FETHERW80: '08 Honda Civic Type S+ 1,8 Deep Bronze Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Tocmai am fost cu fata la infrumusetare la mania detailing si i-am facut un paint sealant + scos cateva zgarieturi si a iesit super super
    '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

    Comment


    • #32
      nice in sibiu nu avem nimic de genul asta, sau cel putin nu am eu habar
      honda civic 5d 1.8 champagne silver, senzori parcare

      sibiu SB-11-WAW

      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vladone/

      Comment


      • #33
        Tocmai mi am comandat plasticul de pe bord cum e la type r si civic facelift si abia astept sa-l montez.
        '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

        Comment


        • #34
          Cat a costat plasticul?
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • #35
            Si pe mine m-ar interesa ... ca deja s-a zgariat de la miile de incercari de a lustruii darele care se fac pe el si stersul prafului ...
            -sold-'09 Honda Civic 5D 1.8 Executive Champagne Silver
            '94 Honda CRX Del Sol 1.6 Milano Red (D16Z6)
            '01 Honda S2000 Type V (VGS) 2.0 Laguna Blue
            '15 Honda CRV EX 1.6 Passion Red Pearl

            Comment


            • #36
              Se pare ca nu s ar potrivi la mine, ci la cele cu xenon (mie imi trebuie de type r simplu cel chel).
              Cineva interesat? Deci se potriveste(cred, si ma mai interesez) pe un executive
              '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

              Comment


              • #37
                Originally posted by godspeed View Post
                Se pare ca nu s ar potrivi la mine, ci la cele cu xenon (mie imi trebuie de type r simplu cel chel).
                Cineva interesat? Deci se potriveste(cred, si ma mai interesez) pe un executive
                Adica la mine hihi, cat face jucaria de curiozitate ??
                -sold-'09 Honda Civic 5D 1.8 Executive Champagne Silver
                '94 Honda CRX Del Sol 1.6 Milano Red (D16Z6)
                '01 Honda S2000 Type V (VGS) 2.0 Laguna Blue
                '15 Honda CRV EX 1.6 Passion Red Pearl

                Comment


                • #38
                  Originally posted by thoramann View Post
                  Adica la mine hihi, cat face jucaria de curiozitate ??
                  60eu +tva din cate stiu.

                  Dar inca nu stiu exact daca se potriveste la mine sau nu(eu n-am xenoane si mai am o gaura cu reglajul farurilor iar cea de type r plus avand xenoane nu mai are reglajul asta).
                  '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                  Comment


                  • #39
                    Sa vedem daca nu se potriveste la tine si merge la mine, poate te usurez de ea fiindca ma scoate din minti calitetea aluia stock de pe exec... arata frumos dar numa cand e nou
                    -sold-'09 Honda Civic 5D 1.8 Executive Champagne Silver
                    '94 Honda CRX Del Sol 1.6 Milano Red (D16Z6)
                    '01 Honda S2000 Type V (VGS) 2.0 Laguna Blue
                    '15 Honda CRV EX 1.6 Passion Red Pearl

                    Comment


                    • #40
                      OKy, ramane sa vad ce si cum.
                      Eu sper sa am noroc si sa fie cea fara xenoane.
                      '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                      Comment


                      • #41
                        Iti urez bafta multa, nu de altceva dar la mine nu e urgent, pot sa mai astept (si ar fii indicat fiindca sunt in cur cu banii) sa se zgaraie mai serios actualul si sa-l schimb dup'aia.

                        Apropo, de unde l-ai comandat ? Au si kiturile de bare pt civic ? M-ar interesa in principal unul ca pe type-r, iar daca nu ar merge si celalalt pt civicul normal. - oricum nici asta nu e urgent evident, doar ca sa stiu alternativele ...
                        -sold-'09 Honda Civic 5D 1.8 Executive Champagne Silver
                        '94 Honda CRX Del Sol 1.6 Milano Red (D16Z6)
                        '01 Honda S2000 Type V (VGS) 2.0 Laguna Blue
                        '15 Honda CRV EX 1.6 Passion Red Pearl

                        Comment


                        • #42
                          salut
                          Intentionez sa-mi achizitionez si eu un civic 1.8 5d 2008
                          sunt si eu interesat de unde ai luat eleronul de type r ,la ce pret,si daca se potriveste pr civic 5d 2008(nu facelift)
                          Cat despre praguri(fata spate laterale) se potrivesc pentru un 5d?
                          Merci
                          b.

                          Comment


                          • #43
                            salut beck, pai ce sa-ti zic, eleronul l-am luat de la rolest, cat despre praguri+fusta fata/spate asa a venit masina(type s).
                            Referitor la intrebarea ta cu pragurile, din ce stiu eu mai ramane un mic spatiu in spate dc pui praguri de type s/r si atentie ca trebuie schimbate si arcele de roti(toate)

                            Revenind la plansa de bord am avut noroc si s-a potrivit cu modelul meu(adica fara xenon sau senzor parcare, si aici ma refer strict la butoane pe plansa), deci thoramann din pacate eu am avut noroc
                            O sa pun o poza zilele astea dar stiti cum arata

                            Astazi dupa ce mi-am luat spalatorul ala karcher am spalat-o si eu sa vad cum e, si a iesit ok doar ca mai trebuie sa cumpar spume si alte nebunii...
                            '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                            Comment


                            • #44
                              De cateva zile ma bate gandul sa-mi pun folie pe luneta si geamurile mici spate, ce culoare credeti ca mi s-ar potrivi avand in vedere ca masina mea e maro curata si neagra murdara pentru ca am vazut diverse nuante de albastru, maro si negru pe masinile de pe strada.
                              De folia 3m ce parere aveti? gasesc altceva mai bun ?
                              '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                              Comment


                              • #45
                                frumoasa, identica cu a mea (stock vorbind)
                                aceleasi modificari vreau si eu (masca,eleron,vopsit praguri,arcuri si...jante) dar mai am cateva jucarii carora le dau prioritate deocamdata.
                                sa o stapanesti sanatos.
                                te sfatuiesc sa tragi o folie transparenta pe capota si pe faruri, la drum inafara se sableaza de la nisipul aruncat de cei din fata....la mine capota arata destul de nasol.
                                HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
                                HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
                                vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
                                KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

                                Comment

                                Working...
                                X