Linkuri pentru identificare consumabile

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Nu vreau sa par invidios, dar pentru FD exista oferta completa la firmele din US si JP. Din acest punct de vedere, posesorii de FK in special au o oferta foarte limitata. Am inceput sa caut echivalente pentru anumite piese mici si accesorii in State. Exemplu: un capac de la stergatoare(din capatul bratului), care la noi e undeva pe la 10 EUR, in UK e 5EUR, iar in US este 0,99USD.
    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

    Comment


    • #92
      Da, stiu, ai dreptate. A fost si unul din motivele pentru care am luat FD. In State sunt incredibil de ieftine consumabilele si piesele.
      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

      Comment


      • #93
        Salutare, nu stiu daca garnitura de la baia de ulei intra
        in acesta categorie, dar imi dati o idee unde gasesc si la ce pret? Online am gasit KLOKKERHOLM, la 90 ron. e ok?
        multumesc!

        Comment


        • #94
          daca va stabiliti un magazin major din SUA (gen bernardi sau honda parts direct) va pot aduce orice piese Honda cu 0 adaos. Am totusi o conditie sa va delegati un reprezentant (fara adaos) de la care sa iau lista cu piese si banii in avans 100% la sf de luna. Tot el se va ocupa de preluarea lor de la mine din Alba Iulia si de distribuirea lor. Imi rezerv dreptul sa refuz anumite magazine dupa bunul plac. In final trebuie sa fie un singur magazin ca sa nu imi pierd multa vreme. Se exclud uleiurile si fluidele de mentenanta. Taxarea pt greutate va fi la $2/kg. Din care fara min. Totusi min de greutate pt toate comenzile e 50kg. Asta e o chestie experimentala din care nu fac bani. as vrea sa mearga unsa si fara probleme ca sa o pot mentine fara efort si profit de dragul posesorilor de Honda. An nou fericit!
          Website Boutique Oils

          Comment


          • #95
            Multumim Tudorart, Sarbatori fericite
            '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

            Comment


            • #96
              Am mai gasit un furnizor de piese: http://www.123spareparts.co.uk . Au niste preturi interesante...
              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

              Comment


              • #97
                In cautarile mele de bucsi, tampoane motor, etc ( pentru HR-V si Del Sol ) am dat peste un producator german de bucsi, pivoti, tampoane motor, etc .
                Producatorul se numeste FEBEST si distribuitor pentru Europa este o firma din Cehia, preturile zic ca sunt bune. Ma tenteaza ceva piese de acolo. Daca mai sunt doritori, putem incerca un group-buy.
                www.carspace.cz
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                Comment


                • #98
                  Vad ca nu va tenteaza nimic din link-ul anterior. Voi discuta cu ei si imi voi comanda piese pt HR-V si Del Sol.

                  L.E. Am vb ( de fapt mail ) cu cei din Cehia si trimit in Romania. Sa vad care sunt costurile de transport. Altfel, preturile lor sunt f bune.
                  KMR
                  Super Moderator
                  Last edited by KMR; 27-03-12, 22:01.
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment


                  • #99
                    preturile lor sunt sub media din RO cam cu 15-30% mai ieftin la comanda consistenta amortizezi transportul....dar pt una - doua buc nu prea..plus ca nu stim nimik despre prod.....pe mine ma intereseaza de exemplu suportul motor stanga fata care e cu 35 mai ieftin decat FEBI...dar nu stiu daca se merita....nu zic ca febi sunt stralucite dar sunt mai bine infipti pe piata

                    Comment


                    • Mda, eu am gasit la ei produse pe care nu lw-am gasit la noi ( pt HR-V). Imi voi comanda si vedem

                      Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • buna, ma intereseaza un magazin de unde pot achizitiona becuri de bord cu tot cu soclu! honda accord 1999, multumesc

                        Comment

                        Working...
                        X