Mara Motors (Galati-Braila) - ex-dealer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Salut dragi hondari !
    Recunosc, destul de tarziu, dar asteptam sugestii , reclamatii, critici dar...si laude !
    Cu stima,
    Irinel Iacob
    Consilier vanzari
    Mara Motors

    Comment


    • #32
      Bine ai venit printre noi, Irinel!
      De cand te-am cunoscut, eu nu am avut parte de deceptii din partea Mara Motors.
      Din partea mea si a Marlenei nu vei auzi decat cuvinte de bine.
      Iti multumim pentru profesionalismul tau si pentru felul tau de a fi!

      Comment


      • #33
        Bun venit printre hondari Irinel .
        ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

        Comment


        • #34
          Bine ai venit printre noi Irinel! Era si cazul .
          Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
          sigpic
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

          Comment


          • #35
            Welcome to the Jungle, HondaMM!
            CR-V e:HEV
            JAZZ GD1 CVT
            Ex: CR-V RE6

            Ex: RDX TB1
            Ex: Civic FD1

            Ex - JAZZ GD1
            Ex - ACCORD Type-R
            Ex - DEL SOL EH6

            Comment


            • #36
              Va multumesc pentru urari si cuvintele frumoase, si va promit ca in functie de timpul pe care il voi avea, sa raspund la toate intrebarile voastre.
              In alta ordine de idei, dorim sa promovam acest sistem de buy-back ( pe care nu l-am facut cunoscut atat de mult pe cat am fi trebuit), sa fie agreat si accesat de cei care doresc sa-si schimbe masina veche cu Honda.
              Pentru detalii va stau la dispozitie cu mare placere !
              O zi asa cum va doriti !

              Comment


              • #37
                Bine ai venit Irinel. Speram sa-ti placa aici printre hondafani
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zaGini/

                Comment


                • #38
                  Salutari Irinel si bine ai venit. Sper ca implicarea ta pe acest forum sa duca la o relatie din ce in ce mai buna intre Mara Motors si noi, clientii vostri

                  Comment


                  • #39
                    Buna ziua stimabili posesori de Honda.
                    M-am gandit sa relansez acest topic.
                    Mi se pare regretabil ca dupa plecarea consilierilor Lidia si Irinel, Mara Motors sa nu mai fie reprezentata in aria pasionatilor si posesorilor de Honda orice generatie.
                    Fiind un mare pasionat de Honda, totodata la inceput de drum in calitate de consilier comercial la Mara Motors mi-ar face deosebita placere sa fiu in permanenta legatura cu iubitorii marcii nipone.
                    Am observat comment-urile dvs referitoare la Lidia si Irinel si am auzit numai cuvinte de lauda la adresa lor. Din pacate, nu i-am cunoscut personal desi mi-as fi dorit avand in vedere aprecierile de care se bucura.
                    Fiind un mare pasionat, imi place sa pun suflet in tot ceea ce fac. Prin urmare, va stau la dispozitie cu orice sugestie sau intrebare. De asemeni, criticile, aprecierile si reclamatiile dvs sunt binevenite!

                    Cu deosebita stima,
                    Ionut Gaiu
                    Consilier Comercial
                    Honda Mara Motors

                    Comment


                    • #40
                      Salut Ionut, bine ai venit!
                      Spui de doua ori ca esti mare pasionat de Honda! Ce inseamna "mare pasionat" de Honda pentru tine? Povesteste-ne despre pasiunea ta, prin prisma lucratorului comercial sau, si mai indicat, deschide un topic separat cu Honda ta si povesteste-ne acolo despre cum ai capatat pasiunea asta si cum ai dezvoltat-o de-a lungul timpului! O mare pasiune se dezvolta, nu?

                      Comment


                      • #41
                        Ionut, as fi bucuros sa faci ce a facut Irinel pentru pasionatii Honda din Galati-Braila.
                        Legat de ce spune HonDanutzzz, Irinel nu a spus niciodata ca este mare pasionat Honda, dar s-a comportat ca si cum ar fi fost (eu sunt sigur ca a fost si este pasionat de Honda). Timpul le va dovedi pe toate...
                        Iar timpul este de partea ta.

                        Irinel si-a facut datoria. Il iubesc pe omul ala!

                        Comment


                        • #42
                          @Vtin, eu nu vorbeam de Irinel, ii spuneam fix lui Ionut ceea ce am scris, pentru ca Ionut spune despre el insusi ca e un mare pasionat! Cred ca ai inteles putin gresit, dragule!

                          Comment


                          • #43
                            Dani, am plecat de la ideea ta pentru a-mi dezvolta partitura proprie.
                            Recunosc ca am valorificat-o punctual.

                            Comment


                            • #44
                              Buna ziua.
                              In primul rand imi cer scuze pentru intarziere. In al doilea rand, sa stiti ca am ramas placut surprins sa observ ca am fost "asaltat" cu intrebari.
                              Am scris ca sunt mare pasionat de doua ori pentru ca textul nu mi-a permis sa o fac in mai multe randuri.
                              Prin anii '90 mama mea a inceput sa imi aduca de la colegii de serviciu reviste auto. Le-am rasfoit din scoarta in scoarta, am citit fiecare rand cu mare atentie, am analizat toate pozele pana in cele mai mici detalii. Ulterior am dat start-ul navigarii pe internet pe site-urile si forumurile tuturor marcilor de renume. Astfel, mi-am insusit cunostinte temeinice despre dotari, echipari, motorizari, preturi, statistici etc.
                              Punctul culminant a fost cand un prieten de-al meu a venit din Italia dupa 9 ani de zile. A considerat ca ar fi profitabil pentru el sa aduca masini din Germania si sa le vanda aici. In acest fel, am avut placerea sa conduc si sa analizez toate marcile, indiferent de nationalitate: frantuzesti, nemtesti, italiene, koreene, americane si nu in ultimul rand japoneze. Imaginati-va ca in acele momente de drive-test toate notiunile si cunostintele dobandite se corelau cu realitatea sau dimpotriva, contraziceau cu brio ceea ce asimilasem eu de pe forum-uri, site-uri si reviste de specialitate. De asemeni, in fiecare saptamana frecventam 'talciocul' cu acest prieten. Am observat ce inseamna "arta negocierii" la acel nivel, am observat ce adaosuri se practica in targ, care sunt preturile masinilor la venirea in tara etc.
                              Despre Honda...m-am interesat mult mai mult cand am vazut pe strazile patriei un NSX. Mi-a placut teribil de mult. Ajuns acasa, am cautat strasnic pe internet dupa orice era legat de Honda: motoare din orice domeniu, preturi, dotari, design, atentie la detalii, calitate. Fiind o persoana perfectionista, multe dintre cugetarile lui Soichiro Honda imi folosesc ca exemplu si ideal in viata de zi cu zi.
                              Despre masina mea nu va pot spune nimic pentru moment. Sunt in asteptarea celei mai bune oferte pentru o achizitie
                              Vis-a-vis de job-ul meu ... practic imi traiesc visul. O fac din placere si cu placere!
                              Am incercat a nu fi succint in acest randuri care ma descriu. Sper ca mi-a reusit desi timpul este limitat pentru moment. Promit sa revin daca mai exista intrebari pe marginea acestui subiect.

                              O zi buna va doresc!
                              Ionut.G
                              Junior Member
                              Last edited by Ionut.G; 21-12-10, 15:12.

                              Comment


                              • #45
                                Mara Motors va ureaza un Craciun Fericit alaturi de familie si de cei dragi! Fie ca Mosul sa va aduca tot ceea ce v-ati dorit! La Multi Ani!!!

                                Comment

                                Working...
                                X