Mara Motors (Galati-Braila) - ex-dealer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Perfect, ca sa ajung si eu la Braila
    Un Accord 2.4 nu aduceti pt drive test??
    ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

    Comment


    • #62
      Accord-ul va fi disponibil incepand cu luna Octombrie 2011, cand modelul cu facelift va fi lansat oficial in Romania

      Comment


      • #63
        Originally posted by Ionut.G View Post
        Buna ziua!
        Datorita conditiilor meteo anuntate pentru urmatoarele zile: ploi torentiale, grindina si furtuni Expozitia de pe Platoul Primariei Braila se amana.
        Vom anunta oficial noua data a Evenimentului in cel mai scurt timp posibil!
        Va multumim ca sunteti alaturi de noi!
        Noutati?
        ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

        Comment


        • #64
          Da, ar fi o NOUTATE, FOARTE MARE, dar nu legata de Expozitie ci...
          Incepand cu luna Iulie, Mara Motors isi muta activitatea de vanzari, implicit showroom-ul, la Galati - Galeriile Real. Service-ul, va functiona ca si pana acum, in locatia de pe Soseaua Dig Braila - Galati, KM4.
          Va asteptam incepand cu luna iulie in noua locatie a showroom-ului!

          Comment


          • #65
            Sa fie intr-un ceas bun!

            Ps.: e cumva in locul Fordului?

            Comment


            • #66
              Da, chiar acolo!
              De ieri stau postate cu mandrie doua bannere care 'anunta' noua locatie a showroom-ului Honda!

              Comment


              • #67
                Incepand cu 08 Iulie 2011, showroom-ul Honda se afla localizat in Galati, in incinta Galeriilor Real.
                Va asteptam la noua locatie!

                Comment


                • #68
                  Ne vedem!
                  Sa fie cu noroc!

                  Comment


                  • #69
                    Sa fie, multumim Valentin!
                    Va asteptam la noua locatie!

                    Comment


                    • #70
                      Am fost la Mara Motors service pentru revizie si am fost foarte multumit de primire si de prestatia mecanicilor deoarece diagnosticile mecanicilor au fost foarte precise . Am primit bonus si suporturi de numar etichetate mara motors.

                      Comment


                      • #71
                        Eu am cumparat recent un civic 2011 de la mara motors. F buni si profesionisti, m-au ajutat cu remat-ul, am primit bonus 2 plinuri de benzina - unul pt mine si unul pt cumnatul meu (el a vorbit cu cei de la mara, adusese clientul cum s-ar spune), kit-ul legislativ si un set de covorase. Desi sunt din Iasi cei de la Hachi nu au vrut sa ma ajute cu remat-ul au zis ca nu imi rezerva masina pana incepe programul rabla. Achizitia masinii a fost acum 3 saptamani. Cei din iasi initial mi-au spus ca avansul e de 1000 peste 2 zile cand vreau sa platesc avansul pt rezervarea masinii mi se spune ca avansul e de 2000 euro si intreb de rezervarea pana la inceperea programului rabla si agentul de vanzari nu imi da un raspuns concret. Intreb totusi daca achit cei 2000 euro si nu mi se rezerva masina pana la inceperea programului ce se intampla cu banii mei si cu masina moment in care se baga un alt agent de vanzari in seama si spune razand ca isi va lua el masina pe banii mei. Asa glume nu se fac mai ales avand in vedere faptul ca eu m-am dus in reprezentanta m-am suit in masina fara sa fac test drive si ii spun agentului ca asta ramne o platesc cash.
                        Cei de la mara motors cand au auzit ca vreau sa le cumpar o masina au fost foarte seriosi m-au ajutat in toate felurile posibile. S-a dus cumnatul meu a semnat toate actele pt mine eu doar am transferat banii in contul mara motors si apoi am luat masina. Referitor la timpul de livrare au fost f corecti mi s-a spus in ziua x dimineata poti ridica masina, am ajuns cand mi s-a spus, masina fiind spalata aranjata totul facut ca la carte.
                        Recomand mara motors oricui care vrea sa cumpere o masina, pe partea de service nu pot spune nimic deoarece nu am fost inca in service-ul lor.
                        '11 Honda Civic GT 1.8 M/T, Crystal Black Pearl

                        Comment


                        • #72
                          R3dMan in primul rand felicitari pentru achizitie si sa o stapanesti cu placere.
                          Dar vreau sa fac doua precizari:
                          1. Ce am enuntat eu a fost faptul ca voi achita eu masina si voi returna avansul care l-ai platit , nu ca voi lua masina pe banii clientului.
                          2. Sunt pe acest forum inca de la infiintare si sunt multi clienti care au luat masina de la mine, si stiu ca nu pot promit ceva ce nu tine de mine. Neavand date oficiale in acel moment despre startul programului rabla am preferat sa nu emitem date pe care nu eram siguri ca le putem onora.
                          Sarind peste aceasta mica neintelegere tin sa te felicit din nou si sa ii salut pe aceasta cale pe colegii de la Mara cu care avem o colaborare lunga si buna de ambele parti.
                          P.S. Sper sa nu deranjeze adresarea la persona intai, dar fiind pe un forum mi s-a parut cea mai potrivita.

                          Cu stima,

                          Ionut Saviuc

                          Comment


                          • #73
                            Ionut, nu am nimic cu tine personal chiar mi-ai parut foarte ok cand am fost la tine si am discutat despre masina, ceea ce m-a determinat sa merg in alta parte a fost faptul ca nu am avut un raspuns clar in ceea ce priveste remat-ul, iar cei de la mara au facut in asa fel Incat sa beneficiez si de masina cat mai repede si sa intru si in programul remat. Sunt convins de faptul ca ati avut multi clienti deoarece existati pe piata de f mult timp si am auzit de la multa lume lucruri de bine despre dealer-ul din Iasi.
                            Vreau sa cataloghez acest lucru cum ai spus si tu ca fiind o neintelegere intre noi, fara sa fie nimic personal.
                            Poate am fost eu un client mai dificil sau poate au fost alte motive care au dus la aceasta neintelegere, nu stiu ce sa spun.
                            Nu ma deranjeaza adresarea la persoana intai, in primul rand ca suntem de varsta cat de cat apropiata si in al doilwa eand cum ai spus si tu ne aflam pe un forum.
                            '11 Honda Civic GT 1.8 M/T, Crystal Black Pearl

                            Comment

                            Working...
                            X