SLUMBI: '09 Honda Accord 2.4 M/T, Volcano Grey (CU2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SLUMBI: '09 Honda Accord 2.4 M/T, Volcano Grey (CU2)

    Sal,
    Am pus postul asta si pe tuning dar nu sunt sigur ca va fi citit acolo si m-am gandit sa incep unul si aici. Voi primi masina peste maxim 2 saptamani (sper eu - daca nu o sa fie probleme cu leasingul..ceea ce nu cred)
    Deja caut ce va accesorii pt ea. As cam vrea niste DVD playere in tetiere pt copilul din spate.
    Am gasit 2 variante:
    - Cele originale Honda...cam scumpe, nu cred ca merita banii mai ales ca sunt si iesite in afara si la un moment dat o sa poata ajunge la ele si sa le strice
    - pe diferite siteuri am gasit tetiere cu dvd incluse intre 800 si 1400 RON. Sunt Ok ca pret dar nu stiu cum se potrivec pe masina (eu am ales interiorul gri deschis)

    Daca are careva asa ceva instalat si poate sa imi dea si mie niste linkuri, poze ..impresii..orice
    Al doilea lucru pe care il caut sunt niste bare de prindere si o cutie pt snowboarduri dar aici cred ca ma duc direct pe cele originale Honda (din ce am vazut par sa se integreze cel mai bine cu masina)

    Sarbatori fericite la toti hondarii si..nu numai.
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 23-01-09, 09:48.
    2.4 MT Exec 2009 ... and i'm Loving it.

  • #2
    In fine dupa 1 an jumate si 20K km ma urnesc si eu sa pun ceva poze:





    Masina tocmai a avut parte de un tratament la Expert Detailing (folii, polish exterrior si curatat interior) de care tre sa recunosc ca sunt detul de multumit. Nu am apucat sa fac pozele exact dupa pt ca Murphy a actionat din plin si la juma de ora dupa ce am luat masina a tras o ploaie cu spume in Bucuresti. dar sincer arata ca noua (au disparut toate panzele de paianjen si de lavete murdare samd)
    Jentile sunt Oz Ultralegerra de 18 iar gumele Conti Sport Contact 2. Sunt ceva mai bune cred decat Yokohama pe care le-am avut dar nu pot inca sa imi fac o parere asa exacta avand in vedera ca am numai 1000 km cu ele.
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 06-06-10, 21:37.
    2.4 MT Exec 2009 ... and i'm Loving it.

    Comment


    • #3
      Hmmm....linkurile sunt la pozele din galerie...de ce nu apar?
      2.4 MT Exec 2009 ... and i'm Loving it.

      Comment


      • #4
        ai reusit sa rezolvi problema cu plasticul ?
        pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

        Comment


        • #5
          Nu am apucat. O sa il cumpar cand vin iar in tara (lucrez in rotatie 6 cu 3 in Algeria). O sa am nevoie clar si de creionul ala de corectat vopseaua ca la indicatiile mele de copilot (dupa tspe beri) sotia a facut o frumusete de zgarietura pe stanga (de aia am facut pozele din dreapta ). Nu mi-ai zis daca se vad pozele ca la mine nu apar.
          2.4 MT Exec 2009 ... and i'm Loving it.

          Comment


          • #6
            nu se vad pozele...
            pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

            Comment


            • #7
              Originally posted by Slumbi View Post
              Hmmm....linkurile sunt la pozele din galerie...de ce nu apar?
              Nu erau puse cum trebuie -= era pus linkul nu poza. Am rezolvat eu.

              Sa te bucuri de masina in continuare!
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #8
                foarte inspirata alegerea OZ-urilor din toate pct de vedere! vad insa ca ai ceva talon acolo la anvelope, ti-ai pus 235/45...,cum de..? de fapt avand in vedere ca vin cu 225/50, oricum e mai mic.
                tibi savoiu
                Senior Member
                Last edited by tibi savoiu; 07-06-10, 00:38.
                Honda Accord, 2007, 2.0 M/T-155CP, Royal Blue Pearl

                Comment


                • #9
                  Originally posted by tibi savoiu View Post
                  foarte inspirata alegerea OZ-urilor din toate pct de vedere! vad insa ca ai ceva talon acolo la anvelope, ti-ai pus 235/45...,cum de..? de fapt avand in vedere ca vin cu 225/50, oricum e mai mic.
                  ia pune si tu poze cu ale tale!
                  ti-am vast bijuteria ieri in centru vechi pe la 14 super jante! arata excelent in compania albastrului de pe caroserie
                  pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                  Comment


                  • #10
                    Ok se pare ca am facut-o un picut lata. Dupa ce ca folosesc ca nesimtitul drumurile minunate ale patriei nu am fost in stare sa imi platesc si darile. Practic am uitat sa imi cumpar rovigneta noua cand a expirat cea veche si fiind mai mult plecat din tara nu am remarcat treaba asta decat cand am fost oprit de un politist pt o mica problema cu viteza. A fost ok omul si m-a avertizat ca nu am rovigneta la zi asa ca mi-am cumparat-o imediat.
                    E si acum vine probelma....de cateva zile au inceput sa vina amenzile la firma pe care e luata masina. Practic am deja 4 amenzi...toate la Romanesti. Se pare ca exista o camera acolo care verifica numerele in baza de date. Facem destul de des drumul Ploiesti - Bucuresti si imi e tare frica sa nu urmeze inca vreo cateva zeci de amenzi. Plata e 125RON platibili in 48 de ore plus 28E la cursul zilei.
                    Practic ce vreau sa stiu e daca a mai avut cineva aceasta experienta si daca se intampla sa ma trezesc cu muntele de amenzi ce sanse am sa evit plata?
                    2.4 MT Exec 2009 ... and i'm Loving it.

                    Comment


                    • #11
                      A fost un caz de genul acesta prezentat la TV, omul adunase cateva sute de amenzi...din pacate zicea ca nu are ce face, trebuie sa plateasca, sper totusi sa gasesti tu o posibilitate de a scapa pentru ca se aduna bani multi.
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                      Comment


                      • #12
                        daca ai semnat pentru ele....e cam nasol..nu mai semna de acum procesele verbale...ca expira in 30 de zile daca nu sunt inmanate.....daca nu ai nimic trecut pe numele tau ..poti sa nu le platesti si se prescriu in 5 ani.

                        Comment


                        • #13
                          Treaba e ca sunt pe firma amenzile. Nu stiu daca nu exista alte consecinte pt firma daca nu isi plateste amenzile la timp.
                          2.4 MT Exec 2009 ... and i'm Loving it.

                          Comment


                          • #14
                            E posibil sa iti blocheze cei de la finante conturile, dar nu sunt sigur ca e asa.
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                            Comment


                            • #15
                              iti blocheaza sigur..daca sunt pe firma ..etc...ca au de ce sa se lege...doar daca nu ai nici o treaba cu statul...la finante..la banci...nu are cum sa te puna sa platesti

                              Comment

                              Working...
                              X