GABRIELB: '06 Honda S2000, Indy Yellow

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GABRIELB: '06 Honda S2000, Indy Yellow

    Salut tuturor,

    Am aflat abia acum cateva zile de existenta acestui fan club, asa ca, pentru inceput, vreau doar sa-i salut pe toti admiratorii marcii. Eu am un S2000 si pot spune ca am ceva vechime in relatia cu Honda: Accord Type R, CR-V, Accord 2.2 I-CTDI. Pana la urmatoarea intalnire, in care o sa va propun cateva teme de dezbatere, va doresc o primavara excelenta tuturor!
    ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

  • #2
    Bine ai venit printre noi!

    Din ce an e masinuta?

    Ceva poze cu ea ai pentru noi?
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Interesanta relatia ta cu Honda Bine ai venit si s-o stapanesti sanatos !
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • #4
        WELCOME !

        Comment


        • #5
          bine ai venit S2000 galben e febletea mea ... tot imi fac eu EP3 galben pana la urma
          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

          Comment


          • #6
            Super!
            Pozele le asteptam aici www.hondafan.etp.ro
            Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
            ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

            Comment


            • #7
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/gabrielb/
              Masina este din 2006
              ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

              Comment


              • #8
                Are si Hardtop! Very niice!

                E mai silentioasa cu hard top-ul decat cu soft top-ul ca eu am auzit ca nu ar fi asa, ci invers?
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Welcome to the Jungle, gabrielb!
                  Cred ca te-am vazut prin zona Unirii-Casa Poporului (daca erai tu) acum vreo 2 saptamani. Oricum sunt putine S2000 prin Bucuresti si mai ales galbene si mai putine.
                  Masina este de vis!!!
                  CR-V e:HEV
                  JAZZ GD1 CVT
                  Ex: CR-V RE6

                  Ex: RDX TB1
                  Ex: Civic FD1

                  Ex - JAZZ GD1
                  Ex - ACCORD Type-R
                  Ex - DEL SOL EH6

                  Comment


                  • #10
                    Este mai silentioasa cu hardtopul, fara discutie, desi nici cu softtopul nu mi se pare deranjant de zgomotoasa. La coborarea de pe trotoar de exemplu, la hardtop se aud mici scartiituri, provenite de la cuiele de fixare. Un alt avantaj ar fi luneta care este mult mai mare. Eu nu merg cu masina iarna(desi de cand au introdus ESP-ul poate fi o masina all seasons), dar primavara si toamna mi se pare mult mai potrivit sa ai hardtop.
                    ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

                    Comment


                    • #11
                      Salut, foarte frumoasa masinuta.S-o stapanesti sanatos!
                      '05 S2000
                      '05 Accord LS i-CTDI
                      '08 Lexus RX 400h

                      Comment


                      • #12
                        Hehe...muream de curios sa stiu a cui era masina...s2000 galben cu hardtop...nu vezi asa de des..poza e facuta pe dimitrie cantemir...am ramas cu gandul la masina asta S-o stapanesti sanatos! Numai bine
                        www.whp.ro - Revista adevaratilor pasionati de tuning si automobile!

                        Comment


                        • #13
                          Mutumesc tuturor pentru urari; Dragos, lucrez pe Sincai, deci daca stai in zona, ne vedem. Alegerea culorii nu este meritul meu(nici nu m_as fi gandit la galben) ci al unui foarte bun prieten din Franta, un mare fan Honda.
                          ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by gabrielb View Post
                            Este mai silentioasa cu hardtopul, fara discutie, desi nici cu softtopul nu mi se pare deranjant de zgomotoasa. La coborarea de pe trotoar de exemplu, la hardtop se aud mici scartiituri, provenite de la cuiele de fixare. Un alt avantaj ar fi luneta care este mult mai mare. Eu nu merg cu masina iarna(desi de cand au introdus ESP-ul poate fi o masina all seasons), dar primavara si toamna mi se pare mult mai potrivit sa ai hardtop.
                            salut gabriel!

                            te-am vazut si eu acum vreo 2 saptamini pe dorobanti, dar n-am apucat sa te claxonez...

                            Am tot pus si eu intrebarea cu zgomotul la hardtop vs. softtop si tot nu sunt pe deplin lamurit. Daca ai vrea sa ne intilnim intr-o zi sa fac si eu o comparatie, ar fi super. Poate simbata sau duminica? Eu am un S2k burgundy red cu soft top. Da-mi un semn..
                            S2000 / deep burgundy metallic / 2008

                            Comment


                            • #15
                              Salut Pky,
                              Nu sunt in Bucuresti weekendul acesta dar saptamana viitoare cu placere.
                              ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

                              Comment

                              Working...
                              X