_41_: ´92 Honda Prelude 2.0, Sebring Silver Metalic (BB3)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    prezentare? ...da , este o masina sport dar si foarte solida.....am probat-o ...fara sa vreau si sunt multumit ca am avut fericita inspiratie sa cumpar o prelude decat un golf ,bmw,sau alte tipuri care sigur erau rupte....

    Comment


    • #17
      am sa pun si niste foto dar modelul se cunoaste nu are nimic deosebit este ea deosebita ca model.....

      Comment


      • #18
        baietii astepat un topic NOU despre masina dvs !!!

        http://www.hondafan.ro/forum/forumdisplay.php?f=81 - aici ...........
        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

        Comment


        • #19
          N-are cum sa-ti para rau de asa ceva Am avut multe alte masini inainte dar n-as da-o pe altceva, + ca e frumoasa, rara, fiabila e.t.c.
          No signature

          Comment


          • #20
            Originally posted by v00d00 View Post
            eu maxim cu jantele stock 15" cauciucuri de vara, am prins maxim 190km/h pe autostrada in bulgaria... anyway e super distractia cu ea pe curbe la viteza mai mare de 120km/h. Vroiam sa intreb ce cauciucuri ai pe jantele de 16' ?

            p.s. de unde gasesc si eu o oferta buna de jante pe 16", se poate si SH daca sunt ok?
            In primul rand felicitari _41_ pentru superba ta masina Si eu sunt tot un fericit posesor de Prelude exact ca al tau, tot gri si sunt din Timisoara... destul de aproape de tine.

            Pentru v00d00... eu cand mi-am cumparat masina aveam pe ea jante de 16" cu gume de 225/40 pe spate si 215/40 pe fata dar erau extraordinar de late jantele... 9,5J pe spate si 9J pe fata.... in conditiile in care o janta normala pe 16" are 6,5 - 7J. Pasul urmator a fost sa le vand... le-am dat intr-o ora cuiva care le-a luat pentru expozitie dupa care mi-am cumparat o pereche de OZ-uri tot pe 16" neincapand mai mari de atat deoarece masina este coborata. Anyway... vis-a-vis de ceea ce zicea _41_ legat de distanta dintre prezoane... la Prelude-urile noastre e 114,3 mm adica 4(prezoane) x 114,3mm. Eu am avut mare noroc cu OZ-urile mele si le-am gasit in tzara (SH) desi nu credeam ca o sa reusesc. Alte alternative ar mai fi ebay.com... se gasesc foarte multe in state si la preturi acceptabile. Dar totusi iti urez acelasi noroc pe care l-am avut si eu si poate o sa gasesti la cineva cum am gasit si eu... daca nu, bine macar ca exista alternativa.
            Altceva.... felicitari baieti pentru masinile voastre si poate ne intalnim candva la o bere (fara alcool) :P dar asta in viitor deoarece bestiutza mea este in lucru... a suferit un minor accident frontal si asteapta sa fie gata. Inclusa in plan este si schimbarea motorul cu un 2.2 VTEC pe care o sa-l aduc in curand din UK.
            In speranta ca am fost de ajutor.... va salut si va urez numai bine!

            Comment


            • #21
              Merci Vezi ca e pe mobile.de un prelude vtec jdm ieftin . link : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=1

              Da-mi te rog (pe privat eventual) un id. de mess daca ai .
              _41_
              Senior Member
              Last edited by _41_; 23-10-09, 10:20.
              No signature

              Comment


              • #22
                Superbe Hondele sa le stapanesti sanatos si fara incidente

                Comment


                • #23
                  Merci . O stapanesc pe argintie ca cealalta e proprietate Tekin . Din cate stiu si el are user pe hondafan .
                  No signature

                  Comment


                  • #24
                    salut ...m-ar interesa daca stiti vreunul ce diferenta este intre prelude de america si prelude de europa ...in principal m-ar interesa la masini seriile inafara de cele de pe sasiu ...mi-ar prinde bine putin ajutor!!!

                    multumesc
                    ticker
                    Administrator
                    Last edited by ticker; 02-11-09, 10:15.

                    Comment


                    • #25
                      Motorul in mod special . F20A nu o sa gasesti pe Prelude varianta U.S. , cutia la fel din cate stiu . Daca tu ai H23 de ala este si pt. USA , la fel si H22
                      P.S. vezi ca ti-am raspuns la privat
                      No signature

                      Comment


                      • #26
                        salut, super tare masina..imi place la nebunie modelul..sa o stapanesti sanatos
                        2015 Honda Civic 5D 1.8 M/T Lifestyle, Brilliant Sporty Blue Metallic
                        ex: Honda Civic 1.4i Hatchback Red 1997
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_popkorn/

                        Comment


                        • #27
                          Merci . Si mie mi place civicul tau . defapt e ultimul model de civic care mi place cu adevarat
                          No signature

                          Comment


                          • #28
                            Salut _41_ ! Scuze dar nu am avut acces la net de ceva vreme. ID-ul meu este eek_the_freak. Da-mi add te rog... chiar vreau sa te intreb cateva chestii daca stii! Salutare!

                            Comment


                            • #29
                              Preludele e praf am avut azi un accident cu el ... detalii zilele urmatoare.
                              No signature

                              Comment


                              • #30
                                imi pare rau sa aud asta despre o asa masina

                                important e ca tu sa fi bine, ca tu de vei fi bine cu siguranta intr-o zi iti vei lua un alt Prelude
                                07 Honda Civic Type R Milano Red
                                Ex: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT Taffeta White

                                Comment

                                Working...
                                X