Merlin Auto (Baia Mare)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by Merlin Auto View Post
    Stimati colegi de forum,
    Avand in vedere ultimele posturi ma simt obligat sa va raspund pentru a clarifica cateva aspecte, ......
    Referitor la problema d-lui “cappy”:
    Va rog, stimate domn, sa va amintiti ca inca de la prima discutie telefonica despre uzura ambreiajului, v-am atentionat ca in afara unor posibile defecte de fabricatie ale pieselor, ambreiajul este considerat piesa de uzura si nu face obiectul garantiei .....
    Chiar nu mai inteleg de ce la voi e considerat piesa de uzura si la altii nu.
    A se vedea postul:http://www.hondafan.ro/forum/showpos...&postcount=234

    Pana la urma poate gasim o explicatie.

    Comment


    • #92
      Da, si mai erau cativa posesori de CR-V care isi schimbasera ambreiajul in garantie. Eu m-am impacat cu ideea, singura intrebare e de ce Fordul Mondeo l-am condus 60 000km (luat second-hand) si nici o figura nu a facut ambreiajul. L-am vandut la 200 000km si am schimbat doar un rulment, telescoape si cateva bucsi. Acelasi sofer, acelasi motor de 2.0 benzina. Poate am uitat eu cum se conduce intre timp. Sau poate e mai fiabil Ford?

      later edit:
      Da, nu e acelasi motor, dar capacitati similare. :-)
      '07 Honda Accord 2.0 M/T Sport SE, Carbon Bronze
      '08 Honda Civic 5D 1.8 Sport, vivid blue
      '99 Honda CBR600F
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/cappy/

      Comment


      • #93
        daca tot sunt de *** serviceurile de la noi, ca sa mergi la unguri ce tre sa faci, sau pur si simplu te prezinti la ei in service?
        Ing. Topograf - ACTIVITATE - CADASTRU, TOPOGRAFIE, MASURATORI TERESTRE, PARCELARI, TRASARI, INTABULARE, DOCUMENTATIE CADASTRALA. ETC

        Comment


        • #94
          Cred ca trebuie sa suni inainte pentru programare.
          '07 Honda Accord 2.0 M/T Sport SE, Carbon Bronze
          '08 Honda Civic 5D 1.8 Sport, vivid blue
          '99 Honda CBR600F
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/cappy/

          Comment


          • #95
            pur si simplu suni inainte, le explici in mare ce lucrare doresti sa iti efectueze, iti fac o programare, si te duci..!
            Honda Accord, 2007, 2.0 M/T-155CP, Royal Blue Pearl

            Comment


            • #96
              Scuze de interventie (poate sunt off-topic)...

              In 2002 firma unde lucrez a semnat un contract de doatare completa (echipamente service-auto) cu Porsche-Bucuresti-Nord.
              Printre altele in contract era stipulata o clauza care suna cam asa..."In cazul defectarii unui echipament (elevator,aparat de directie,I.T.P. etc) firma care asigura garantia sau post-garantia este obligata ca in 4 ore de la sesizarea PBN sa se prezinte ptr. constatare si in 24 de ore sa rezolve defectiunea.In caz contrar tot ce ar fi produs acel echipament pana la remedierea defectului se imputa firmei ce asigura garantia".
              Pe de alta parte cand ai o mica problema cu o piesa defecta in service la PBN,vei auzi decat :"Nu face obiectul garantiei".

              Scuze de interventie


              Un om patzit
              Viata e un joc de rahat....dar grafica e bestiala!
              https://www.facebook.com/bacaniaharalamb.ro?ref=hl

              Comment


              • #97
                Da si care e problema? Pai ii normal cea ce zici! Eu ca firma cumpar echipamente si contractual stabilesc niste conditii de service, garantie si post garantie, cu furnizorul! Tot la fel cand cumperi o masina, indiferent de marca, iti asumi si garantia pe care o da producatorul! Pai daca problemele pe care le reclami "nu fac obiectul garantiei", ce ai vrea sa zica dealerul?
                Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                Comment


                • #98
                  Dealerul spune mereu ca "piesa" s-a uzat din cauza unei proaste utilizari...si esti bun de plata ( asta e problema).
                  Viata e un joc de rahat....dar grafica e bestiala!
                  https://www.facebook.com/bacaniaharalamb.ro?ref=hl

                  Comment


                  • #99
                    felicitari Merlin Auto pentru promptitudine (am fost azi la inspectia gratuita), si multam' d-na Lore' pentru canutza si pixul Honda oferite cadou...!
                    Honda Accord, 2007, 2.0 M/T-155CP, Royal Blue Pearl

                    Comment


                    • merlin

                      eu am avut experiente bune cu merlin si ma refer la service. (masina am luat-o la 50k din germania in 2009) intr-un an am facut 2 revizii, 2 schimburi jante/cauciucuri vara-iarna cu echilibrari si unghiuri de fuga, schimb piese gen capete de bara etc, si o reparatie (bara fata, far, masca) ca urmare a unei tamponari usoare.
                      cu toate ca nu am luat masina de la ei am fost primit bine si sunt multumit de colaborare.

                      ca fapt divers reparatia identica (far, bara, masca) la un ford fusion de la firma, acelasi asigurator, casco, a costat mai mult la ford decat a costat reparatie cr-v-ului meu la honda.

                      daca mai gresesc, nu uitati ca lucreaza oameni. toti oamenii gresesc. cand o sa avem numai "asimo" la service si masinile o sa mearga pe pilot automat (si nu ma refer la cruise control) - atunci o sa avem mai putine probleme. dar sigur nu vor disparea...

                      succes merlin, si spor la treaba.

                      Comment


                      • Salut pe aceasta cale fostul personal Merlin!
                        In ultimele 2 luni, 3 (fosti) angajati direct responsabili cu negocierea, livrarea si pregatirea Accordului meu s-au despartit de Showroom.
                        Bafta mare in viitor dragilor si va multumesc din suflet pentru tot prietenilor!

                        Iar noului personal ... (e trecut in semnatura)
                        pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                        Comment


                        • nu se lauda nimeni pe aici cu vizita sefului de la HTRo?
                          mai cu viata mai fratilor!
                          pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                          Comment


                          • Bună ziua.As vrea sa va povestesc experienta mea cu Merlin Auto Baia Mare.Am cumpărat în 2017 o Honda Crv an 2014,benzina pret 19900 euro ,de la Merlin Auto Baia Mare.Mergand cu ea la reprezentanta Honda din Brașov ,cei de acolo,au constatat ca masina avea puntea strâmbă,tocmai cauciucul spate dreapta pe interior.Concluzia lor a fost ca madina a fost lovita spate dreapta.Mentionez ca masina a fost recuperata din Lessing și revândut mie.Eu crezând ca voi cump0ara o masina din reprezentanta ,merg la sigur.De fapt masina a fost recuperata cu dauna ,reparata în reprezentanta ,pentru ca nu apare în istoric dauna și revânduta.M-a costat reparația ei la Brașov 19500 lei.Recent am avut o dauna la ușa dreapta fata,a dat un domn cu spatele și poc.Sa îmi spună ce-o din service ca masina are multe elemente revopsite pe partea dreapta ,cât și pe față.Ceea ce îmi reconfirma varianta mea ca mi-am luat cea mai mare țeapă cu o masina cumpărată din reprezentanta.Ce pot sa spun ?Dacă nu am vrut sa îmi iau masina de la samsari din târg,mi -am luat de la Merlin Auto Baia Mare dar mi-am luat și teapa.

                            Comment

                            Working...
                            X