FLORIN CRISTEA: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Click image for larger version

Name:	Test OPTIMA.jpg
Views:	1
Size:	36.0 KB
ID:	725700

    Defecta....se schimba....
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • Am schimbat-o si am dat o fugă și pānă la Caranda. Am cumparat chestia aia cu 3 leduri...ca să nu zic ca m-am dus degeaba...😂. Faine sunt redresoarele dar tre' să ai țechini in buzunare. Am vazut unul la 290 si ceva...ala da merită banii bun pt Optima. Tehnicianul mi-a zis ca ledurile alea sunt orientative...mai de cocolomokolo....bun e ca au priza pt redresor....nu mai stai sa tot desfaci.
      Mai vedem....pānă una alta am o OPTIMA YEELLOW TOP nouă.....cu inca 2 ani garantie...
      FLORIN CRISTEA
      Senior Member
      Last edited by FLORIN CRISTEA; 01-08-17, 14:06.
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

      Comment


      • Bun așa! Măcar a fost cu folos toată tărășenia, mai multă garanție.
        Ce să zic... să vă țină vreun an jumate? Sau 6-7?
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

        Comment


        • Originally posted by bekxy View Post
          Bun așa! Măcar a fost cu folos toată tărășenia, mai multă garanție.
          Ce să zic... să vă țină vreun an jumate? Sau 6-7?
          Să sperăm. Am sa cumpar si un redresor ...e bun sa fie acolo. Mi-ar trebui o bornă de plus. Aia care o am s-a cam largit și se strānge mai greu. Am vrut să o comand la ASKO dar vine cu tot cu, cablurile instalației, ceea ce nu am nevoie....crezi ca se poate face ceva ?...adică se poate comanda si separat ?. Am cumparat borne din magazin, evident ca nu sunt ca cele de pe mașină, nu aș vrea să fac vreo țigănie.
          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

          Comment


          • Originally posted by bekxy View Post
            Bun așa! Măcar a fost cu folos toată tărășenia, mai multă garanție.
            Ce să zic... să vă țină vreun an jumate? Sau 6-7?
            era suparat un englez aseara pe un forum HRV ca i-a murit bateria originala dupa 16 ani si el nu a fost atent cand a cumparat masina asa...la unii tine mai mult, la altii mai putin
            ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

            Comment


            • eu vopsesc orice masina la renault la dealer datorita produselor ixell , linia lor proprie.

              honda vin dezastru direct din fabrica ce pretentii sa mai ai de la dealeri.

              uite aici o lucrare renault autobecoro baia mare de luna trecuta.
              s-a vopsit aripa spate, usa si barile. off the gun finish fara polish:
              culoare 101% match , toata linia Ixell / lac Ixalis evo + aditiv anti scratch / pistol Devilbiss GTI Pro TE 20 1.3











              s-a vopsit pt ca la o furtuna a cazut tencuiala de pe bloc si mi-a spart doua masini.

              asa arata ...



              Comment


              • Meseriasi....👍. Lucrare de maestru...
                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                Comment


                • Florin, as putea sa te enervez, sa-ți zic ca nu e prima oară cānd ți se īntāmpla lucruri acolo la Asko, e a treia oară, parca zici, iar tu nu te lași, insisti...! Dar n-o fac...!
                  O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                  Comment


                  • Florin, confirm partea de vopsitorie de la Asko. Macar mie mi s-a potrivit nuanta, dar tot m-am ales cu un ornament rupt de ei si lipit cu superglue. Super profi...
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • Am rugat sa mi se sterga comentariul ..cam acid de altfel. Ieri am scos masina mai la lumină in plin soare si am vazut mai bine..este vopsită ok...este bună nuanța. In fata blocului "prindea" niste umbre . Probabil ca au vopseaua preparată deja pe coduri si aia e.....26 scrie pe mașină ..26 īi dăm...nu au chestia aia cu "Studente' paletaru.."..🤣🤣🤣. Ultima dată probabil ca partea dreaptă la ASKO a fost vopsită și așa se explică potriveala. Daca aș fi stiut ca nu pot scoate ornamentul fără să strice īl dădeam eu jos. Cert este ca dacă mașina a fost revopsită in altă parte, alt service, riscul sa nu iasă este de 100%. In plus vopseaua este dată in strat f subtire la cea mai mică zgārietură apare chitul. Asta este. Ornamentul au zis ca o sa-l comande ei si sa-l īnlocuiască.....cade din locul lui și ieri l-am gasit pe podea. La 62 de ani nu mai am timp sa-mi fac 100000 de nervi...atāta timp cāt motorul merge uns si nu cad din ea e ok.....🤣🤣🤣🤣🤣🤣
                      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                      Comment


                      • Asta'i cu pricina....
                        Attached Files
                        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                        Comment


                        • Ca sa nu las treaba neterminata..mi-au schimbat si ornamentul, evident cu unul nou. Adevarul este ca se monteaza si demonteaza greu. La demontare riscul de rupere e f mare.
                          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                          Comment


                          • Bine că și-au asumat ruperea lui și l-au īnlocuit.
                            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                            Comment


                            • ...am masina de 11 ani...stiu fiecare șurub...am experiență cu service in materie de vopsitorie ..stiu unde trebuie sa ma uit. M-am īnvățat minte si inainte de a lua masina controlez punctele esentiale....altfel constă.
                              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                              Comment


                              • 2018...ultimul ITP la termen normal...din 2019 facem ITP anual....
                                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                                Comment

                                Working...
                                X