FLORIN CRISTEA: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mulţi înainte!
    '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

    Comment


    • Originally posted by zagado26 View Post
      Mulţi înainte!
      Danke....
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

      Comment


      • In doua vorbe..trebuie sa schimb anv de vara. Eu folosesc pe CRV anvelope all season pentru vara e mai sigur..mai dai de un noroi ceva..piatra..etc..etc...nu mergem numai in oras.
        Actualele sunt https://www.anvelodrom.ro/michelin-l...80r15-96t.html ..am postat link pentru a se vedea profilul..dimensiunea este alta pt masina mea... 215/65 R16 98t.
        As vrea sa le inlocuiesc cu https://www.anvelodrom.ro/michelin-c...15-99v-xl.html sau cu https://www.goodyear.eu/ro_ro/consum...EC4SEASG2.html .
        As lua tot latitude cross..michelin..foarte bune si rezistente dar nu stiu daca mai gasesc ..proaspete...adica cu un DOT mai apropiat de 017.
        Cineva a folosit una din cele 2 alternative...stie cineva ceva concret ?.
        Va rog sa comentati la obiect....si numai all season nu am nevoie de exclusiv vara...
        Danke....
        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

        Comment


        • Nu stiu cum sunt la noroaie, dar Michelin-urile sunt peste Good Year (atat in general, cat si ca feedbacl la modelele astea doua). Eu pe astea as merge daca vrei all season.
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by ticker View Post
            Nu stiu cum sunt la noroaie, dar Michelin-urile sunt peste Good Year (atat in general, cat si ca feedbacl la modelele astea doua). Eu pe astea as merge daca vrei all season.
            Ok Tick...merci. Si da numai all season.....
            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

            Comment


            • Salutare, tocmai am instalat eu saptamana trecuta Michelin CrossClimate SUV 215 65 r16. Luate din fabrica printr-un cunoscut care lucreaza la ei, reduse pt angajat la 300 lei bucata plus TVA. Sunt foarte silentioase, manevrabile si arata bine pe masina. Sa vedem in timp cum se comporta.
              Singurul minus pana acum este zgomotul produs cand trec peste balti, dar cred ca e un indicator ca sunt foarte eficiente in aceste medii. Nu am simtit ca plutesc, ci cum taie la propriu apa si nu iti smulge volanul din mana, e pentru prima data cand am asa senzatie de siguranta pe suprafete ude.

              Comment


              • aaa, si neaparat sa iei versiunea SUV, au intarituri pe laterale, vezi descrierea corecta aici :https://www.michelin.ro/anvelope/mic...ossclimate-suv

                Scrisul din poza de prezentare nu e cu alb, am sunat special sa intreb m-ar fi deranjat pe mine.

                Sunt de parere ca Michelin sunt mai de vara ca Goodyear, zgomot mai mic la rulare, striatii de iarna mai putin evidente. De fapt istoria modelului CrossClimate spune ca e o anvelopa de vara la baza dezvoltata spre conditii de iarna, si nu invers cum sunt majoritatea anvelopelor allseason, si se vede de fapt in profilul anvelopei.

                Comment


                • revin dupa ce azi m-am cam plimbat pe zapada, impecabile ca aderenta. peste asteptari.

                  Comment


                  • Originally posted by jardel151 View Post
                    revin dupa ce azi m-am cam plimbat pe zapada, impecabile ca aderenta. peste asteptari.
                    Deci merita luate....multumesc . Sper sa le am saptamana viitoare....215/65/R16 102V XL M+S 3PMSF....
                    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                    Comment


                    • Eu mi-am luat BFG Urban Terrain si cel putin pe ud si zapada si-au facut treaba. Bine ud si zapada, adica ce a fost/e pe sosea.
                      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                      Comment


                      • Originally posted by Sindrom View Post
                        Eu mi-am luat BFG Urban Terrain si cel putin pe ud si zapada si-au facut treaba. Bine ud si zapada, adica ce a fost/e pe sosea.
                        Am avut de prima echipare...le-am terminat rapid....
                        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                        Comment


                        • Am gasit in sfarsit o firma, un meserias corect, care sa-mi repare sezutul de scaun de la sofer. A plesnit pielea din cauza transpiratiei in zona genunchi. Cu piele ecologica exact culoarea din fabrica 250 ron. Pielea naturala sarea de 100 euros. Vineri ma duc sa o faca pe loc, necesita programare ( http://extaauto.ro/ ). Daca iese bine, am sa am in vedere si volanul.
                          Joi sau vineri sper sa primesc si anvelopele Michelin CrossClimate 215/65/R16 102V XL M+S 3PMSF, daca ma mai amana am sa iau un set de Nokian XL (https://www.anvelope-popgom.ro/cumpa...5-65-r16-102-h).
                          Masina a fost echipata cu anvelope all season din fabrica si asa am folosit-o de cand o am. XL ii ofera si o stabilitate mai mare prin ranforsaj... ofera o conducere controlata si stabila atat iarna cat si vara.. Nu am nevoie de anvelope de viteza, nu ca nu ar fugi, dar cum te lasi in pedala te subtiezi la buzunare instant....
                          Am schimbat si covorasele ( https://rimi.ro/ ) , o sa schimb si cauciucurile de la pedale ambreiaj si frana ( 46545SA5000)..chinezesti, alea OEM cam scumpe.
                          Joi facem si schimburile de ulei si filtre la ASKO. Pedala de ambreiaj scartaie cand si cand dar cunoastem problema si avem si solutia.
                          Am 111.000 km in 12 ani motorul e ok...trage si suna perfect...dezvolta viteza.... suficienta .
                          Am evidentiat firmele furnizoare..poate ajuta si pe altii. Am "sapat" mult ca sa gasesc preturi bune....
                          Ca o concluzie ...mergem inainte..caci inainte era mai bine.....
                          FLORIN CRISTEA
                          Senior Member
                          Last edited by FLORIN CRISTEA; 08-04-18, 08:39.
                          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                          Comment


                          • La doar 111.000 km e tinerica. A mea a trecut de 170 si se tine bine.
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by ticker View Post
                              La doar 111.000 km e tinerica. A mea a trecut de 170 si se tine bine.
                              Dap...tinerica ca mine...... Sper sa ma mai tina ..o vreme....
                              Imi e cam frica ca va trebui sa schimb ceva si la articulatii. Vedem ce zice Alin joi.
                              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                              Comment


                              • Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                                Am avut de prima echipare...le-am terminat rapid....
                                Asta da veste proasta pentru ca merg destul cu masina/an.

                                Momentan am doar doua, dar ma gandesc serios sa combin 2 all season si 2 dedicate de sezon pe fata sau sa mai iau inca 2, pentru ca sunt multumit de ele, iar faptul ca sunt silentioase e un mare plus.
                                Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                                Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                                Comment

                                Working...
                                X