v00d00: '95 Honda Prelude 2.0l, Silver (BB3)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • v00d00: '95 Honda Prelude 2.0l, Silver (BB3)

    In toamna anului trecut am achizitionat acest BB3, intotdeauna mi-am dorit o Honda... nici nu imi trecea prin cap ca as putea sa am un prelude... poate un civic... intotdeauna mi-a placut prelude 4th gen...

    A fost achizitionat din Bulgaria, atunci cand plecam cu niste prieteni la antrenamente in Grecia, Serres pe circuitul de viteza. Am oprit microbusul, cu remorca plina de motoare de curse, ne-am aprins cate o tigara si cand intorc capul vad peste gard, intr-o parcare sta aceasta masina... la vanzare... nu era planificat sa imi iau masina in acel moment... am luat-o pentru ca ma gasit ea pe mine... si va dati seama si cand - atunci cand mergeam cu baietii pe circuit

    La intoarcere am cumparat masina cu 2700 EURO, actele erau OK, insa asigurarea era pe naspa... a fost ok, chiar am trecut vama cu usurinta si fara probleme... pe autostrada maxim a luat 190km/h atunci...

    Modificari nu prea iam facut, doar ca am instalat un filtru sport ieftin de pe ebay. Cu propriile puteri am achizitionat si instalat linia audio. Am boxe si tweetere Kicker pe fata, instalate pe suporti, cu izolare fonica. Pe spate am 6x9 Pioneer, statia pentru audiofili Coral Electronic XA 480 si subwoofer Pioneer activ TS-WX20LPA la 20', cu 200W... Sunetul e foarte important pentru mine... Ca volum nu este prea tare, e ok, insa cand e vorba de calitate mie imi place cum suna si believe me am am auzit multe liniii car audio bune si mai putin bune.

    imi place foarte mult masina si daca as avea mai multi bani chiar as investi in ea, un kit turbo, jante si alte prostii... dar pana atunci, e a mea si imi place la nebunie.
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 19-07-09, 12:12.

  • #2
    Felicitări pentru achiziţie, v00d00! Forte interesantă povestirea achiziţionării. Să te bucuri de maşină în continuare.
    CR-V e:HEV
    JAZZ GD1 CVT
    Ex: CR-V RE6

    Ex: RDX TB1
    Ex: Civic FD1

    Ex - JAZZ GD1
    Ex - ACCORD Type-R
    Ex - DEL SOL EH6

    Comment


    • #3
      Originally posted by maruta View Post
      Felicitări pentru achiziţie, v00d00! Forte interesantă povestirea achiziţionării. Să te bucuri de maşină în continuare.
      thanks

      Comment


      • #4
        felicitari si sa te bucuri de ea la maxim!
        asteptam poze cu ea, ZIUA !!!
        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

        Comment


        • #5
          O stiu masina Frumoasa
          No signature

          Comment


          • #6
            bine ai ajuns printe fani!

            sa te bucuri de ea!
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              eu nu am avut niciodata posibilitatea nici macar sa stau langa o Honda Prelude ,ai fii fost foart bine-venit la Nationala
              dar este timp
              felicitari pentru achizitie
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/caramalau/
              Nimic nu este ceea ce pare a fii !

              Comment


              • #8
                Hi,
                Baieti m-am mutat in Timisoara... Honda o mai am si as avea nevoie de un service, sau mecanic. Ceva poate chiar cu experience la Honde, Prelude-uri... stiti unde ma pot duce ca sa nu imi rupa si buzunarele ?

                Multumesc.

                Comment


                • #9
                  Vb cu nebunu_89 sau carlitos (daca e si el pe forum ) sau poate te indruma altcineva din oras. Daca treci prin Arad da un semn
                  No signature

                  Comment


                  • #10
                    Mi-am luat si eu o prelude, super senzatia la volan, tot sa te plimbi cu ea
                    http://masinamea.4tuning.ro/index.ph...ils&car_id=963

                    Comment


                    • #11
                      Poate cea mai reusita serie Prelude

                      Comment


                      • #12
                        Doar 2 coupe-uri sport imi plac din anii aceia: Honda Prelude si VW Corrado

                        Comment

                        Working...
                        X