Dilema: CR-V Benzina vs. CR-V Diesel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Bună Soni dacă vrei poți sa îmi scrii un PM și eu sunt în Germania. La ce buget te gândești în primul rând? Ca și dotări ce este important intre diesel și benzina sunt multe păreri împărțite și im funcție de nevoile și experiențele fiecăruia iar momentan mai este scandalul diesel la ora actuala în Germania. Dacă vrei sa tîi mașina o perioada mai lunga atunci trebuie sa te orientezi pe un Euro 6 aici iarăși depinde de buget.

    Comment


    • #32
      Eu am avut 6 ani o CR-V diesel si acu am o CR-V cu benzina... romane ar trebui sa povestesc... nu e simplu de condensat in cateva randuri.
      Cea Diesel avea un cuplu senzational. Dar asta pe benzina imi da un mix de sentimente de lux, calm si fericire...
      Bun, benzinara consuma cu 50% mai mult... asta e. In oras, caci mers delicat pe autostrada sunt cam la fel.
      O sa ma gandesc la un tabel comparativ.
      Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
      Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
      Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

      Comment


      • #33
        Scuze celor care au avut batai de cap pe topicul asta in ultimele zile si ca v-am sters posturile.

        Plecarea prematura si permanenta a fostului user bogdan cr-v, datorata in exclusivitate dorintei acestuia, a facut ca in urma curateniei posturile sa nu mai aiba noima si sa fie offtopic.

        Sarbatori fericite in continuare!
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #34
          Avand in vedere ca eu am benzina si despre diesel am auzit numai probleme...as merge pe benzina

          Comment


          • #35
            Benzinar cred ca e cea mai buna optiune in majoritatea cazurilor dar trebuie pus in balanta si costul de achizitie. In momentul acesta benzinarul poate sa coste cu 15-25%% mai mult daca masina e cumparata SH din Germania (desi pe termen lung se amortizeaza diferenta din cauza costurilor de intretinere mai reduse).
            ... si motorizarile vechi pe benzina nu au turbo sau compresor, deci sunt super-fiabile.

            Comment

            Working...
            X