TOYBOY No2: ´89 Honda CR-X 1.6i 16V Silver, B16A2 swap (ED9)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    primul mod : Tein Super Street Coilover kit ....pozele vin dupa montaj



    PS : help plz ...... ce model/culoare de jante pe 15¨ s-ar potrivi modelului ???
    Toyboy
    Senior Member
    Last edited by Toyboy; 27-02-09, 22:20.

    Comment


    • #32
      intre timp au venit si jantele , 15¨ et 35... are cineva idee ce ¨natie¨sunt ???

      Comment


      • #33
        rezultatele dupa 3 h de lucru , apoi o ¨plimbare¨pentru verificare , comportamentul masinii s-a schimbat radical , mult mai stabila in curbe si la viteze mari, ....sper sa va placa

        Comment


        • #34
          trebuie sa iti placa tie nu noua :P
          felicitari.
          '91 Honda Crx modelul T

          Comment


          • #35
            http://www.wagenwerks.net/video/h208.html

            pentru cei care mai au o alta pasiune inafara de Honda

            Comment


            • #36
              Originally posted by Toyboy View Post
              http://www.wagenwerks.net/video/h208.html

              pentru cei care mai au o alta pasiune inafara de Honda
              superb filmul .... mai avem de mancat oleaca mamaliga pana sa ajungem la nivelul lor ca si masini si ca si filmari de asemenea :P
              '91 Honda Crx modelul T

              Comment


              • #37
                Nu ati vazut cele 4 parti din :






                YouTube - Civic Nation - Webisode 1 of 4 (2008)[/URL]
                Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                Comment


                • #38
                  poate cineva sa-mi spuna cat de mult poate afecta in comportamentul masinii trecerea de la 185/60/14 (gume cristalizate) , la 195/50/15 yoko parada ??

                  Comment


                  • #39
                    exact schimbarea asta am facut-o si eu .... castigi stabilitate la viteze mari dar pierzi din manevrabilitate la viteze mici ...
                    civic EM2

                    Comment


                    • #40
                      uite ieri am facut schimbarea , si in mod ciudat am simtit urmatoarele :
                      - directia mult mai moale decat inainte, si pe loc dar si in mers , parca am servo ...
                      - nu imi da senzatia de siguranta in curbe si la viteze mari cum era inainte , acum exista o oarecare tendinta supraviratoare
                      - la viteze mari directia fiind moale nu-mi da senzatia de control asupra masinii cum era inainte

                      Comment


                      • #41
                        Cam ciudat ce spui tu acolo, pe aici cam toata lumea are 15" pe CRX si nu am auzit pe nimeni sa se planga de cele enumerate de tine. Dar trebuie sa te cred pt ca tu esti cel mai in masura sa tragi concluziile.

                        Oricum eu as ramane pe 15" pe CRX

                        Comment


                        • #42
                          unghiuriile sunt facute acum 2 saptamani pe jantele 14¨, nu cred ca are rost sa le mai fac iar , ...judecand la ochiometru caderea esre egala atat in dreapta cat si in stanga .

                          Acum sa incerc sa ma mai joc un pic cu duritatea suspensiei , si sa o mai las putin de spate , sa vedem poate se schimba ceva .

                          Comment


                          • #43
                            verifica si presiunea in roti ... posibil sa fie umflate prea tare ...
                            civic EM2

                            Comment


                            • #44
                              2.2 toate 4 , ... sper sa ma obisnuiesc odata

                              Comment


                              • #45
                                YouTube - Top Setup CRX EF8 K20A engine swap ....viitorul suna bine

                                Comment

                                Working...
                                X