ANIMA: '09 Honda Civic Type-R, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    nu stiu ce se intampla... tot mai multe fete isi cumpara type-r am o masina de fata sa o stapanesti sanatoasa.. am fost si eu pana la buzau azi si inspre bucuresti era coada de 30km si nu fusese accident, poate chiar pe mine m-ai vazut inca o data sa o stapanesti sanatoasa si fara incidente.
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/mirciulik86/
    2008 Honda Civic Type-R, White Matte

    www.eurotravel.ro

    Comment


    • #17
      bine ai venit in jungla, frumoasa jucarie ti-ai luat. felicitari si so stapanesti sanatoasa

      Comment


      • #18
        Frumoasa, frumoaso! Cum vrei tu sa-i zici, e o alegere superba, suava, sublima si totdata salbatica! Te felicit si promit ca nu mai beau inainte sa scriu pe forum!

        Comment


        • #19
          Felicitari si de la mine. Sa o stapanesti sanatoasa si fara evenimente.
          Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
          sigpic
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

          Comment


          • #20
            Originally posted by mirciulik86 View Post
            poate chiar pe mine m-ai vazut
            Nope, era una neagra si mergea inspre Bucuresti.

            In legatura cu detectorul de radar.Au si cei de la Asko unul care se monteaza in bara,nu mai stiu ce model e(tot beltronics) si la manopera ei zic ca nu sare de 100 euro. Daca imi iau eu din alta parte tot la ei trebuie sa-l montez.

            Foliile, nu stiu cat sunt de acord cei de la Asko cu acest fapt. In orice caz, as dori sa vad si eu una "foliata" inainte tocmai pentru a ma lamuri daca se vede marginea foliei asa rau.

            Mai tarziu o duc la spalatorie,am gasit una pe langa mine(piata presei),ca mi-e groaza sa ma duc pana in centru. Am cautat pe forum si am vazut ca e apreciata...sa vedem. Cu ocazia asta ii fac si niste poze si le pun pe forum daca nu imi prind urechile.

            As mai vrea sa-i pun si Xenon la proiectoare...si cam atat cu modificarile exterioare...chiar imi place cum arata masina stock,poate ma trazneste ceva mai tarziu. Si dupa ce ma mai obisnuiesc cu ea,poate ma gandesc si la ceva upgrade-uri.Am vazut ca e Doc pe forum care face,poate ma lamureste si pe mine cum e sau imi dati voi un link ceva.

            @HonDanutzzz,hai ca mi-ai facut ziua mai frumoasa! Stii ca suma viciilor e constanta,nu?

            Mai am o alegere de facut. Dupa cum stiti,am prins promotia cu intretinerea gratuita.Acum,nu stiu ce sa fac.De la asko au zis ca ei recomanda un schimb de ulei si la 10k km(si sunt sigura ca asa e,am auzit ca papa). Si as avea 2 optiuni 1: gratuit la 20k,40k,60k sau 2: gratuit la 10k, 20k, 30k. Help!
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina/

            Comment


            • #21
              Originally posted by Anima View Post
              Mai am o alegere de facut. Dupa cum stiti,am prins promotia cu intretinerea gratuita.Acum,nu stiu ce sa fac.De la asko au zis ca ei recomanda un schimb de ulei si la 10k km(si sunt sigura ca asa e,am auzit ca papa). Si as avea 2 optiuni 1: gratuit la 20k,40k,60k sau 2: gratuit la 10k, 20k, 30k. Help!
              Eu aş face reviziile de 20k, 40k, ş.a.m.d. la promoţie, iar între ele (10k, 30k, etc.) cu banii mei, mai ales că reviziile astea intermediare sunt şi mai ieftine.
              CR-V e:HEV
              JAZZ GD1 CVT
              Ex: CR-V RE6

              Ex: RDX TB1
              Ex: Civic FD1

              Ex - JAZZ GD1
              Ex - ACCORD Type-R
              Ex - DEL SOL EH6

              Comment


              • #22
                Originally posted by Anima View Post
                De la asko au zis ca ei recomanda un schimb de ulei si la 10k km(si sunt sigura ca asa e,am auzit ca papa)
                Nu e vorba neaparat ca papa (va face si asta cu siguranta ) ci mai degraba faptul ca benzina are o calitate indoielnica in RO, este mult praf si motorul este condus destul de des in ture.
                Asta inseamna ca uleiul nu il poti tine chiar 20k cum poate ar face unii in WE, desi chiar si acolo eu l-as schimba la 10k
                ex-FN2 owner
                Loved it every second!

                Comment


                • #23
                  In legatura cu benzina, voi ce benzina bagati(cifra octanica), mie mi s-a recomandat de 95 dar am intalnit si persoane care m-au facut nebuna ca bag de 95 ca ar trebui sa bag de 99 sau chiar de 100. De la asko tot de 95 mi-au recomandat sa bag.
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina/

                  Comment


                  • #24
                    Noi folosim Rompetrol pentru ambele CTR-uri... Efix 95 la cel stock si Alto 101 la a mea.... din cauza modificarilor
                    Pentru tine recomand Efix 95. Evita Petrom 95, Lukoil sau Agip...
                    ionelu
                    Senior Member
                    Last edited by ionelu; 21-04-09, 12:14.
                    Fosta iubire - Honda Civic Type R Plus Milano Red + ceva accesorii
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/ionelu/

                    Comment


                    • #25
                      Eu ti-as recomanda sa mergi pe a 2-a optiune. Nu stiu cati km faci pe an, dar gandestete ca in viitor este posibil sa iti vinzi masina..banuiesc ca nu ai vrea sa o vinzi si sa nu beneficiezi de aceste revizii gratuite
                      In privinta benzinei eu as zice sa bagi Petrom 99+, nu am CTR, dar totusi am o masina sport si imi este recomandat sa bag numai benzina cu CO >98....cam ciudata treaba asta cu benzina de 95 la masinile voastre )
                      '00 Audi S3 1.8T quattro
                      ex: modded '08 Suzuki Swift Sport 1.6 VVT

                      Comment


                      • #26
                        La SSS oricum se recomanda benzina cu CO mai mare ... E un aspirat mai pretentios.

                        Primii 5000 km i-am facut cu benzina de 100, dupa aia am trecut la 95. Nici o diferenta what so ever.
                        ex-FN2 owner
                        Loved it every second!

                        Comment


                        • #27
                          Bine ai venit Anima si sa iti stapanesti sanatoasa masinuta! Ma bucur ca incepe sa creasca numarul fetelor cu CTR
                          Acelasi salt ca si tine l-am facut si eu, de la buburuza diesel-ata la CTR, fara nicio problema.
                          Cat despre benzina, nu am observat vreo diferenta intre 95 si 99, desi prefer sa imi pun Petrom 99 si am impresia ca trage mai bine cand are plinu proaspat facut (sigur mi se pare).
                          Rated R for non-stop crude and sexual humour, pervasive strong language and drug content.

                          Comment


                          • #28
                            si eu am aceeasi senzatie cu benzina In TypeR

                            oricum, bine ai venit si sa o stapanesti sanatoasa si sa faceti impreuna cat mai multe "tampenii" si km

                            Originally posted by mirciulik86 View Post
                            nu stiu ce se intampla... tot mai multe fete isi cumpara type-r am o masina de fata
                            vezi tu... de asta nu sunt asa multe fete in EP3 glumesc... dar FN2 e o masina mai "urbana" si astfel e mai apreciata de publicul larg plus ca ii poti gasi mai multe utilizari
                            Achim
                            Senior Member
                            Last edited by Achim; 21-04-09, 15:58.
                            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                            Comment


                            • #29
                              Spalare si poze

                              Ok, am spalat-o azi ca ieri ba ploua ba nu. Sunt cam dezamagita, in primul rand au ramas o groaza de urme de grasime de la musculite(aici poate nu are nicio vina baiatul), nu a sters parbrizul pe interior, a ramas f multa apa si aia s-a intins,chiar daca a suflat si cu aer....off poate am prins eu un baiat mai incepator sau unde era asa mare aglomeratie. In orice caz a fost 40 ron (int+ext) si cica daca vreau sa scot musculitele alea tre sa dea cu degresant care ma costa in plus inca 55(sau ceva de genu'), Voi ati patit asa cu nemernicele astea de musculite? Ca nu prea imi surade ideea de a da sume asa colosale la fiecare spalare-inca un motiv sa-mi pun folie... pai in ritmul asta imi iau un aparat d-ala de spalat cu presiune(ca as avea unde sa o spal), am si aspirator + ce mai bag in solutii-si imi si place sa spal masina.

                              Pozele sunt putine ca erau niste indivizi care se holbau la mine si mai venisera si unii cu un ooooo sa faca picnic si se uitau si aia, dinner and a show ,asa ca am zbughit-o. Am pus si o poza cu urmele musculitelor... sper ca merge link-ul din semnatura ca la cat de paralela sunt eu cu computerele.....
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina/

                              Comment


                              • #30
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Ali...le+poze-typeR/
                                Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                                ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                                Comment

                                Working...
                                X