FLORIN CRISTEA: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
    Ticker :"Gratarul de inceput de sezon" de obicei pe unde sa face...??? Nu am fost niciodata..nici nu prea aveam cum....s-a mai facut asa ceva..???
    Undeva in afara Bucurestiului la iarba verde. Anul trecut nu s-a tinut si vreau neaparat sa facem anul asta.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #32
      Corect.....ne orientam....si la urma urmei asa cum am intrat in noroaie si am iesit cu ale ei de prima echipare la fel va fi si cu un set de 4 Quatrac2 stiu ca sunt bine cotate..Si daca AMERICA ar fi in locul BULGARIEI tare bine ar fi.....80 usd o anvelopa....maxim la dimensiunea mea...Goodyear 167 usd( http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.p...te=15&weiter=0 ). Oricum ar fi bine sa fie USA in locul BULGARIEI. Eu nu stiu ce draq le fac astia de le scot la preturile astea de dai pe spate. Sunt din UE fara taxe....masa'mare ce adaus le baga.

      Buna treaba cu gratarul in portbagaj......eu am fost o singura data la un "meeting" HONDAFAN....in 2007 in primavara parca..la POLIVALENTA...am fost singurul CRV....atunci am cumparat autocolantele...de acolo baietii s-au tras la o cafenea ...nu m-am dus din motive independente de vointa mea...era si cam tarziu si aIIa zi aveam treaba de facut..poate data viitoare....
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

      Comment


      • #33
        In afara BUCURESTI gasim...da mai greu cu iarba verde......Acum 33 de ani cand eu aveam 20 ...era iarba si inca f verde. Acu' s-a cam dus draq...tre sa umbli ca sa o gasesti curata si fara d'alde neamu' lu'manea prin ea.
        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

        Comment


        • #34
          DE ce nu ajungi? din cauza de bebe?

          Comment


          • #35
            gratar

            Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
            In afara BUCURESTI gasim...da mai greu cu iarba verde......Acum 33 de ani cand eu aveam 20 ...era iarba si inca f verde. Acu' s-a cam dus draq...tre sa umbli ca sa o gasesti curata si fara d'alde neamu' lu'manea prin ea.
            Scuze dl Florin, mai aluneca degetu dar ma si grabesc.
            Daca este de gratar ma bag si eu cu voia dvs, ca nu am mai iesit de mult.
            Am putea sa mergem pe la Cernica sau Branesti, nu stiu, sunt multe zone inca frumoase si inca se poate, ca in curand o sa vina cei de la mediu peste noi si......pa gratare.
            Exact ca afara o sa fie.
            Cu stima.

            Comment


            • #36
              Ok, hai ca facem topic pentru gratar, desi e cam devreme...

              L.E. E gata: http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?t=6476
              ticker
              Administrator
              Last edited by ticker; 11-02-09, 11:28.
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #37
                Mihai, daca pe mine ma intrebai, da, "pitik" este "vinovat.Domnisoara face in curand 1an si 3 luni, am inceput sa mergem, energia ei nu se termina niciodata...asa ca asta "i-mi ocupa tot timpul" (in week-end).

                Daca il intrebai pe Florin, atunci parere mea este ca taman era la "pescuit".
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
                http://www.hotelcehov.ro/

                Comment


                • #38
                  Originally posted by ryloy View Post
                  Mihai, daca pe mine ma intrebai, da, "pitik" este "vinovat.Domnisoara face in curand 1an si 3 luni, am inceput sa mergem, energia ei nu se termina niciodata...asa ca asta "i-mi ocupa tot timpul" (in week-end).

                  Daca il intrebai pe Florin, atunci parere mea este ca taman era la "pescuit".
                  de tine ziceam. S-a facut mare si a ta.
                  Sa-ti traiasca!

                  Comment


                  • #39
                    Multumesc!
                    Si tie sa-ti traiasca!
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
                    http://www.hotelcehov.ro/

                    Comment


                    • #40
                      1. Iepurasu'...fara "domnu" nu tin neaparat.......
                      2. Sa va traiasca copiii fratilor si sa ajunga la 17 ani ca a mea.....si atunci o sa intelegeti de ce umblu mai mult la pescuit si mai iau si nevasta cu mine cate o data....mai grav e ca a pus geana pe masina .....si isi tot face planu' ca ar mai fi un an....da eu cred ca mai sunt multi ani....pana la momentul pe care il tot "invoca" de vreo 3 ani.....permis....masina....cu fetele la munte sau mai stiu eu cu cine.....dreams.....dreams.....
                      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                      Comment


                      • #41
                        fata are nevoie neaparat de masina.
                        pentru parinti un spark ca nu au nevoie de mai mult.
                        Oricum au imbatranit si nu mai au reflexe. ( din cugetarile lu' sormea care are 20 de ani)

                        Comment


                        • #42
                          gratar+pescuit

                          Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                          1. Iepurasu'...fara "domnu" nu tin neaparat.......
                          2. Sa va traiasca copiii fratilor si sa ajunga la 17 ani ca a mea.....si atunci o sa intelegeti de ce umblu mai mult la pescuit si mai iau si nevasta cu mine cate o data....mai grav e ca a pus geana pe masina .....si isi tot face planu' ca ar mai fi un an....da eu cred ca mai sunt multi ani....pana la momentul pe care il tot "invoca" de vreo 3 ani.....permis....masina....cu fetele la munte sau mai stiu eu cu cine.....dreams.....dreams.....
                          o.k Florin, pe unde mai mergi la pescuit?
                          ai fost si la copca in iarna asta?

                          Comment


                          • #43
                            1. Spark....???? Mihai ma sperii...in nici un caz .Nu am nici o problema sa dau masina copilei...dar sa mai creasca sa se mai coaca nitel si abia dupa aia mai vedem. Dupa mine posibilitatea de a lua permis de conducere la 18 ani nu prea e ok. La 20-22 poate... vezi cate se intampla... am ajuns la concluzia - vazandu-i in trafic si nu numai - ca ceva merge prea "repede" cu generatia asta de tineri...e adevarat fata de generatia mea nu se poate face nici un fel de comparatie. Sunt foarte grabiti..agresivi...au impresia ca le stiu pe toate...adevarat posibilitatile de informare sunt altele,timpurile sunt altele...oamenii s-au schimbat . Daca intrebi pe unul cine a fost Ion Creanga risti sa-ti spuna ca e un teatru...sau Kogalniceanu o statuie....
                            Iar femeile in trafic pe mine ma sperie nu sunt misogin dar cate am vazut si in Bucuresti si pe sosea in tara ....O sa vedem daca are aptitudini nici o problema sa-si ia permis si sa-i dau masina, dar daca nu....o sa astepte mult si bine. Viata si libertatea sunt mult mai importante decat soferia. Am vazut si soferite ..jos palaria ...dar cate sunt...????......8-9 %......daca sunt.

                            2. Iepuras'..la copca ..ca si in avion de altfel nu ai sa ma vezi .....stai sa dea caldura si ne organizam......abia astept sa o rad de acasa 2-3 zile....la aer curat si senzatii tari....ca daca nu ai noroc sa puna si botul...numai cu senzatiile ramai.La copca nu merg din principiu...sa stai..sa forezi sa ingheti p'colo....se mai rupe draq si gheata....nu ma tenteaza. Sa vina caldura si mergem....ne organizam.Daca ai noroc mergem in niste locuri salbatice de nu-ti vine sa te mai intorci acasa....Am avut o tentativa de DELTA la stiuca anul trecut in inceput de noiembrie....dar am facut o raceala si nu am mai plecat....mai bine ..era de mers vreo 8-10 km cu barca....si daca ai fost cu barca cu motor pe frig stii ce inseamna ....plus ca nu s-a luat nimic..asa ca nu mi-a parut rau...spinning pot face si la sfarsit de vara cand mai e inca caldut...in 07 in septembrie am luat stiuca frumoasa.....fara sa-mi inghete toate alea in DELTA si fara sa dau si o poala de bani ( cazare,barca,taxe...etc..etc)
                            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                            Comment


                            • #44
                              Ha , ha...deaia ne tot batea domnu' la cap cu containerul ala pe roti...Ridgeline, parca...intr-un an ramane fara masina!

                              Io zic sa ia carnetul la 18 ani... si daca ti tu neaparat sa nu-i iei masina...sa se antreneze cu tine pana la 20-22 ani si ii iei dupa asta.Parerea mea!
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
                              http://www.hotelcehov.ro/

                              Comment


                              • #45
                                "Ti razi.....?????".......pai tu ce crezi..cu cat e mai mare cu atat am sanse sa nu o vrea nimeni......cand am zis sa dau CRV si sa iau ISUZU ala dubla cabina mi-a sarit toata familia in cap...."Ce bai tata ce sa faci cu ea...nu vezi ce mare e....?????"....mergem cu camionul..."......atunci a fost sansa mea...daca ma tineam mai tare...o rezolvam, CRV gasisem sa-l dau si nu in mare pierdere.vreo 300-500 eu mai putin ..iar ISUZU era pe stoc si in pret bun....si scapam de toate grijile...la ala chiar nu atenta nimeni. O sa-si ia si permisul si o sa-i iau si masina....la anul termin leasing la CRV ...deci se face "loc"....da pana atunci mai vedem.
                                Fratilor un electrician bun care se pricepe la alarme...??? Sa va spun si de ce....am pe masina un VIPER.....si la instalare am cerut ca in momentul in care armez sa se inchida...geamurile....trapa....si pliere oglinzi.....ala care mi-a montat-o " Domne' nu se poate"...i-am cerut sa-mi argumenteze...da stiti cum fac astia....Deci am nevoie de unul care sa stie ce cum si ce fel.....Alarma este un VIPER 5002....
                                Astept cu interes sugestiile dvs.
                                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                                Comment

                                Working...
                                X