Rabatare automata oglinzi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Bodo View Post
    La cei care au, procedura este urmatoarea:
    cu contactul pus se tine apasat "lock" pana se aude acel zgomot mecanic.
    Dupa ce s-a auzit trebuie neaparat sa luati contactul in mai putin de 15 secunde.
    Altfel se aude zgomotul pana va plictisiti dar nu se activeaza...
    Civicul din semnătură nu vrea. Nu ştiu de ce am rămas eu cu ideea că ar scoate sunetul acela mecanic la apăsare prelungă, că nu scoate nimic special (sau nu mai scoate??; am īncercat după ce am citit acu' ceva vreme pe civinfo şi īmi amintesc că aş fi auzit ceva; poate mi s-a părut). Simpla blocare/ deblocare are un al doilea zgomot, mai mic, pe care poate l-am tratat eu ca fiind cel de activare a autolock-ului.
    Īn fine, cu contact, fără contact, cu uşile blocate, neblocate, nu merge nicicum. Oricum, asta nu mă deranjează atāt de tare ca (ne)rabatarea automată a oglinzilor...

    Prietenii noştri englezi susţin că pentru Civicii de la 2007 īncoace nu mai mere.
    bekxy
    VIP Member
    Last edited by bekxy; 21-06-09, 17:56.
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

    Comment


    • #47
      Originally posted by romafroman View Post
      ...
      Prietenii noştri englezi susţin că pentru Civicii de la 2007 īncoace nu mai mere.

      Asta stiam dar speram ca pe accord nu au scos-o!
      Acum tre sa gandesc mai mult cum sa fac si un circuit de auto unlock!
      ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
      ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

      Comment


      • #48
        accord executive 2005 nu functioneaza


        offtopic: un topic cu tips and tricks??... ar fi bun
        EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
        Del Sol '94 ESI
        CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
        BMW Z4 '03 Titan Silver

        Comment


        • #49
          Salutare ! Stiu ca e vechi topicul... Insa sunt interesat de rabatarea automata a oglinzilor la honda cr-v...

          Ati mai aflat ceva intre timp? Este vre-un modul ceva de cumparat pe la noi sau ebay?

          Eu am gasit asta pe youtube, este si un link in descriere insa nu inteleg mai nimic
          https://www.youtube.com/watch?v=QdyGQudJV9s

          Comment


          • #50
            Uite aici ceva mai din zilele noastre: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...iderea-masinii
            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

            Comment

            Working...
            X