ZAGADO26: '09 Honda Accord Sedan 2.4 A/T, Executive, Crystal Black Pearl (CU2)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Vin foarte bine!

    Comment


    • #32
      Te-am zarit in trafic acum cateva zile, pe bvd-ul Unirii. Nu prea aveam cum sa salut, nu eram cu honda si ar fi parut ciudat

      Vin foarte bine jantele astea pe masina, se potrivesc foarte bine cu negru. frumoasa!
      Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
      Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
      ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

      Comment


      • #33
        Va multumesc baieti
        '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

        Comment


        • #34
          uite vopseaua: http://www.hondapartssuperstore.com/...oducts_id=1921
          Apasăăăăăl: 2008 Accord Coupe - San Marino Red - 190cp
          GPL:

          Comment


          • #35
            Astazi am avut chef de joaca asa ca am luat masinuta, am mers pe A1 si am pus-o in modul S.
            SI AM DESCOPERIT O ALTA MASINA!!!!!!!!!!!!!!
            Stiu, o sa spuneti ca mi-au trebuit 2 ani jumate ca sa descopar asta!
            Si ce daca! Mie imi placea asa cum mergea!
            PANA ACUM!
            In modul S parca ar fi tot timpul cu kickdown-ul apasat!
            In modul S se simt cei 201 caluti!
            Motorul suna altfel, masina vibreaza sub tine, pana si politistul de pe marginea autostrazii s-a uitat admirativ dar si mirat ca nu depasisem 140km/h!
            Daca in modul D la 140 km/h turometrul arata 2800RPM in modul S arata 5300!
            Am pus CB la zero si in 100 km am avut un consum de 11,1%! Dar se merita! Senzatiile sunt unice!
            Asta e masina pe care ar fi gandit-o Soichiro Honda!
            MULTUMESC HONDA!
            ACUM SUNT FERICIT!
            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

            Comment


            • #36
              Ia decupleaza bateria cateva minute, dupa care iesi la o tura. O sa ai Type-R pentru jumatate de ora.
              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

              Comment


              • #37
                Originally posted by Doc View Post
                Ia decupleaza bateria cateva minute, dupa care iesi la o tura. O sa ai Type-R pentru jumatate de ora.
                De ce doar atunci si de ce doar pentru juma de ora?
                Adica ok, se reseteaza BC-ul, dar de ce nu-si pastreaza si pe urma setarile pe mai departe?
                -------------------
                There is no point of having if you can't share.

                Comment


                • #38
                  In sfarsit am iesit cu masinuta din tara.
                  Traseul a fost: Bucuresti - Pitesti - Drobeta Turnu Severin - Belgrad - Zagreb - Medjugorje - Sarajevo - Medjugorje - Lacurile Plitvice - Belgrad - Drobeta Turnu Severin - Pitesti - Bucuresti: 3360 Km, viteza medie 75Km/h, consum mediu 8,2 l/100, 2 persoane + bagaje full, la noi viteza cu 10 peste, pe autostrazile din Croatia maxim 170.
                  Am vazut si eu din perspectiva soferului ce inseamna autostrazi si civilizatie (mai ales in Croatia) si m-am gandit ca totusi oamenii astia au avut vreo doua razboaie din care unul de curand.
                  Autostrazi ca-n palma si niste tuneluri care sigur rivalizeaza cu cele occidentale!
                  Si mai ales lipsa completa a politiei, ceea ce mi-a permis sa o alerg putin, cu un maxim de 170 km/h .
                  Sarbii, vorba aia, fratii nostri, incepand cu mizeria si nelipsitii tuciurii la intrarea si mai ales iesirea din tara si continuand cu autostrazile cam neingrijite si cu gropi.
                  La bosniaci insa, vorba cantecului: "Zi si noapte pe artera sta politia rutiera!"
                  A trebuit sa merg sa iau niste prieteni de pe aeroportul din Sarajevo ca sa-i aduc la Medjugorje si pe 160 de km am dat peste 4 filtre!
                  Si daca fratii bosniaci, de data asta, nu mi-ar fi dat flash-uri ma trezeam si eu tras pe dreapta, cum au patit-o un Audi TT si un Range Rover care se tot fugareau in fata mea .
                  Dupa aia am inteles eu de ce mergeau toti cuminti cu 60 in localitate si 80 in afara.
                  Dar asta mi-a permis un permis un record pe care nu cred ca-l voi egala curand, adica pe CB un neverosimil consum de 6,7 l/100 km si a fost pentru putin timp si 6,6 dar n-am apucat sa fac poza, vedeti mai jos.


                  Si daca tot ajungeti pe la Zagreb va recomand sa vizitati Lacurile Plitivce (la circa 80 de km de Zagreb), o copie in mic a celebrelor cascade din Norvegia, cu lacuri pline cu pesti si de o claritate de cristal!




                  '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                  Comment


                  • #39
                    Să-ţi fie de bine ! De Croaţia aud de câţiva ani, de la colegi şi prieteni care au ajuns pe-acolo, că e fantastică la toate capitolele, sper ca într-una din următoarele vacanţe să ajung şi eu cu familia pe meleagurile alea !
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • #40
                      Astazi am facut revizia de 3 ani, totul a fost ok, baietii de mare finete ca de obicei - multumiri lui Alex care a avut rabdarea sa-mi raspunda la toate intrebarile si lui Bogdan care mi-a prezentat Accordul facelift si cu care am discutat ca intre prieteni.
                      '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                      Comment


                      • #41
                        Cu Bogdan poti sa stai la barfa pana dimineata ! ... ce scrie in carte la tine cu "S"-ul asta ?, povesteai mai sus cum te-ai distrat in "S", ce se intampla, tehnic vorbind, te intreb fiindca ma gandesc la o analogie intre "S"-ul tau si "D3" meu !
                        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                        Comment


                        • #42
                          Superba vacanta , exceptionale poze
                          Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

                          Comment


                          • #43
                            @Willy - Analogie nu cred ca se poate face. Daca nu ma insel D3 inseamna ca merge doar pana in viteza a treia si te ajuta acolo unde ai nevoie de putere. La Accord e altceva. In D la 140 km/h turometrul arata doar 2800 de ture. Deci cred ca e conceput sa fie un pic subturat pentru economie de combustibil. Nu-ti dai seama de asta decat in cazul unei depasiri cand trebuie s-o calci bine pe coada sau in urcarea unei pante unde cam gafaie. Daca pui in S ai 5300 ture deci asa cum ar trebui sa mearga motorul in mod normal dar asta te penalizeaza la consum care evident e mai mare dar masina pe cat e de mare dovedeste ca poate fi si sprintena. Asa ca si depasirea si urcarea pantei se fac fara probleme. Ma rog, acuma depinde si cat spatiu ai pentru depasire sau de cat te grabesti.

                            In plus S iti permite activarea padelelor si schimbarea vitezelor ca si cum ai avea o cutie manuala.

                            @ ionutblv - multumesc, a fost intr-adevar foarte frumos iar pozele sunt reusite desi aparatul nu este ceva deosebit dar isi face bine treaba (Pentax Optio S60).
                            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                            Comment


                            • #44
                              Ai dreptate, dar tot seamana putin, D3, fiindca raman doar trei viteze, imi da un kick-down mai zdravan, la turatii mai mari si consum pe masura, iar masina e mai vioaie, in depasiri scurte chiar conteaza, la tine S nu cred ca diminueaza nr de viteze, functioneaza altfel, tu stii mai bine. Cutie manuala am si eu, daca vreau, D1, D2, D3 si D, am experimentat mai demult, dar prefer automata, e mult mai relaxanta ! Am descoperit la o spalatorie, cu ocazia mutarii unei masini cu manuala, ce incomod e sa te-ntorci la ambreiaj, nu voi mai conduce o masina cu cutie manuala decat ocazional si obligat de imprejurari !!
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment


                              • #45
                                Manuala pe S inseamna ca din padele sa pot sa cresc sau sa scad cate o treapta de viteza ramanand in S deci ca la o cutie manuala mai putin ambreiajul.
                                Iar S nu diminueza intr-adevar numarul de viteze dar creste turatia si deci puterea motorului.
                                '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                                Comment

                                Working...
                                X