FETHERW80: '08 Honda Civic Type S+ 1,8 Deep Bronze Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mersi Razvan, incerc sa mi fac singur operatiunile basic la care nu e nevoie de un knowhow prea mare si scule specializate(desi am imprumutat presa de pistonase).
    Revenind la alarma, nu are decat o mufa magistrala mare...am demufat si am pis o la loc, deocamdata e ok, desi imi mai da la deschidere senzor acustic ca s a intamplat ceva de la ultima inchidere.
    Se pare ca e mai complicata alarma si se poate diagnostica, daca nu ii dau de cap sper sa ajung pe la asko...
    '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

    Comment


    • Am rezolvat o cu alarma, se pare ca erau senzori pe geam deschis care sesizau miscare penteu ca am folosit un parasolar mare.
      Acum revin cu iltima problema... m a mancat undeva si am fost la o spalatorie locala unde la interior folosesc si tornador, si dipa ce mi a dat cu el pe plastice mi s a exfoliat ornamentul de plastic cromat de pe volan.. ce dracu de solutie or fi folosit in tornador!
      Cum ati rezolvat problema ornamentului ?
      '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

      Comment


      • Eram sigur că ceva de genul ăsta e la alarmă...

        Cu H-ul de pe volan ai 4 variante:
        - îl cureţi pe tot şi îl faci alb (eu aşa am făcut);
        - găseşti un "chinez" care să îl revopsească pe loc;
        - lipeşti peste el un H de tablă (nu prea estetic şi nu ştiu ce să zic în caz airbag peste dinţi);
        - schimbi airbag-ul şofer (în care H-ul e inclus).
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

        Comment


        • Dar de ce e așa greu de vopsit cu un spray?
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • Problema e că se exfoliază un lac, după care argintiul se şterge cu degetul. Iar pentru o revopsire corectă trebuie exfoliat tot lacul şi curăţat tot ce e expus vederii, în vederea revopsirii. Iar H-ul nu prea iese de acolo şi loco e nevoie de multă precizie pentru a vopsi şi faţa şi (mai ales) lateralele îngropate, vizibile şi ele parţial, fără a vopsi şi cauciucul din jur.
            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

            Comment


            • Pe cauciucul din jur dai cu o vaselină ( strat gros) și o cureți după vopsire
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

              Comment


              • Sau incepi migalos cu banda adeziva de mascare(scotch de hartie) si vopsesti cu spray plastidip, 2-3 straturi cred ca rezolva. Sunt curios cum s-ar vedea negru mat.
                The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                https://www.instagram.com/iamrusu/

                Comment


                • Mersi baieti, Razvan, Gabriel; da, asa esre Razvan, initial e o folie de protectie pesre stratul cromat care cu timpul se exfoliaza.
                  Ma gandesc ce solutie sa adopt, vopsire crom ptr plastic, plastidip, colantare...

                  @iamRusu http://www.fitfreak.net/forums/fit-i...e1493061299740
                  Cam asa ar arata pe negru
                  '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                  Comment


                  • Not bad at all.
                    The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                    https://www.instagram.com/iamrusu/

                    Comment


                    • Parerea mea e ca trebuie sa fie putina armonie intre ornamentele interioare, e de evitat mai mult de 2 nuante. Eu as zice sa cauti o solutie sa o readuci sa culoarea oem, cromat.
                      Nu zic ca arata rau pe negru, doar ca dupa un timp nu stiu daca o sa iti mai placa.

                      Comment


                      • Salut, bielete antiruliu ce ati recomanda/folosit dintre lemforder si swag ?
                        '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                        Comment


                        • Lemforder am pus eu pe masina anul trecut si isi fac treaba ca la carte.
                          Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                          Comment


                          • Mersi, deja le am comandat, le montez azi...
                            '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                            Comment


                            • Salut colegi, dupa ce am cantarit variantele cu sigla volan, m am gandit ca cel mai bine ar fi aplicare cu fibra de carbon peste... Stiti vreo firma prin bucuresti care sa faca asta? (exista o firma prin valcea, dar vad ca s au inchis, am mai gasit o firma prin bacau parca, dar sunt cam departe si nu ma pot deplasa cu masina ca sa faca mulajul/forma).
                              Daca mai sunt doritori poate la mai multe bucati iesim mai bine ca bani!
                              '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                              Comment


                              • Salut colegi, recent am umplut vasul cu lichid de parbriz iar dupa 1 ora am constat ca il pierde si am o mica baltoaca sub masina... Am inceput si am demontat contra aripa pana am ajuns la vas, am demontat pompa si cu filtrul, am pus niste banda teflon, dar fara rezultate...
                                Ca atare am dat comanda de alt filtru, preventiv, ptr ca nu mi dau seama daca e de la filtru sau e spart rezervorul in zona gaurii in care se introduce filtrul+pompa...
                                A mai patit cineva ceva asemanator ?
                                '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                                Comment

                                Working...
                                X