LUK32: ´08 Honda Civic TYPE-R Plus, Deep Bronze Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @marian , frate sunt jmekere alea de 19 " ,rage parca le zice ,dar prin bucurestiul asta o sa te cam pishi sange in doua saptamani.masina e f. rigida si asa ,daca ii mai pui si pe 19 " nu o sa poti sa ii dai ca o sa fi mult prea atent la cele mai mici gropi si fiecare dintre ele o sa ti se para un genunchi in gat. da o tura pe 18 " si o sa vezi ca nu o sa mai vrei 19 "
    B 25 UKY

    Comment


    • #17
      Intr-adevar ... cu alea de 19" o sa iti cam blestemi zilele. Bucurestiul nu este pentru asa ceva.
      Iarna, cand trec la 18", e maaaare bucurie
      ex-FN2 owner
      Loved it every second!

      Comment


      • #18
        @ fanatic. de ce bored owner?
        B 25 UKY

        Comment


        • #19
          Ca m-am plictisit de ea . Vreau altceva
          ex-FN2 owner
          Loved it every second!

          Comment


          • #20
            Cezarel, got it!
            Ma convinsesem si dintr-o alta discutie cu Fanatic... Pacat, mare pacat, ca asta e masina de FUN si cand vrei sa ai mintea libera sa nu te gandesti la cat consuma, la cum incape matusa in spate, la cati pampersi intra in portbagaj, samd, ci doar la viteza si performanta si senzatii si adrenalina, ei bine, atunci trebuie sa-ti aduci aminte unde (in ce tara, domle'...) te-ai nascut..

            Comment


            • #21
              Incape cine vrei tu in spate, portbagaju e mare , consumul il poti vedea la mine in semnatura, rinichii ii am inca la mine, dar toti pasagerii pe care i-am avut in masina si-au blestemat zilele din cauza jantelor de 19"
              ex-FN2 owner
              Loved it every second!

              Comment


              • #22
                Originally posted by Shadow View Post
                Eu mi-am comandat-o direct de la Honda...nu prea ai de unde sa faci rost de el din alta parte.
                Si nu e doar un adaptor, este toata bucata aia din bord.(daca vb despre acelasi lucru)
                Da, vorbim despre acelasi lucru. Din pacate nu reusesc sa fac rost de asa ceva, iar pentru comanda la Honda nu am timp.
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/luk32/

                Comment


                • #23
                  Pai mie mi-au adus-o in 7 zile.
                  www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

                  Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

                  EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
                  Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

                  Comment


                  • #24
                    Posibil, insa eu plec vineri din tara. Din pacate am avut incredere in cineva care s-a laudat ca il poate instala, iar cand m-am prezentat la respectiva firma nici nu avea adaptorul.
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/luk32/

                    Comment


                    • #25
                      OK, masina n-a mai primit nimic, doar un copacel mirositor
                      Joia trecuta am ajuns prin spatele garii Obor, la cei de la 12 volti, care au fost foarte amabili, insa n-au avut de unde sa ia adaptorul ala.

                      Vineri am plecat din tara, asa ca in 2 doua zile masina a facut 1700 km. M-am convins ca nu e masina de autostrada, deci am pus-o pe cruise control la 150 si m-am relaxat.

                      Era s-o patesc, deoarece cand imi arata sa alimentez peste 50 km n-am gasit benzinarie decat la 40 km. Cand am ajuns la pompa imi spunea ca mai pot sa fac 2 km.

                      Sunt foarte incantat de masina. Din pacate, desi ziceam ca nu-mi trebuie cauciucuri de iarna, la mine a nins cu adevarat dupa 4 ani, asa ca zapada este de 50 cm.

                      O sa pun poze in curand, pentru ca ma duc s-o spal.
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/luk32/

                      Comment


                      • #26
                        Dupa ce iti afiseaza 0 km ... mai poti sa faci o gramada de km
                        ex-FN2 owner
                        Loved it every second!

                        Comment


                        • #27
                          N-as fi vrut sa aflu cati
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/luk32/

                          Comment


                          • #28
                            Depinde de viteza ... in oras cam 20km ... afara si mers ff. lejer 50+ . Testat
                            ex-FN2 owner
                            Loved it every second!

                            Comment


                            • #29
                              E bine de stiut.
                              Am citit acum si in carte, scrie ca daca ai ajuns la 0 km mai poti sa mergi foarte putin. Oricum nu puteam risca sa raman pe banda de urgenta.

                              O chestiune: in cartea de service zice ca prima revizie e la 20.000 km, iar manual n-au avut sa-mi dea si mi-au dat unul de 5D. Nu exista nici o revizie intermediara pana in 20.000?

                              Doua lucruri care nu-mi plac la masina asta: plasticul de pe bord si schimbatorul de viteza la -3 grade
                              luk32
                              Junior Member
                              Last edited by luk32; 16-01-09, 15:55.
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/luk32/

                              Comment


                              • #30
                                Eu fac revizia din 10 in 10k. In principal pt ca 80% din timp conduc in Bucuresti.
                                ex-FN2 owner
                                Loved it every second!

                                Comment

                                Working...
                                X