FLORIN CRISTEA: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sper sa nu ai gura aurita....ca daca e asa nu e bine.....mai am 12 zile si plec...am sa incerc luni sa vad daca pot gasi in scurt un set ambreiaj....Daca ar fi dupa mine l-as schimba... dar ca cheltui acum 1800 pe ambreiaj parca nu ma incanta.


    Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • Ai nr meu de tel??? Da-mi un apel si te sun inapoi...sa vrb mai pe larg. Ma speriati toti.... Mie' ca ma rup si imi iau set ambreiaj ...si poate nu e nevoie sa vezi ce va alerg.....cu Crv 2


      Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

      Comment


      • Am primit mesajul, dar acum am telefonul pus la un restore si nu pot inca sa sun. Cum se termina de reinstalat te sun.
        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

        Comment


        • Florinelu, gluma, gluma, dar la cati km ai tu de facut, schimba dracu' tot, stiu ca ai alte prioritati, stiu cum e cand banii sunt numarati, planificati si altii...pauza, dar nu risca sa pierzi timp si bani pe care nu-i ai in camp deschis..tu stii,....mergeam azi pe la baraj la Siriu, vedeam ce lejer e A/T-ul asta, mai ales prin pietroaie si mi-am amintit de distractiile de odinioara cu ambreiajul...ale mele la un jeg de Renault...apoi de ale tale... bafta oricum si drum bun !! Daca pleci asa, vezi prin Asko cum se misca asistenta rutiera europeana, poate totusi nu va fi cazul, dar pune raul in fata, e mai sigur, hai sa traiesti !!
          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

          Comment


          • Are dreptate Willy, nu pleca la drum lung fara sa ai incredere in toate amanuntele tehnice. Si intr-adevar, nu omite chestia cu asistenta rutiera ca nu te costa nimic, dar te poate ajuta enorm.
            O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

            Comment


            • Il schimb ....sa vad cat de repede il primesc . 9 mil e numai manopera....sper sa nu fie nevoie de volanta ca-i dau foc.
              Nimic nu e gratis in ziua de azi...asta vis a vis de asistenta rutiera. Cititi cu atentie pentru cine este gratis acest servici http://www.hondaauto.ro/#0-go-honda-road-assistance.
              Daca va fi imi voi cumpara un card e vreo 45 de euro parca,nu stiu sigur.
              In plus imi iau eu toate masurile sa nu se intample nimic.....sunt destul de prevazator..

              Sent from my iPhone4 Vtec using Tapatalk
              FLORIN CRISTEA
              Senior Member
              Last edited by FLORIN CRISTEA; 19-08-12, 04:54.
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

              Comment


              • Parca era 38 de euro sau moca dupa o revizie la Asko...de vazut !!...parca tocmai ai facut revizia...poate ti-a scapat !!
                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                Comment


                • O sa-i intreb..si eu stiam de 38 de euros...ro861 zice ca mocca....
                  M-am interesat 38 EU + TVA valabil 1 an de zile.
                  FLORIN CRISTEA
                  Senior Member
                  Last edited by FLORIN CRISTEA; 20-08-12, 07:29.
                  Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                  Comment


                  • Dar daca ai facut revizia la Asko, aia de 70.000.....moca un an, intreaba, eu asa stiu, e adevarat, daca ai venit cu pachetelul de-acasa, pica, cred ca asta e justificarea, trebuie facuta revizia cu marfa loco, erau parca 2 optiuni la ulei !!
                    WillyCR-VFAN
                    Senior Member
                    Last edited by WillyCR-VFAN; 20-08-12, 07:52.
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • Pai vezi.....am sa-l iau cu 38 & TVA....miercuri cand ma duc la schimbat pompa de ambreiaj si ambreiajul ...disc ..placa...rulment... de la cap la coada.
                      FLORIN CRISTEA
                      Senior Member
                      Last edited by FLORIN CRISTEA; 20-08-12, 22:45.
                      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                      Comment


                      • Da, am primit eu asistenta europeana 'moca' acum 2 luni la revizie la Asko, dar tin minte ca mi-au mentionat ca asta a fost pentru ca am pus consumabile de la ei, deci cu pachetel de acasa nu merge (desi probabil economia la consumabile compenseaza pretul cardului)

                        Comment


                        • Eu am primit pachetul de asistenta rutiera europeana de la Carpati Motors moca(acum 6-7luni) si venisem si cu produsele de acasa (ulei, filtre)....
                          I don't care about other cars , i just love my Honda

                          Comment


                          • Si nu-i valabil 1 an? De ce trebuie acum unul nou? Ca tot aia e...
                            -------------------
                            There is no point of having if you can't share.

                            Comment


                            • Originally posted by YoZ View Post
                              Eu am primit pachetul de asistenta rutiera europeana de la Carpati Motors moca(acum 6-7luni) si venisem si cu produsele de acasa (ulei, filtre)....
                              Hai las-o !, nu te cred ! e prea rozalie !!...convinge-ma !!
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment


                              • Originally posted by BlackMagic View Post
                                Si nu-i valabil 1 an? De ce trebuie acum unul nou? Ca tot aia e...
                                Scuzati confuzia...neatentia...
                                -------------------
                                There is no point of having if you can't share.

                                Comment

                                Working...
                                X