dat fiind ca era obligatia lor. era normal sa se achite pentru ce s-a consumat. in fine, sper ca se vor aduna acei bani si se vor plati. macar m-am linistit ca am facut tot ce trebuia facut.
                      CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                      NEW ???
                      HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                      EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by hoinar
                        va rog pe toti sa-mi suportati CAPS LOCK-UL si sa ma ajutati sa gasim o rezolvare la urmatoarea situatie:

                        DIN PACATE, PE LANGA INCIDENTELE CARE LE-AM AVUT CU MASINILE SI CU ADI, SE PARE CA ASISTAM SI LA UN CAZ MAI "SPECIAL". AVEM PRINTRE NOI 8 PARTICIPANTI LA INTALNIRE CARE AU PLECAT FRUMOS DUMINICA DE LA ALBAC FARA SA ACHITE NIMIC. NU ESTE RESPONSABILITATEA MEA SA-I TRAG DE MANECA SA ACHITE, NU SUNT NICI MAMA SI NICI TATA LOR SA RASPUND PENTRU EI, DAR MA SIMT PENIBIL FATA DE ACEI OAMENI MINUNATI DE LA ALBAC CARE NE-AU GAZDUIT SI S-AU PURTAT CU NOI EXTRAORDINAR. CA SA NU MAI LUNGESC POVESTEA, ESTE VORBA DESPRE TRUPA CARE A VENIT VINERI NOAPTEA TARZIU CU ACHIM. ESTE VORBA DE 8 OAMENI PENTRU CARE DL. POPA, SUNAT LA ORA 5:00 DIMINEATA S-A TREZIT SI A VENIT SA LE DEA SA MANANCE. ESTE VORBA DE 8 OAMENI CARE AU FOST TRATATI EXACT LA FEL CA SI RESTUL GRUPULUI.

                        imi pare rau, nu vreau sa aduc injurii, insa nici un moment nu m-am gandit ca se poate intampla asa ceva. nu-i cunosc personal pe nici unul din ei, nu ma intereseaza de ce bani dispun, dar daca stiau ca nu pot plati eu sincer ma lipseam de ei. mi-e mai mare jena de familia aceea care ne-a gazduit. poti sa ai x s2000-uri super tunate si sa arunci cu banii pe piese, dar daca nu ai obraz parerea mea ca nu esti om.

                        mai mult, li s-a oferit o compensare la 2 dintre ei, in sensul ca sa-i dea banii lui dacian ulterior, pentru ca el nu a mai putut veni. dacian achitase pentru 2 persoane cazarea. deci mai ramasesera de achitat pentru 6 persoane. daca nu le-a convenit ceva de ce nu au zis nimic? li s-a parut pretul mare, dl. sau dna popa au fost mereu acolo si puteau discuta civilizat si se gasea o rezolvare.

                        duminica dimineata, chiar inainte sa plec eu am vorbit cu achim despre plata si mi-a spus ca atunci faceau ei socoteala sa plateasca. se pare ca socoteala a fost simpla...

                        de aceea vreau sa va rog cei care ii cunoasteti pe cei din grupul cu pricina sa luati va rog legatura cu ei pentru a remedia problema. nr. de la pensiune este 0744197124. sper ca cei in cauza sa vada ce am scris si sa se simta in consecinta.

                        ma rezum la atat, desi as avea mult mai multe de spus. sper sa se rezolve pana la urma.
                        Originally posted by hoinar View Post
                        eu "nu am gandit" ca voi nu ati platit. am fost sunat adineaori de dl. popa si mi s-a spus acest lucru. acelasi lucru i l-au spus lui adi (den1grator) duminica, dupa ce s-a intors de la spital si a revenit la pensiune. despre consumatia de la bar nu a spus nimeni nimic. ce cred si sunt sigur 100% e ca oamenii aia nu aveau dc sa minta.
                        Originally posted by hoinar View Post
                        il sun de juma de ora pe achim si nu reusesc sa dau de el. eu cu el am vorbit duminica inainte de plecare si a spus ca urmau sa se duca sa achite. la pensiune era dna. popa atunci. am vb si cu dansa si i-am spus acelasi lucru. ma simt penibil. eu vreau sa mai merg la albac la ei. si nu pot sa nu am obraz.

                        @chipson: calculul s-a facut pe nr de persoane, nu pe numar de locuri din camere. lista facuta de mine a ramas la albac. acolo sunt mentionate toate "compensarile". pentru 41 persoane s-a platit, au fost cazati 47. au ramas 6 neachitati. 2 trebuie sa compenseze cu dacian. total exact 8.
                        Originally posted by hoinar View Post
                        bine, man. parerea ta. pana una alta eu mi-am pus obrazul pentru toti, inclusiv pentru tine. pana una alta eu m-am ocupat de tot ce inseamna organizare pentru toata lumea, sa va simtiti toti bine si sa iasa o intalnire nationala reusita. pana una alta am stat cu adi pana la ora aceea dimineata sa va asteptam sa ajungeti sa ne asiguram ca sunteti cazati si in regula toti. puteam sa dorm. ca nu ne obliga nimeni sa stam pana la 5 dupa voi. multumesc de aprecieri.

                        daca vrei sa ma ajuti acum, suna-l te rog pe achim si spune-i sa ma sune sa vedem rezolvata problema.
                        man, urat ce zici tu aici, e cu totul altceva decat am vb la tel

                        ieri pe drum m-ai sunat de pe un nr necunoscut, am vb putin timp in care ti-am zis ca i-am lasat cati bani ni s-au cerut lui Maruta si s-a intrerupt... am asteptat sa ma suni inapoi pentru ca nu stiam numarul, dar nu s-a mai intamplat.

                        poate nu cunosti toate datele problemei, dar Achim nu cred ca era obligat sa fie luni dimineata la ora 10.00 in picioare sa inceapa sa raspunda la telefoane. Eu ieri am condus 500 de km si dupa m-am schimbat frumos si m-am dus la o nunta, de la care am venit tarziu. Asta dupa 2 zile de dormit pe jos / pe marignea patului nu cred ca imi era taman cel mai bine. Deci toata treaba cu "nu imi raspunde la telefon" e pe langa subiect rau de tot ... si in plus m-ai sunat si de pe un nr de fix pe care nu il stiu ... poate daca te aveam in agenda si vedeam ca ma suni de atatea ori faceam cumva legatura si ma trezeam.

                        iar partea cu S2000'uri si etc ... nu se face asa. ai jignit fara sa fii in tema

                        Originally posted by maruta View Post
                        Eu am primit 600 de lei de la Achim pentru a-i da lui Dacian, adică să se compenseze. Mai departe nu știu nimic.
                        Confuzia s-ar putea să fie de la faptul că băieții de la TM au venit "la buget", ei stând câte 4 persoane în cameră de 2 persone. Ei or fi crezând că trebuie să plătească pe cameră uar gazdele pe persoană...
                        si acum sa trecem la socoteala.
                        ajunsi acolo, Den1Grator ne intampinase si ne-a explicat ca sunt destule locuri, eu repet... inca din Bucuresti (pagini in urma) am zis ca am vrea sa luam 2 camere si sa stam la buget, pentru ca venim pana la urma sa va insotim la intalnirea nationala, nu sa ne facem concediu, si fiind pusti ne permitem inca sa dormim 4-5 intr-o camera de 2 (chiar vbisem si cu Deni asta la telefon cu o zi in urma ... si pareau a nu fi probleme). Cat despre mancare, spusesem ca cei 2 carora li se cuvine meniul vor manca acolo, iar ceilalti isi cumpara tot de la pensiune mancarea si impartim la cati suntem ca sa iasa ok cu banii.

                        prima noapte am dormit 5 intr-o camera de 4 la etajul 2 al cabanutei, iar ceilalti 3 intr-o camera de 3 paturi (cea de-a doua de 4 paturi ce ne fusese alocata era ocupata de o persoana pe care nu ne-am permis sa o trezim... nici nu avea rost.

                        apoi de dimineata, ne-am alaturat si noi la micul dejun in ideea sa ne comandam ceva ... am obs ca ni se aduce ceea ce mananca si ceilalti, si am zis ok, o fi cu meniu fix... iar la sfarsit am asteptat sa platim, am si intrebat pe domnul care ne servea cum se face cu plata si a zis, ah nu ca s-a platit la grup... si am ramas

                        la poza de grup, am mers si am intrebat in stanga si in dreapta cum facem cu plata... am intrebat dak ii dam noi banii inapoi lui Dacian (nicidecum o amanare de plata sau ce s-a vehiculat mai sus, pentru ca nu il cunosc personal pe Dacian si as fi dat banii cuiva care sa ii dea direct lui) si mi s-a raspuns ca da, asa sa facem, cheta toti sa ii dam banii inapoi lui Dacian si aia e ...

                        de aici si povestea lui Luci... fiecare am dat cat se cuvenea, i-am dus banii lui Maruta, si aia a fost ...

                        repet, noi am stat in cabana ce avea baia pe hol, eu unul am dormit pe jos, dar m-am simtit bine, pentru ca pe planul asta venisem... am platit partea mea de bani, cat si ceilalti si aia a fost... din toate discutiile pe care le-am avut cu unii si altii se intelegea ca e totul in regula si chiar si Luci cand a luat memory stick'ul de la doamna de la pensiune a intrebat daca e totul ok si putem sa plecam... si asa a fost...

                        baiatul cu S2000'ul albastru, de Bucuresti, are printre altele si o cabana in zona, unde am fi putut sta fara nicio problema, dar am preferat sa nu stam la distanta de grupul mare si sa ne alaturam si noi, cum putem, voua... de aia am facut si "research" inainte. daca ni se explica "ba trebuie sa dati atat atat si atat" ne faceam frumos socoteala, si daca nu iesea cum trebuie nici nu ne mai lansam la a sta la pensiune, dar nicidecum sa plec fara sa platesc

                        ca atare, noi am dat cei 600 RON ai lui Dacian pentru 2 camere (nu aceleasi ca cele din pensiunea mama) in care am stat de sambata dimineata de la ora 5-6 pana duminica la ora 12...
                        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                        Comment


                        • #27
                          1. ieri pe drum te-am sunat si am inteles foarte putine din ce ai spus pt ca era prost semnalul. eu eram la cluj deja. aseara cand am ajuns acasa in alba am fost prea rupt sa mai dau telefoane. e bine totusi ca am discutat astazi. asta e motivul pt care nu am mai revenit cu inca un telefon.
                          2. "nu imi raspunde la telefon" era o constatare. cred ca vreo 6-7 apeluri am dat. trebuia sa rezolv problema. sorry de somnul tau, nu aveam de unde sa-ti stiu programul.
                          3. de intampinat v-a intampinat den1grator si cu mine. dar probabil eram invizibil atunci noaptea sau nu ma stiati voi. chiar de atunci v-am spus ca daca aveti probleme ma cautati si le rezolvam. eu am venit cu voi la cabanuta si v-am spus sa va gasiti locuri acolo in cele 2 camere. eu v-am condus. poate iti aduci aminte...
                          4. adu-ti aminte ca sambata am discutat cu tine si ti-am spus ca trebuie sa va achitati cazarea, ca o sa vorbesc ca o parte din bani (600 lei) sa se compenseze cu dacian (urmand sa ajunga la el prin cineva cunoscut) si restul ce e de platit sa platiti. normal, nu eu eram patron acolo. voi trebuia sa vb cu proprietarii pensiunii.
                          5. da, asa cum a zis Luci, acum mi-e clar si mie ca ati impartit 600 lei la 8 persoane si a iesit 75 lei/caciula. si gata. cu alte cuvinte, ti s-a parut perfect normal sa nu mai ai de achitat nimic.
                          6. astazi am aflat si eu de la tine cum ati dormit. dc nu mi-ati spus sambata nimic? doar am povestit, am fost acolo? si nu neaparat cu mine, dar dc nu ati vorbit nimic cu dl sau dna popa?
                          7. "ba, trebuie sa dati atat si atat" nu te supara dar s-a discutat de saptamani bune inainte exact aici pe forum. de acord cu tine, fata de cum ati dormit atunci vineri noaptea e mult, dar asta trebuia discutat sambata dimineata. vi se oferea un pret ok in conditiile date.
                          CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                          NEW ???
                          HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                          EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                          Comment


                          • #28
                            8. dat fiind ca si la masa nu ati avut meniul complet pe 2 zile ca si ceilalti, pretul ar fi fost normal mai mic. dar aceste aspecte legate de bani trebuiau discutate cu fam. popa.
                            9. la momentul acela din noapte cand ati ajuns voi altundeva nu puteati sa stati decat la cabana. mai mult nu puteam face atunci pentru ca nu puteam obliga personalul sa stea treaz pana la o ora incerta din noapte. eu cred ca am facut toate eforturile posibile sa fiti primiti ok si in conditiile cele mai bune la momentul respectiv. chiar dl. popa s-a trezit si a venit sa va dea de mancare. ma intreb dc nu i-ati spus atunci situatia si sa fi discutat cu banii cu el. in fond si la urma urmei va privea in mod direct problema si nu era nici cum responsabilitatea mea pretul.
                            10. dacian nu a rezervat 2 camere, a rezervat 2 locuri echivalent 600 lei = pret 1 camera dubla / 2 nopti. voi trebuia sa achitati 8 locuri (la pretul la care il discutati cu dl. popa) din care retineati 600 lei pt dacian (bani achitati de el in avans).
                            11. "man, urat vorbesti"... man, e obrazul meu in joc. ca eu ma mai duc acolo vara asta si cu siguranta si in anii urmatori. e obrazul meu in joc pentru aceia dintre voi care nu v-ati batut capul cu nimic decat sa ajungeti acolo si dupa sa va simtiti bine. te rog sa-mi accepti scuzele daca cumva te-am jignit personal.

                            puteam sa trag linie si sa zic: au platit pentru 41 persoane, cine vine in plus se descurca. nu ma mai priveste. dar repet, in loc sa dorm stau si va astept impreuna cu adi, ma asigur ca sunt locuri suplimentare pentru intarziati (voi din cate stiu ati anuntat abia cu 1 zi inainte ca veniti atatia - era greu de stiut cu 1 saptamana inainte?) si fac tot posibilul sa fie totul ok. in fine... incerc sa nu ajung sa-mi para rau ca m-am ocupat de organizare.
                            CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                            NEW ???
                            HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                            EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                            Comment


                            • #29
                              man, eu nu te acuzam ca nu m-ai mai sunat... ci doar incercam sa explic care e treaba de te-ai suparat asa de rau pe forum ...

                              de cazare nu m-am plans pt ca mi se parea normal sa dorm pe jos, asa plecasem cu ideea de la Bucuresti... dar cum eu nu am avut pretentii, am considerat ca m-am achitat. nu intelegeam de ce toata discutia de aici ... totusi era vba de 2-3 ore in care nu am rasp la tel si ma trezesc cu 2 pagini scrise public in care suntem facuti hoti

                              intr-adevar, pe Deni il cunoastem de cu un an inainte, si asa e... erai si tu acolo, dar de urcat sus la etaj am mers singuri ... si tot singuri am descoperit ca cineva dormea, la fel de singur, in camera de 4 persoane, asa ca era urat sa il fi trezit pe om la ora aia... si ne-am conformat, am dormit cum am avut loc

                              intr-adevar sambata dimineata, imediat ce ne-am asezat la masa ai venit sa avem o discutie despre cazare, si te-am rugat daca putem sa amanam dupa ce mancam si noi ca eram deja cu lingurile in farfurie apoi am vb cu unul si altul si ni s-a indicat asa ...

                              ideea de baza e ca nu mi-a placut imaginea de "oameni care au S2000'uri si etc si pleaca fara sa plateasca" ... decat sa fi dat tseapa, mai bine ma duceam si dormeam langa EP3 in cort (stiind ca nu mi-ar fi ajuns banii) si la fel de bine ma distram ... ca pana la urma nu am venit pt conditii, ci doar sa ma intalnesc cu o mana de oameni.

                              LE: acum am vazut si partea a doua a postului tau... si da, era greu sa stiu cu o saptamana inainte ca unii au licente, examene, mai plecam in stanga in dreapta... si vazand ca lumea nu vine, am zis sa ocupam noi 2 camere, in care sa stam cati putem, in regim de camin ... si aia e...

                              va multumim frumos ca ne-ati asteptat, dar am crezut ca ati facut-o din placere si nu din obligatie (uite, Den1Grator sunt convins ca a facut-o din placere ) pentru ca, fiind constienti de delay'ul mare pe care il vom avea, nu am rugat pe nimeni sa ne astepte ... taman ca sa nu deranjam... si acum ne este reprosat si asta

                              iar cu mancarea repet... eu ma asteptam sa platim, 2 sa o aiba inclusa in pretul camerei, iar restul sa dea de la ei, dar ni s-a zis ca nu ca e la grup ... si m-am gandit ca nah, au facut mai multa ... ce era sa fac... sa ma apuc sa strig in gura mare dupa ce deja am primit o explicatie?
                              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                              Comment


                              • #30
                                eu nu m-am ocupat de organizarea la intalnire ca sa doarma cineva pe jos. nici macar in cort. nu stiu cine a dormit acolo singur in camera cu 4 locuri. toata cabana era tinuta pt noi. au ramas libere doar camerele cu baie pe hol. am vrut ca toti sa aiba cele mai bune conditii.

                                nu am spus ca sunteti hoti. am descris faptele si ca ma simt naspa ca am o raspundere morala pentru voi. cand putea sa ma doara in 14. dar nu-s genul. te rog sa citesti cu atentie tot ce am scris.

                                "intr-adevar sambata dimineata, imediat ce ne-am asezat la masa ai venit sa avem o discutie despre cazare, si te-am rugat daca putem sa amanam dupa ce mancam si noi ca eram deja cu lingurile in farfurie apoi am vb cu unul si altul si ni s-a indicat asa ... " normal nici una din persoane nu era cu drept de decizie. dar pentru voi nu vi s-a parut norma ca trebuie sa intrebati ca la magazin pe vanzator cat trebuie sa platiti? si daca tot nu am discutat nu era normal sa ma cauti sa povestim sa lamurim lucrurile? asa nici un pic de gand nu te-a trecut ca trebuie lamurit cu plata?

                                ca sa nu mai existe dubii, am spus "poti sa ai x s2000-uri super tunate si sa arunci cu banii pe piese, dar daca nu ai obraz parerea mea ca nu esti om." in nici un caz ca tu esti hot. sau voi. imi pare rau ca te-ai simtit ofensat.

                                important e ca am lamurit problema. sper sa rezolvi si la pensiune cu dl. popa. i-am dat nr tau de telefon, i-am explicat situatia, inclusiv ca ati dormit claie peste gramada.

                                si inca odata scuzele mele. desi este obrazul meu in joc si nu al tau.
                                CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                                NEW ???
                                HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                                EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                                Comment

                                Working...
                                X