Hondaropa 2009: 17 - 19.07.2009, Altenburg, Germania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    korekt.
    (nu ma refer la corel, of course)

    in tonul ecusoanelor le rezolv io caci io le-am facut.
    Apasăăăăăl: 2008 Accord Coupe - San Marino Red - 190cp
    GPL:

    Comment


    • #17
      Update.

      =================================================
      A se copia tot ce este intre linii (inclusiv liniile) folosind functia Quote, dupa care se sterg markerele [ quote ] si [ / quote ].

      Hondaropa 2009, Altenburg, Germania, in perioada 17 - 19 iulie 2009:

      Coordonate Google Earth: 50.990411°, 12.438638°
      Website: http://hondaropa.osterlaender.de/
      Programul intalnirii: http://hondaropa.osterlaender.de/?main= (doar in germana, din nefericire)
      Excursie de 1 saptamana cu vizitarea oraselor Praga, Berlin, Munchen, Salzburg, etc.
      Plecare in data de 15.07.2008

      Lista celor care doresc/intentioneaza sa participe:
      1. PanterA - 3 pers.
      2. Hondanutzzz
      3. Dum
      4. beholder
      5. alexuno
      6. zagado26
      7. boggyman
      8.
      =================================================
      Apasăăăăăl: 2008 Accord Coupe - San Marino Red - 190cp
      GPL:

      Comment


      • #18
        Originally posted by HonDanutzzz View Post
        @boggyman, noi avem experienta la plimbari impreuna! Pe Cheile Bicazului ne-am descurcat ... ne riscam la o tura mai lunga? :P
        Ar fi si pacat sa ratam o asemenea ocazie, nu?... da' tre sa alegem un drum drept, fara sensuri giratorii daca mergem in formatia completa.

        Eu unul sunt hotarat 100% pt excursia asta, doar sa nu intervina ceva de ultim moment.
        Boggyman
        ACCORD 2.0i-VTEC Executive M/T NightHawk BlackPear-2007!
        CBR 600F4i Red-2005!

        Comment


        • #19
          @PanterA: cred ca ar fi mai indicat sa plecam de la inceputul saptamanii ca sa nu ajungem prea obositi la intalnire ... plus ca ziceai ca ar mai fi si cate ceva de vizitat intre timp ... dar probabil ca pe tema asta se va mai discuta mult de-acu incolo
          Boggyman
          ACCORD 2.0i-VTEC Executive M/T NightHawk BlackPear-2007!
          CBR 600F4i Red-2005!

          Comment


          • #20
            pe 13.07.2009?
            Apasăăăăăl: 2008 Accord Coupe - San Marino Red - 190cp
            GPL:

            Comment


            • #21
              asa ma gandeam ...miercuri seara deja sa fim acolo sa ne cazam ... iar joi si vineri sa mai socializam cu bere si carnati
              Boggyman
              ACCORD 2.0i-VTEC Executive M/T NightHawk BlackPear-2007!
              CBR 600F4i Red-2005!

              Comment


              • #22
                Chiar daca aici se vor strange peste 475 de pagini de discutie dintre care 468 cu te miri ce, eu o spun prima si ultima data:
                - vom discuta impreuna ce, cand si cum e de facut si voi fi mesagerul vostru de la cap la coada, asta indiferent daca voi fi acolo sau nu. Cel mai probabil se va face cheta cu banii acolo, iar de acolo incoace mi va trimite cineva, in rest nu prea vad cu ce sa aveti probleme.

                - nu e deloc sigur daca vin, de intentie nici nu se poate discuta. In primele 3 saptamani din Iulie voi fi in tara, la care in primul week-end imi doresc Nationala noastra, in al doilea sunt cu treaba si in al treilea m-as intoarce inapoi. Asa ca ori ne vedem acolo ori deloc.

                - nu stiu daca PanterA a luat legatura cu organizatorii dar DUPA sarbatori, o voi face eu si voi reveni cu detalii.
                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                Comment


                • #23
                  nevermind
                  Apasăăăăăl: 2008 Accord Coupe - San Marino Red - 190cp
                  GPL:

                  Comment


                  • #24
                    Se pare ca nu m-am facut bine inteles, deci INTENTIA DE A VENI exista, asta vroiam sa spun in al 2lea aliniat de mai sus dar se pare ca n-am fost in stare sa termin fraza. Corect spus ar fi " de intentie nici nu se mai discuta"!
                    PanterA, mii de scuze!
                    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                    Comment


                    • #25
                      Propunere de program:
                      - 13.07.2009, ora 10.00 - plecare din Bucuresti (Mc Donalds Otopeni)
                      -> (Bucuresti - Arad: 580 de km)
                      - 13.07.2009, ora 22.00 - cazare la Arad
                      - 14.07.2009, ora 10.00 - plecare din Arad
                      -> (Arad - Praga: 800 de km)
                      - 14.07.2009, ora 22.00 - cazare in Praga
                      - 15.07.2009, toata ziua - vizitare Praga & stuff
                      - 16.07.2009, ora 16.00 (ca sa avem timp sa ne trezim din betie) - plecare din Praga
                      -> (Praga - Altenburg: 260 de km)
                      - 16.07.2009, ora 20.00 - cazare in Altenburg, bem niste beri nemtesti
                      - 17.07.2009, dimineata - vizitarea imprejurimilor
                      - 17.07.2009, ora 17.00 - inregistrarea la Hondaropa
                      - 17.07.2009, ora 20.00 - program de discoteca la Hondaropa
                      - 18.07.2009, toata ziua - participare la Hondaropa
                      - 19.07.2009, ora 08.00 - checkout de la cazare din Altenburg
                      - 19.07.2009, ora 12.00 - festivitatea de inchidere Hondaropa
                      - 19.07.2009, ora 14.00 - plecare din Altenburg

                      Prima ramificatie (pentru cei ce doresc sa viziteze Berlinul):
                      -> (Altenburg - Berlin: 240 de km)
                      - 19.07.2009, ora 22.00 - cazare in Berlin
                      - 20.07.2009, toata ziua - vizitare Berlin
                      - 21.07.2009, ora 10.00 - plecare din Berlin

                      A doua ramificatie (pentru cei care doresc sa viziteze si Munchen, Salzburg):
                      -> (Berlin - Munchen: 590 de km)
                      - 21.07.2009, ora 22.00 - cazare in Munchen
                      - 22.07.2009, dimineata - vizitare Munchen
                      - 22.07.2009, ora 16.00 - plecare spre Salzburg
                      -> (Munchen - Salzburg: 150 de km)
                      - 22.07.2009, ora 18.00 - cazare in Salzburg
                      - 22.07.2009, seara - vizitare Salzburg
                      - 23.07.2009, ora 10.00 - plecare spre Arad
                      -> (Salzburg - Arad: 815 km)
                      - 23.07.2009, ora 22.00 - cazare in Arad
                      - 24.07.2009, ora 10.00 - plecare spre Bucuresti
                      -> (Arad - Bucuresti: 580 de km)
                      -> 24.07.2009, ora 22.00 - sosire in Bucuresti
                      PanterA
                      Senior Member
                      Last edited by PanterA; 22-12-08, 17:53.
                      Apasăăăăăl: 2008 Accord Coupe - San Marino Red - 190cp
                      GPL:

                      Comment


                      • #26
                        @pantera: suna bine ce zici tu acolo, mi-as dori sa particip si eu la distractia din .de, insa din pacate planurile pentru vara viitoare nu imi mai permit sa fac si o iesire din tara... sunt putin complicate la mine lucrurile in sensul acesta... raman doar cu Nationala 2009...
                        CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT
                        NEW ???
                        HONDUTA: '08 - Civic 5D - FK2 140 CP
                        EX: FOXY: '93 - CRX Del Sol - EH6 125 CP

                        Comment


                        • #27
                          mai usor cu paginile ca se consuma locul de pe forum da?!
                          (si spun asta in gluma pt ca urmeaza sarbatorile si daca as lua-o in serios as face un post kilometric prin care oricum nu as rezolva nimic)
                          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                          Comment


                          • #28
                            Si eu as propune sa posteze doar cei ce au cu adevarat interes. Dar nu din motive de spatiu ci pentru a tine cat de cat firul cu discutia.
                            Topicul concret il va deschide tot PanterA candva in cursul primaverii, dar mai multe detalii o sa postez dupa sarbatori cand voi fi vorbit cu organizatorii sa le semnalizez ca in orice caz va exista si o coloana de masini din Romania si vom actiona dupa instructiunile lor.
                            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                            Comment


                            • #29
                              Orice ati vizita, la dus sau la intors, nu uitati de o vizita la dealerul Fugel de la Chemnitz (55km de Altenburg), cel mai mare dealer Honda din Germania. Multe NSX.uri si in general multe bucurii pentru ochii hondarului.
                              Anul asta, ca si an comemorativ, au avut aranajat un cort imens cu toate modele Honda comercializate in Europa, o sa sun cu ei dupa sarbatori sa vedem daca ramane asa sau il vor desfinta cumva.
                              Daca veniti dinspre Praga ramaneti mai intai la ei si apoi va continuati drumul spre Altenburg si in orice caz sa fie in zi lucratoare (joi sau vineri ca sambata e riscanta iar duminica e totul inchis).
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment


                              • #30
                                Ce bine suna!!! Oricum sunt mai diliu eu si imediat sar in masina sa mai fac ceva km...iar daca sunt si organizati si destinatia e cea care e....well I AM IN.
                                A se copia tot ce este intre linii (inclusiv liniile) folosind functia Quote, dupa care se sterg markerele [ quote ] si [ / quote ].

                                Hondaropa 2009, Altenburg, Germania, in perioada 17 - 19 iulie 2009:

                                Coordonate Google Earth: 50.990411°, 12.438638°
                                Website: http://hondaropa.osterlaender.de/
                                Programul intalnirii: http://hondaropa.osterlaender.de/?main= (doar in germana, din nefericire)
                                Excursie de 1 saptamana cu vizitarea oraselor Praga, Berlin, Munchen, Salzburg, etc.
                                Plecare in data de 15.07.2008

                                Lista celor care doresc/intentioneaza sa participe:
                                1. PanterA - 3 pers.
                                2. Hondanutzzz
                                3. Dum
                                4. beholder
                                5. alexuno
                                6. zagado26
                                7. boggyman
                                8.Den1grator
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                                Comment

                                Working...
                                X